Вибори в Броварах стартували з порушень. ФОТО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Вибори в Броварах почалися вчасно, о 8:00, окрім однієї дільниці в НВК. Причиною нібито стала термінова заміна частини членів дільничної виборчої комісії. До того ж, на інших дільницях свідки повідомляють про збирання даних про виборців. Тим часом у поліції звітують про 14 повідомлень про правопорушення станом на обідній час, але бех кримінальних випадків.

Затримка з відкриттям дільниці в НВК

За інформацією голови ТВК Людмили Федченко (зі «Слуг народу»), всі 48 дільниць у Броварах відкрились вчасно – о 8:00. Лише одна – № 321238, що розміщена у фойє Броварського навчально-виховного комплексу на вул. Марії Лагунової, 11-А – відкрилася із затримкою в 10 хв. Водночас в «Опорі» вказують, що станом на 8:42 дільниця ще не була відчинена.

ДВК № 321238 не відкрилася вчасно. Фото – ОПОРА

Як розповіла членкиня ТВК і кураторка вказаної дільниці Катерина Мельниченко (зі «Слуг Народу»), ДВК відкрилася о 9:00. Причина – зранку довелося замінювати 4-х членів ДВК, зокрема голову. Мовляв, очільницю дільниці забрала «швидка», а решта не відвідують засідань і не склали присягу.

Проблеми з цією дільницею почалися ще вчора. Принаймні про це розповіла одна з членкинь ДВК у соцмережах. Мовляв – бюлетені заховали в звичайну дерев’яну шафу, а не сейф. Зі слів Катерини Мельниченко, частину бюлетенів заховали в шафу, бо в сейф вони не вміщалися. Згодом проблему вирішили – на ДВК привезли ще один сейф. В «Опорі» також вказали, що сьогодні о 8:00 сейф із бюлетенями був замкнений.

шафа з бюлетенями

Дерев’яна шафа замість сейфу. Фото – Тамара Степанкова

Окрім того, зі слів Людмили Федченко, одна зі скриньок для голосування на дільниці була пошкоджена. Про це написали акт, скриньку вилучили.

Збирання інформації про тих, хто проголосував

Сьогодні зранку в мережі Фейсбук з’явилися непоодинокі свідчення про те, що члени дільничних виборчих комісій чи спостерігачі на них від партії «Команда Ігоря Сапожка «Єдність» збирають інформацію про виборців. Мовляв, вони записують і відправляють за допомогою смартфона номер виборця у підписному списку, який взяв бюлетені в місці їхньої видачі.

На дільниці № 321223 у фоє школи № 6 такий випадок під час особистого голосування зафіксував член ТВК Олексій Скочко (від «Голосу»). Журналісту «Трибуни» це підтвердила і присутня на ДВК кандидатка в депутати Тетяна Кондратюк (від «Перемоги Пальчевського»).

ДВК № 321223

ДВК № 321223 у фоє школи № 6

За інформацією свідків, на дільниці дані передавала спостерігачка Тетяна Василенко. Ідентифікували її за допомогою посвідчення. На запитання журналіста «Трибуни» жінка не відповідала. На її захист став присутній кандидат у депутати Володимир Левенцов (від «Команди Ігоря Сапожка «Єдність»). Однак і він не пояснив дії спостерігачки.

Тетяна Василенко й Олексій Скочко

Посвідчення Тетяни Василенко

Посвідчення Тетяни Василенко

Володимир Левенцов і Тетяна Василенко

Володимир Левенцов і Тетяна Василенко

За інформацією Олексія Скочка, передавання даних схожим чином зареєстрували на дільницях у школах №№ 1 і 6. Інші свідки також указують на таку «схему» в школі № 9.

Олександр Каштанюк

Очевидці вказують, мовляв за процесом на дільниці № 321227 у школі № 9 слідкував кандидат у депутати від “Команди Ігоря Сапожка “Єдність” Олександр Каштанюк. Наші журналісти, окрім нього, побачили на ДВК також Юрія Скотнікова, кандидата в мери від партії Миколи Томенка “Рідна Україна”

А кандидат у міські голови Роман Сімутін (від «Української стратегії Гройсмана») зазначає, що в схемі беруть участь і спостерігачі від УДАРу. Керівник штабу «ударівців» Ярослав Погарський заперечив «Трибуні» участь спостерігачів і членів ДВК від партії в такій діяльності.

ДВК не забезпечені канцелярськими матеріалами?

Голова ДВК № 321241, що в школі № 5, розповіла «Трибуні», що ТВК не забезпечив дільниці достатньою кількістю пакувальних матеріалів, надавши лише кілька мішків. Один із кандидатів у депутати подарував дільниці дві бабіни скотчу.

скотч

Екзитполи та «опитування Зеленського»

Перед багатьма дільницями вдалося побачити групи людей у зелених жилетках по 2-3 особи з написами «Екзитпол». Вони розповіли «Трибуні», що представляють газету «Оглядач Київщини». Один із інтерв’юерів навіть підтвердив це посвідченням і роздруківкою документа.

екзитпол

Працівниці екзитполу біля школи № 9

Оглядач Київщини

Документи інтерв’юера екзитполу від “Оглядача Київщини”

вибори, екзитпол

Не всі були говіркими

Також перед дільницями працюють представники так званого опитування від президента Володимира Зеленського. Вони пропонують охочим відповісти на 5 анонсованих раніше запитань. Для цього необхідно заповнити опитувальник, роздрукований на звичайному папері, та вкинути його до скриньки. Учасники опитування стоять зазвичай поодинці.

Опитування Зеленського

Опитування від Володимира Зеленського біля школи № 9

Загальні дані

Як повідомив очільник Броварського відділу поліції Максим Скидан, від 8:00 до них надійшло 14 повідомлень про правопорушення на дільницях. Деякі з них, з його слів, не підтвердилися. Зокрема, про проведення екзитполів та не вчасне відкриття окремих дільниць. Станом на обідній час порушень, які можна кваліфікувати як кримінальні – немає, зазначив Максим Скидан.

Водночас імовірні порушення, пов’язані зі збиранням даних про виборців, у поліції наразі не коментують. Зі слів Максима Скидана, на цей час працює слідчо-оперативна група.

Як повідомила Людмила Федченко, вони замовили 94 тис. бюлетенів. Станом на 8:00 у Броварах 93 тис. 865 виборців. Із них 352 особи голосують удома. Для того, щоб забезпечити вчасність голосування всіх людей, містом курсуватимуть 10 автобусів, які для цього спеціально орендували.

Фото – Дмитро Карпій, Андрій Захарченко, головне фото – ОПОРА

Читайте також

  1. Тих, хто порве на виборах опитувальні листи Зеленського, – покарають. ВІДЕО
  2. Вибори-2020: як правильно проголосувати і не втратити свій голос

  3. Вибори: підкуп виборців, його види та відповідальність

Поділіться.

Залиште відповідь