Вибори президента у Броварах: підсумки голосування за півдня, порушення та курйози

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 31 березня, Бровари, як і уся Україна, обирають президента. В обідню пору на вулицях міста досить людно. Попри не оптимістичні прогнози, не менше броварчан і біля виборчих дільниць та всередині приміщень. Вибори-2019 не стали винятком: не обійшлося без порушень, прикрих випадків та справжніх курйозів. 

Неділя, останній день березня, вихідний, переведення годинника на літній час, за вікном + 16.Тож броварчани зранку до своїх виборчих дільниць не поспішали. Як повідомила журналістам «Трибуни» голова окружної виборчої комісії  територіального виборчого округу (ТВО) №97 Олена Швець, на окрузі працюють 135 дільниць, де зареєстровано 178 939 осіб. На 8 год на окрузі проголосувало всього  2 0616 осіб.

Бровари, виборча дільниця № 321247, Броварський профліцей на бульв. Незалежності, 14-Б. 12:30.

Виборча дільниця № 321247, Броварський профліцей. 12:30

Деякі до останнього не могли визначитися, за кого віддати свій голос.

Згідно з інформацією, оприлюдненою депутатом  Верховної Ради  Павлом Різаненком на своїй офіційній сторінці, станом на 10 год  проголосувало  9% всіх броварчан. Та лише за годину відсоток зріс до 15,16. А на 12 год активність мешканців нашого міста становила  майже 20%. У Броварському районі об 11 год на виборчі дільниці прийшло дещо більше громадян – 17, 41%. Загалом по всьому 97-му територіальному виборчому округу, куди окрім Броварів та частини району входить м. Березань та Баришівський район, явка на 11 год становила 16, 5% (29 428 осіб).

Станом на 15 год свій вибір зробили:

– В Україні – 44.45% (станом на 11:00  – 16.3%, для порівнння в 2014 році на 11:00 було 17.6%, на 15:00 було 40.36%);
– Київська область – 43.2%;
– 97 округ  –  46.0%;
Бровари  –  48.29 %;
– Броварський р-н – 44.32%;
– Баришівський р-н – 47.01%;
– Березань – 46.07%
За словами Олени Швець, на 135 дільницях 97-го округу зареєстровано 1432 спостерігачі від кандидатів у президенти, партій та громадських організацій. Станом на 14 год, до окружної виборчої комісії в телефонному режимі звернулося понад десяток осіб із приводу того, що не знайшли себе в списку виборців.

Олена Швець

Пані Олена зазначає, що також були дзвінки з дільниці із зауваженнями, де від одного кандидата прийшло 4 спостерігачі замість дозволених 2. Питання з’ясували на місці: дві особи з виборчої дільниці пішли. Були усні звернення і з приводу перебування правоохоронців у приміщенні для голосування. Однак, за словами голови ОВК, правоохоронці не знаходилися  безпосередньо в таких приміщеннях, лише забезпечували охорону порядку біля входу. У поточному режимі довелося вирішувати питання і з чоловіком, який мав велику вагу і не міг самостійно піднятися сходами на 2-ий поверх дільниці, яка знаходиться в ЗОШ №10. Допомогли чоловікові куратори ОВК.

Перше офіційно зареєстроване порушення в ОВК з’явилося близько 15 год на 228 дільниці Броварського району, де видача бюлетня здійснювалася на підставі  не паспорта, а довідки з поліції про його втрату.

У відділі ведення Державного реєстру виборців в обідню пору було гаряче. Як повідомила начальниця відділу Людмила Ржевська, найбільше скарг надходить через помилки у списках виборців (неправильний номер будинку, вулиця, людина у списках числиться не за своєю адресою) та від осіб, які з тих чи інших причин не перевірили себе в списках виборців і під час голосування себе там не знайшли. Особливо це стосується переселенців, які вважають, що достатньо звернення в управління соцзахисту, зазначає Людмила Ржевська. З 2 січня до 25 березня включно всі охочі мали можливість змінити адресу місця голосування, однак, як з’ясувалося, частина цього не зробила. За словами начальниці відділу, в останні дні черги охочих змінити адресу місця голосування стояли по 4 год.

Попри технічні помилки, якщо людина в списку є, – проголосувати їй дозволяють, розповідають у відділі. Та для цього вона має звернутися із паспортом у кабінет 112 – відділ Державного реєстру виборців, що розташований у міськвиконкомі на 1 поверсі. Лише з 8 ранку до 13 год у відділ безпосередньо звернулося понад 30 осіб, ще близько сотні – в телефонному режимі.

Нагадаємо, загальний кошторис виборів по ТВО №97 складає 5 млн 429 тис. грн.

Фото – авторки. Головне фото – Дмитро Карпій

Поділіться.

Залиште відповідь