Виробництво цигарок у Прилуках зупинено

Pinterest LinkedIn Tumblr +

British American Tobacco зупинила виробництво тютюнової продукції на заводі «В.А.Т.-Прилуки» в Чернігівській області, повідомляє «Економічна правда» з посиланням на репортаж одного з місцевих телеканалів.

Як інформує «Економічна правда», у сюжеті йдеться, що компанія звернулася за допомогою до місцевої влади. Генеральний директор «В.А.Т.-Прилуки» Артем Скрипка заявив, що прийняті Верховною Радою поправки до законопроєкту №1049 роблять виробництво цигарок нерентабельним.

Ці поправки підвищують обов’язкову націнку роздрібних продавців і тим самим змушують виробників підвищувати ціни на продукцію, що може привести до зменшення обсягів реалізації.

Читайте також: Що для підлітків алкоголь, сигарети, наркотики та соцмережі. Дослідження

Артем Скрипка зауважив, що компанія не може виробляти продукцію, з якою не знають, що робити, через це і зупинили виробництво. Станом на 18 жовтня, фабрика стояла другий тиждень.

Тютюнова фабрика «В.А.Т.-Прилуки» є одним із трьох найбільших платників податків в Україні і заплатила в 2018 році 16,05 млрд грн податків.

Раніше стало відомо, що British American Tobacco перенесе центр прийняття рішень з України в Румунію. Такий крок обумовлений, серед іншого, непрогнозованою фіскальною та регуляторною політикою Уряду України.

Читайте також: Безпечних способів курити не існує: про шкідливість електронних цигарок

4 жовтня ВР прийняла в цілому законопроєкт №1049 «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

За день до голосування групою народних депутатів було внесено поправку № 8, якою регулюються торговельні націнки на цигарки для дистрибуції.

Суть поправки зводиться до встановлення торговельної націнки (так званої, «маржі» ) на цигарки для оптової та роздрібної торгівлі на рівні 7% та 13% від максимальної роздрібної ціни відповідно.

Керівники компаній-членів асоціації «Укртютюн» заявляють, що наслідком введення торговельної націнки на цигарки для оптової та роздрібної торгівлі може стати закриття фабрик та втрата 50 тисяч робочих місць у тютюновій індустрії.

Керівники компаній наголошують, що наслідками запровадження націнки стануть підвищення ціни пачки цигарок на 14 грн із 1 січня 2020 року та збільшення обсягів нелегальної торгівлі тютюновими виробами із 8,4% до 20%.

Читайте також:

1. Безпечна доза куріння: чи шкодять одна-дві цигарки в день? ДОСЛІДЖЕННЯ

2. Зміни із 1 січня 2019-го: податки на цигарки, посилки з-за кордону та електроавтівки

3.Як зрозуміти підлітка. Поради

Головне фото – з інтернету

Поділіться.

Залиште відповідь