Вибори-2020: як відбуватимуться в умовах карантину

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Уряд затвердив Порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів. Відповідним рішенням, прийнятим на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів 14 вересня, встановлено додаткові вимоги щодо протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на період дії карантину в зв’язку з поширенням на території України COVID-19.

Документ, зокрема, передбачає:

  • проведення опитування щодо наявності симптомів респіраторних захворювань та температурний скринінг усім особам, які заходять до приміщень для голосування та приміщень виборчих комісій.
  • Встановлення антисептика для рук на вході до приміщення виборчої комісії та в приміщеннях для голосування.
  • Обладнання місця для централізованого збору та утилізації засобів індивідуального захисту.
  •  Нанесення розмітки, що вказує на дотримання дистанції не менше 1 метра.
  • Розділення потоків виборців на вхід та на вихід. Крім того, рекомендується у приміщенні одночасне перебування виборців із розрахунку не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів.
  • Стільці, столи, меблі, які використовуються виборчою комісією, мають бути виготовлені з матеріалів, які можна продезінфікувати. Використання тканини на столах не дозволяється.
  • Члени виборчої комісії мають дотримуватись фізичного дистанціювання. Тобто сидіти на відстані не менше 1 метра один від одного, або застосовувати фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани.
  • Протирання дверних ручок, поручнів, сидіння тощо дезінфікуючими засобами не рідше одного разу на 2 години, а вологе прибирання приміщення – не рідше одного разу на 4 години.
  • Оброблювання окремих частин виборчих скриньок. (Не допустити потрапляння речовини та засобів дезінфекції всередину виборчої скриньки).
  • Дотримання виборцями протиепідемічних заходів: обробляння рук дезинфікуючими засобами перед входом до приміщення, перебування у респіраторі або захисній масці. При цьому члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців із проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи.

Рекомендовано також не брати дітей до виборчих дільниць. І користуватися особистою ручкою.

Виборці, які перебувають на самоізоляції, можуть здійснювати голосування за місцем перебування. Для цього потрібно не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів подати заяву з доданою довідкою медустанови про стан здоров’я (перебування на самоізоляції).

У день голосування таким виборцям необхідно самостійно, не передаючи в руки членам виборчої комісії, показати документ, який підтверджує особу та громадянство України. Члени комісії, які забезпечують голосування за місцем перебування, мають бути в масках, рукавичках, захисному щитку. І після кожного відвідування проводити утилізацію засобів захисту.

Слід зазначити, що засоби захисту повинні мати усі члени виборчої комісії, офіційні спостерігачі, поліцейські, працівники органів, закладів, установ, на території яких розміщені приміщення для голосування та приміщення виборчих комісій.

У разі виявлення випадку COVID-19 в одного із членів виборчої комісії, всі інші члени виборчої комісії можуть продовжувати виконувати свої функції при відсутності симптомів респіраторних захворювань.

У разі наявності контакту з хворим без застосуванням засобів індивідуального захисту, такі члени виборчої комісії направляються на самоізоляцію в порядку, встановленому законодавством.

До роботи на спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я та в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, членам виборчої комісії, офіційним спостерігачам, поліцейським рекомендується не пізніше ніж за 72 години до дня виборів пройти тестування на наявність COVID-19 методом ПЛР.

Після завершення підрахунку голосів, передачі протоколів та бюлетенів для голосування, у приміщенні виборчої комісії проводиться заключна дезинфекція.

Крім того, прийнятим документом доповнюється перелік осіб, яким дозволений в’їзд на територію України на час дії карантину: офіційними спостерігачами від іноземних держав та міжнародних організацій, які вестимуть спостереження за ходом виборчого процесу відповідних виборів.

Основне фото –  Гал-інфо, Олена Ляхович

Читайте також:

1. Хто з ким та від якої політсили: вибори на голову Броварської ОТГ– міського голову

2. Вибори можуть перенести, якщо більшість України опиниться в «червоній зоні» – Ляшко

3. Якби вже сьогодні були вибори… (Відео)

4. Українцям показали зразок нового бюлетеня на місцеві вибори

 

Поділіться.

Залиште відповідь