Висотний «бум» у Промзоні: комфортне життя чи територія виживання?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Обираючи варіанти для капіталовкладення у будівництво свого майбутнього житла, потенційні інвестори часто керують лише сайтом відділів продажу квартир того чи іншого забудовника. Тим часом зведення висотних житлових будинків у місцях, які для цього не придатні, стає для Броварів швидше нормою, ніж виключенням. А розташування будинків, що узаконюються потім «по-людськи», зрештою негативно вплине на самих власників квадратних метрів, адже будується таке житло в межах промислових районів, що не придатні для постійного перебування населення.

Яскравим прикладом «заселення» Промзони Броварів  є затвердження  восени 2016 року проекту землеустрою зі зміною цільового призначення земельної ділянки  ТОВ «Брігус», яке здійснило реконструкцію нежитлової будівлі на заводських територіях під багатоповерхівку та продало квартири, знаючи, що подібна перебудова – поза законом.

Нове будівництво, яке невдовзі планує здійснити ТОВ «ТАФІТ»  у межах власної земельної ділянки, також знаходиться у промисловій зоні міста і матиме такий самий «промисловий» душок.Проблема у тому, що забудувати ділянку  площею 1,2159 га товариство планує зовсім не промисловими об’єктами, а  багатоквартирними житловими будинками. Хоча раніше, відповідно до детального плану території, на даній земельній ділянці товариство планувало звести торговельно-розважальний та офісно-готельний комплекси.

Тепер, відповідно до містобудівних умов, виданих управлінням архітектури та будівництва Броварської міської ради, на зазначеній земельній ділянці планується зведення будинків висотою 73,5 метри, 67,5 та 55,5 метрів.

Оскільки журналісти «Трибуна-Бровари» не знайшли підтвердження зміни цільового призначення  землі по бульв. Незалежності в районі розміщення фабрики по виробництву харчових продуктів торговельної марки «Галіна Бланка» серед рішень Броварської міської ради,  то звернулися за інформацією до виконавчих органів. Відповідаючи на запити журналістів щодо зміни цільового призначення зазначеної земельної ділянки,  виконуючий обов’язки міського голови – заступник міського голови Григорій Голубовський повідомив, що «…Броварською міською радою не приймалося рішення щодо затвердження проекту землеустрою по зміні цільового призначення  земельної ділянки ТОВ «Тафіт» площею 1,2159 га із земель комерційного використання  для будівництва та обслуговування торговельно-розважального та офісного центру на землі для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового  будинку по бульв. Незалежності в районі фабрики «Галина Бланка».

У свою чергу управління містобудування та архітектури Броварської міської ради також не надавало висновку  про погодження проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення даної земельної ділянки.

То ж, яким чином ТОВ «ТАФІТ» вдалося змінити цільове призначення земельної ділянки –  залишається невідомим.

Гірше інше: поки ми звертаємося із запитами по різних інстанціях, забудовник розпочне продаж квартир,і громадяни, самі того не усвідомлюючи, куплять квадратні метри не в зоні житлової забудови, а у безпосередній близькості до промислових об’єктів.

Можна, звичайно, сподіватися, що організм адаптується, проте, з огляду на поточний стан  речей щодо екології  та охорони довкілля в Броварах, потенційні власники та майбутні мешканці такого житла щодня ризикуватимуть власним здоров’ям.

Поділіться.

Залиште відповідь