Випускний-2020: як школярі його святкуватимуть?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Марина ГерасименкоАвторка: Марина Герасименко

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

Навчальний рік завершено, Останній дзвоник – відмінено. Вперше проведення випускних вечорів заборонено. Якщо їх і святкуватимуть, то точно не в червні, як це було декілька років поспіль. У зв’язку з пандемією коронавірусу, атестати школярі отримають без звичної церемонії у центрі міста – у своїх школах із дотриманням усіх санітарних норм.

Євгенія Синякова, випускниця 11-А класу, СШ №5 ім. В.Стуса каже, що свій Останній дзвоник провела в бабусі, традиційного варіанту святкування не було, що й викликає у дівчини безмежний сум.

«Я дуже сумую за своїми однокласниками і сильно хотіла б провести з ними останні дні свого шкільного життя. На жаль, карантин забрав у мене таку можливість, але не завадив найнеочікуванішому Останньому дзвонику від моїх рідних», – поділилася школярка.

Євгенія розповіла, що рідні влаштували їй незабутнє свято, яке можна описати простими словами «Свати 11. Вірусна версія».

«Ми приїхали в село до моїх дідуся і бабусі. Бабуся раніше працювала вчителькою. У моєї мами, як у ініціатора всіх наших свят, виникла ідея відсвяткувати Останній дзвоник і посвятити мене в доросле життя», –  розповіла дівчина.

Батьки випускниці зі старої тканини зробили випускну стрічку, знайшли дзвоник та диплом і привітали доньку із закінчення шкільного життя.

«Ми з татом танцювали вальс. Це було незабутньо. Хоч це було зовсім не те, чого я чекала 11 років. Мене переповнює гордість і подяка родині. Під кінець я розплакалась», – поділилась Женя.

https://www.instagram.com/p/CAxhDS5FkNI/

Школярка говорить, що на випускний сукню не купувала, але зробить це після закінчення карантину: «Пандемія забрала у мене останні роки шкільного життя, я не дозволю забрати ще й сукню – куплю її після карантину».

Дівчина не знає як святкуватиме свій випускний: «Мрій – безліч, планів – нуль. Але одне знаю точно: ми відсвяткуємо тебе, випускний, куди б ти від нас не втікав!»

Після успішного складання ЗНО, дівчина планує пов’язати своє життя з журналістикою та кіноіндустрією, але поки не прив’язується до конкретного університету.

випускний

Євгенія

Єлизавета Кузьменко – випускниця 11-А класу Броварської ЗОШ №6, розповіла, що у  школі останній раз була 3 місяці тому: «Це мали бути найкращі місяці шкільного життя – підготовка до грандізного випуского вечора, Останній дзвоник, останній вальс, перше ЗНО, але карантин забрав усе, окрім хвилювання перед екзаменом».

Дівчина розповіла, що до випускного підготували традиційні речі: «поставили» вальс, закупили однакові сукні, замовили фотоальбом, зібрали гроші на подарунки вчителям. Але все відмінилося через карантин.

«Я весь карантин провела вдома – готувалася до ЗНО з репетиторами. Ми з однокласниками навіть на Останній дзвоник не зустрілися, отримали привітання у месенджерах від вчителів, привітали один-одного – і все», –  каже школярка.

Дівчина розповіла, що сукню не купувала, а шила на замовлення, але через карантин виготовлення припинилося, тому випускниця засмучена і не знає, що робити далі: «У мене є тканина і було вже декілька примірок, але свята не буде, тому продовжувати шиття немає сенсу. Але дуже б хотілося».

«Ми з однокласниками планували провести випускний за кордоном або відсвяткувати у ресторані. Зупинилися на другому варіанті. Але через карантин наші батьки відмінили бронювання, тому випускний буде дуже скромним: заберемо атестати та просто неформально зустрінемось – знімемо будинок або посидим у когось удома»,  – каже Ліза.

випускники

11-А ЗОШ №6

«Я дуже люблю свою школу, однокласників, учителів – дуже хочу всіх обійняти та подякувати за ці 11 років. Не потрібно засмучуватися, що все склалось саме так, адже попереду в нас безліч зустрічей випускників, нові перемоги та враження. Люблю вас, мої однокласники»,  –  резюмує випускниця.

Абітурієнтка планує вступити до Києво-Могилянської академії на факультет гуманітарних наук, кафедру філології.

випускний

Єлизавета

Анна Кравець –  учениця 11-Б класу Броварської ЗОШ №10 розповіла, що карантин не завадив їх випускному: «Звичайно, карантин забрав можливість станцювати вальс на шкільному подвір’ї, офіційно отримати атестат та поцілунок у щічку від директора, але він не завадив нам перенести свято на більш безпечний час».

«Шкільний випускний буває раз у житті, ми перенесли бронювання ресторану на кінець серпня. У нас буде все, як треба: мої улюблені однокласники та класний керівник, батьки, тамада, фотограф, музика і зустріч світанку разом», –   повідомила випускниця.

випускники

11-Б ЗОШ №10

Дівчина розповіла, що з самого початку не хотіла купувати сукню та витрачати гроші на зачіску та мейкап: «Я вирішила, що за ці гроші, які витрачу на салони краси, краще поїхати з друзями до країн Скандинавії, адже сукня на один вечір не замінить емоції на все життя».

«Взагалі карантин дуже допоміг підготуватися до ЗНО. Я не дивилася ні одного телеурока, бо мої вчителі надавали нам, випускникам, якісний матеріал та добре готували нас до екзаменів. Навіть дистанційно», – каже Аня.

У майбутньому дівчина планує вступити до Київського національного економічного університету за спеціальністю «маркетолог».

випускний

Анна

А от випускники Красилівської загальноосвітньої школи Останнього дзвінка не мали, розповіла Марія Москаленко, учениця 11 класу: «Лінійки не було через карантин, неформально теж не збиралися, адже батьки заборонили нам зустрічатися».

Як і більшість, школярі планували святкувати випускний у ресторані, але свято скасували: «Проведення випускного – складне питання, яке зараз відійшло на другий план. Головне – добре написати ЗНО. Після іспиту нас чекають батьківські збори, де будуть вирішувати, що робити далі».

«Я, мабуть, як кожна дівчинка, мріяли про феєричний випускний: пишна сукня, зачіска, професійний макіяж, але цей випускний вечір ми проведемо вдома», – поділилася дівчина.

випускний

Красилівські випускники

Школярка ще не обрала професію та університет і каже, що «після екзамену буде видно». Планує пов’язати своє життя з творчістю та кіно.

Цього року у випускників є два варіанти розвитку подій:

1). У разі зняття карантину, вручення атестатів відбудеться, як завжди, в урочистій обстановці.

2). Якщо ж буде діяти заборона на проведення масових заходів, атестати вручать кожному в індивідуальному порядку за заздалегідь складеним графіком.

Поки на школярів чекає основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання, яка розпочнеться 25 червня і завершиться 17 липня:

  • математика — 25 червня;
  • українська мова і література — 30 червня;
  • фізика — 2 липня;
  • іспанська, німецька, французька мови — 6 липня;
  • англійська мова — 7 липня;
  • історія України — 9 липня;
  • біологія — 13 липня;
  • географія — 15 липня;
  • хімія  —17 липня.

Читайте інші матеріали авторки:

1. Друге життя непотрібним речам – конкурс від Ради дітей Броварів

2. Підлітки на карантині відкривають у собі нові здібності

3. На карантині: конкурси, челенджі, марафони, спецпроєкти від Ради дітей 

4. Як броварські школярі здобувають освіту дистанційно

5. Карантин у будинку хворої на COVID-2019: усе серйозно чи для «галочки»?

6. Карантин і дистанційне навчання очима школярів

7. «Хочемо зробити так, щоб у броварчан не виникало бажання виїхати за кордон», – молодіжна рада міста

8. Карантин: брак масок відкрив у броварчан  нові таланти і можливості

Фото — надані авторкою

Поділіться.

Залиште відповідь