Вибори-2020: як правильно проголосувати і не втратити свій голос

Pinterest LinkedIn Tumblr +

25 жовтня в країні відбудуться місцеві вибори, на яких буде багато чого нового – нове виборче законодавство, нова виборча система, нові бюлетені. ІА «Трибуна-Бровари» з посиланням на «Громадське» розповідає, як правильно виборцю проголосувати, аби його голос зарахували. А також оприлюднюємо копії макетів виборчих бюлетенів для 4-ох броварських виборчих округів із виборів депутатів міської ради та із виборів міського голови Броварської ОТГ, а також посилання, де можна з’ясувати номер свого округу.

Мешканцям Броварів на дільницях видадуть 4 різнокольорові бюлетені:

  • світло-рожевий – для обрання голови Броварської ОТГ;
  • світло-жовтий –  для обрання депутатів Броварської міської ради;
  • світло-зелений – для обрання депутатів Броварської районної ради;
  • блакитний – для обрання депутатів Київської обласної ради.

Кольори бюлетенів на місцевих виборахМешканці населених пунктів Броварського району в світло-рожевому бюлетені обиратимуть голову своєї ОТГ. Замість світло-жовтого бюлетеня виборці сіл та селищ міського типу на своїх дільницях отримають бюлетень кремового кольору зі списком кандидатів до сільських та селищних рад.

ОБИРАЄМО ГОЛОВУ ОТГ

За допомогою вже звичних нам бюлетенів обиратимемо міських/селищних/сільських голів та депутатів місцевих рад у громадах із кількістю виборців до 10 тисяч. У таких бюлетенях зазначені прізвище, ім’я, по батькові кандидата або назву партії в алфавітному порядку та місце для однієї позначки.

Якщо кількість населення ОТГ сягає більш як 75 тис. осіб (мова і про Бровари, де населення понад 100 тсяч – авт.), то лідерів громад виборці обиратимуть у два тури. Винятком становить ситуація, коли в першому турі один із кандидатів на голову ОТГ набирає 50% + 1 голос.

У коментарях до свого посту в групі Бровари в Фейсбуці екс-депутат Верховної Ради Павло Різаненко опублікував копії макетів виборчих бюлетенів для 4-ох броварських виборчих округів із виборів депутатів міської ради, а також із виборів міського голови Броварської ОТГ.

виборчий бюлетень

Такий вигляд має бюлетень із виборів міського голови Броварської ОТГ

У громадах, де виборців менше ніж 75 тисяч, голова обирається простою більшістю.

ОБИРАННЯ МІСЬКИХ, СІЛЬСЬКИХ, СЕЛИЩНИХ, РАЙОННИХ ТА ОБЛАСНИХ ДЕПУТАТІВ

Обирання решти депутатів стане для виборців дещо новим, бо обиратимуться вони за відкритими списками.

бюлетені місцеві вибориТепер депутати проходитимуть не за тим порядком, який встановили в партії, а за бажанням виборців. Тому в бюлетені з одного боку буде зазначена назва партії та її лідер (який проходить у будь-якому випадку, якщо партія набере певну кількість голосів), з іншого боку – решта членів партії.

Під час голосування кожен виборець повинен поставити позначку напроти політичної сили та номер кандидата (список буде поруч) обов’язково з цієї ж партії, якого підтримуєте.

бюлетені місцеві вибориЯкщо виборець поставить позначку навпроти однієї партії, а номер кандидата навпроти іншої партії, то такий бюлетень визнають недійсним.

Також голос не зарахують, якщо цифри (номер кандидата) будуть написати неправильно у квадраті з трафаретом. Цифри слід вписувати за трафаретом, як на поштових конвертах.

бюлетені місцеві вибориТак, у місцеві ради пройдуть ті депутати, які наберуть найбільшу кількість голосів.

За ЦИМ посиланням за своєю адресою реєстрації ви можете з’ясувати номер свого округу.

Із бюлетенями варто ознайомитись завчасно, щоб зрозуміти, які партії та кандидати балотуються саме у вашому територіальному вибочому окрузі.

Територіальний виборчий округ №1

вибори

вибори

Територіальний виборчий округ №2

виборивибори

вибори

Територіальний виборчий округ №3

виборивибори

вибори

Територіальний виборчий округ №4

вибори

вибори

вибори

Якщо виборець не поставить номер кандидата, а лише позначку за партію, його голос зарахують і це означатиме, що він згоден із порядком кандидатів у списку.

КАНДИДАТИ ТА ДІЛЬНИЦІ

Дізнатись більше про кандидатів, ознайомитися з їх програмами кожен може або в день виборів безпосередньо на дільницях, або попередньо прочитати про них на сайті ЦВК.

Читате також 12 кандидатів хочуть боротися за крісло голови Броварської ОТГ / міського голови

Виборчі дільниці будуть відчинені 25 жовтня з 8:00 до 20:00.

Якщо виборець не знає адреси своєї виборчої дільниці, то її можна перевірити в Державному реєстрі виборців. Для цього ви обираєте потрібну область, пишете назву міста, шукаєте у таблиці свої вулицю та будинок і дивитеся свою виборчу адресу.

Фото – Опора, Фіртка

Читайте також:

  1. Імена і партії: хто від кого йде в депутати Броварської ОТГ. Частина I

  2. Імена і партії: хто від кого йде в депутати Броварської ОТГ. Частина II

  3. Імена і партії: хто від кого йде в депутати Броварської ОТГ. Частина III

  4. Хто балотується до Київоблради від Броварщини. Частина І

  5. Вибори: підкуп виборців, його види та відповідальність

Поділіться.

Залиште відповідь