Виконком схвалив дві міські програми: не важливо, що недосконалі, головне — «на часі»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

19 липня у малій залі Броварської міської ради відбулося засідання виконкому. За відсутності міського голови Ігоря Сапожка та керуючого справами Костянтина Кузнєцова, виконком ухвалив кілька цікавих рішень, зокрема, схвалив дві програми, які будуть виноситися на розгляд сесії міської ради, яка відбудеться 4 серпня — програму «Безпечне місто» та програму патріотичного виховання у навчальних закладах — обидві, до речі, мали неоднозначне сприйняття у депутатів, коли реєструвалися як проекти рішень до сесії. Не самі програми як такі, а до того, наскільки якісно вони готувалися.

Питання зовнішньої реклами відклали

Почалося засідання з того, що у порядок денний внесли зміни. Виконком мав розглянути питання: «Про надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами та про продовження строку дозволів на розміщення зовнішньої реклами».

Однак, як зазначили заступник міського голови Григорій Голубовський та секретар міської ради Петро Бабич, по цьому проекту з’явилися питання у спецвідділу по контролю за зовнішнім дизайном та благоустрою щодо дотримання законів про рекламу, а тому прозвучала пропозиція питання з порядку денного зняти.

Програма «Безпечне місто»: фінансовій допомозі поліції бути чи не бути?

Голова робочої групи з розробки програми «Безпечне місто» Володимир Оксютенко, виступаючи перед членами виконкому, зазначив, що програма є початковим етапом допомоги поліції в забезпеченні порядку міста Бровари. За словами депутата, програма зможе зменшити навантаження на роботу поліції. «Як колишній працівник міліції, я захищаю поліцію, але на сьогодні її недокомплект становить близько 50%», — сказав Оксютенко. На уточнююче запитання заступника міського голови Лариси Виноградової щодо фінансової сторони проекту (4 мільйони гривень на три роки, з них 1,5 мільйони — вже у цьому році), пан Оксютенко зазначив, що програма передбачає цифру, яка може коливатися і у бік зменшення, але перший крок, за словами пана Володимира, буде недешевий, оскільки для системи відеоспостереження доведеться купувати хороший сервер.

оксютенко

Володимир Оксютенко

Зазначимо, що процедура реєстрації проекту рішення «Про затвердження міської  Програми  «Безпечне місто» на 2016-2018 р. р.» пройшла неоднозначно. Робоча група, в яку увійшли депутати, дійшла згоди, що реєструвати проект на сесію міської ради треба після того, як відбудеться розширена нарада за участі силових структур, де будуть розглянуті питання не лише системи відеоспостереження, а й в комплексі — питання допомоги поліції, громадських патрулювань, системи відеоспостереження, аналіз роботи дільничних інспекторів. Однак, всупереч домовленостям, проект рішення був зареєстрований на офіційному сайті Броварської міської ради і винесений на найближчу сесію міської ради.

Відзначимо, що на розширеній нараді робочої групи, яка проходила в актовій залі Броварської поліції, депутати ухвалили рішення про те, щоб зібратися вузькою робочою групою і написати самим програму за комплексним підходом, з урахуванням усіх важливих факторів програми (допомоги поліції, громадських патрулювань, системи відеоспостереження), навіть попри те, що це не пряма робота депутатів, оскільки за це вони зарплатню не отримують. Але, як розповіли виданню «Трибуна-Бровари» кілька депутатів-членів групи, коли постало питання — як прописати в рамках закону процедуру допомоги поліції з місцевого бюджету — фінансовий відділ міськради на чолі з Наталею Постернак категорично заявили, що це неможливо. І навіть аргументів, що така процедура існує у місцевій раді Києво-Святошинського району, міста Українка, Обухів, для фінансового відділу міськради Броварів виявилося не достатньо — ні, це не можливо і край! Депутати навіть пропонували виїхати з представником фінвідділу з робочим візитом для «отримання досвіду», але фінвідділ відмовився це робити.

Власне, до голови робочої групи Володимира Оксютенка з боку кореспондента видання «Трибуна-Бровари» прозвучало питання: «А на якій стадії переговори між робочою групою і фінансовим відділом?». Відповідь Володимира Миколайовича була такою: «Я готовий показати те, що хоче поліція. Але попри те, що я захищаю поліцію, з огляду на ті вимоги, які ставляться, потрібно тоді Броварську поліцію забирати у МВС і забирати її у розпорядження міста, якщо маємо такі повноваження. А я, наскільки знаю, у міста таких повноважень немає. Повне забезпечення поліції робиться і без міста, а у нас є ще дитячі садки, поліклініки і програми, які повинні виконуватися. А поліція завжди фінансувалася з державної казни через МВС. Допомагати потрібно, але не виконувати все».

Заступник міського голови Григорій Голубовський зазначив, що на виконкомі програми не затверджуються, а лише схвалюються, і вони ще мають пройти процес розгляду на профільних депутатських комісіях та затвердження на сесії міської ради.

Програма патріотичного виховання:

Начальник управління освіти та науки Броварської міської ради, депутат Оксана Мельник, презентуючи Проект рішень міської ради «Про затвердження міської програми «Національно-патріотичне виховання у навчальних закладах м. Бровари» на 2016-2020 р.р.», зазначила, що в основу системи національно-патріотичного виховання покладена ідея розвитку української державності, розвитку суспільства та нації, а форми та методи формуються на українських народних традиціях, кращих надбаннях національної та світової практики педагогіки та психології.

оксютенко

Оксана Мельник

За словами пані Оксани, ця програма неодноразово обговорювалася, і пройшла презентація на розсуд громадськості, де були залучені фахівці та науковці, а також запрошувалися депутати та учасники АТО.

У цьому місці зазначимо, що й справді було обговорення та представлення Науково-методичним центром управління освіти і науки Броварської міської ради програми «Національно-патріотичного виховання» у МКЦ «Прометей». Однак, тоді не було широкого анонсу, а присутні депутати зазначили, що не отримали на руки цю програму, не ознайомилися з нею, і не зовсім орієнтувалися в темі. Було вирішено провести ще одну зустріч у широкому форматі з громадою, на якій би прозвучали побажання та зауваження від депутатів та громади.

Зустріч за участю депутатів, представників громадських організацій та управління освіти і науки відбулася через тиждень. Один із присутніх депутатів на зустрічі, Олег Берестовий висловив ряд зауважень та побажань до програми. Була домовленість про те, що робоча група ще раз збереться і попрацює над зауваженнями, які прозвучали на нараді. Однак, після того, як Берестовий залишив трохи раніше засідання, присутні заговорили про те, щр програму реєструвати потрібно, а через кілька днів стало відомо, що проект рішення «Про затвердження міської програми «Національно-патріотичне виховання у навчальних закладах м. Бровари» на 2016-2020 р. р.» таки зареєстрували на найближчу сесію 4 серпня.

«На сьогодні програма, можливо, не є досконалою, але вона на часі, а ухвалення її необхідне», — сказала заступник міського голови Лариса Виноградова.

Обидві програми виконком підтримав.

Нагадаємо, що проект «Безпечне місто» розглядатиметься вже завтра на комісії з питань регламенту, правопорядку, депутатської етики та інформаційної політики, яка відбудеться вже о 10.00, а проект програми «Національно-патріотичне виховання у навчальних закладах м. Бровари» на 2016-2020 р.р.» завтра на комісії з гуманітарних питань о 13.00.

Повний графік комісій можна прочитати тут.

Поділіться.

Коментарі закриті.