«Я не міг не прийти»: на суд по землі Броварів прийшов лише один боєць АТО – на протезах

Pinterest LinkedIn Tumblr +

02 серпня 2017 року об 11.20 продовжиться судове засідання Вищого господарського суду по розгляду касаційної скарги на рішення Київського апеляційного господарського суду, яким у приватних компаній ТОВ «Інтер-профіт» та ТОВ «Інтер-Кастомс» було витребувано на користь територіальної громади в особі Броварської міської ради 94,6 гектара держпідприємства «Радіопередавальний центр».

Як повідомляла раніше «Трибуна-Бровари», ТОВ «Інтер-Профіт», не погодившись з рішенням Київського апеляційного господарського суду, подало касаційну скаргу до Вищого господарського суду України.

19 липня розпочався розгляд касаційної скарги, але, на жаль, питання збереження земель у власності Броварів зацікавило лише двох місцевих депутатів (Володимир Опалько, Сергій Батюк) та учасника АТО, інваліда І групи Анатолія Фатєєва.

Від виконавчої гілки влади Броварів не було жодного представника. Хоча, коли йшли судові процеси проти ТОВ «Термінал-Бровари» (щодо коефіцієнтів орендної плати за користування землею), міська влада в організаційному плані «перевершила себе»: сповіщався увесь депутатський корпус, збиралися чиновники профільних відділів, виділявся спеціально автобус, аби лиш усі сили при владі були спрямовані на захист інтересів міської ради. У випадку розгляду справи по гектарам «Радіопередавального центру» подібної активності ми не спостерігаємо.

Підтримати збереження земель у власності територіальної громади міста НЕ ПРИЇХАЛИ: волонтери, які обіцяли, що передадуть свої земельні ділянки бійцям АТО; учасники бойових дій та АТОвці, для яких земельне питання апріорі є актуальним. Не було депутатів провладних фракцій, не було й активу Броварів…

Мабуть, тому присутність бійця АТО Анатолія Фатєєва, який втратив на Донбасі обидві ноги, розчулила до глибини душі. Як розповів пан Анатолій, про засідання суду він дізнався випадково через соціальні мережі та групи у Viber, що об’єднують місцевих учасників АТО. За словами Фатєєва, прийти до суду його підштовхнула небайдужість:

«Якщо всі будуть тільки язиками чесати по диванах та говорити, що все погано, то на краще нічого не зміниться. Читав новини міста, знайомився із ситуацією. Навіть неозброєним оком видно, що це шахрайська схема…. Не люблю я, коли шахрайство та нечесність. Так мене виховали батьки.

На засідання не міг не прийти. Не можу лежати на дивані, щоб потім бідкатися, що у нас все погано. Своє потрібно виборювати. Ця земля зайвою для міста не буде», — розповів пан Анатолій.

На запитання, чи не було обговорення всередині ГО «Авангард АТО Броварії» можливості організовано прийти на засідання та підтримати позивачів, пан Фатєєв сказав, що дізнався про суд лише ввечері напередодні і широкого обговорення серед членів «Авангарду» не було.

«Лише один побратим пожартував, що потрібно в суд уже йти з палицями, а ще краще з такими, на яких є приклад та приціл. Від суду чекаю справедливого рішення, а воно, на мій погляд, полягає у тому, щоб землю повернули у власність громади. Схеми занадто заплутані, землі через треті особи перепродані… Неозброєним оком видно, що шахраї «розвели» громаду», — висловив переконання Анатолій Фатєєв.

Після засідання учасник АТО зазначив, що хід процесу йому не сподобався: «Суддя чомусь надто прискіпливо ставилася саме до сторони позивача (Прокуратура Київської області в інтересах Броварської міськради – прим. Т.Б.). Запитання задавала навмисне такі, щоб сторона відповідачів (ТОВ «Інтер-профіт») виграла і землю залишили їм. Причепилася, де документи на землю часів СРСР, а їх немає. Моє переконання: суддя вивертає справу так, щоб вона була на користь шахраїв», — зазначив Фатєєв.

Про те, що судді є заангажованими висловився і депутат Броварської міської ради Володимир Опалько: «Судді шукають такі зачіпки, які не виникали у судових процесах на попередніх етапах. Представники Банку «Михайлівський», наприклад, взагалі не були присутні на попередніх засіданнях. На мій погляд, судді налаштовані або на затягування справи, або на позитивний результат для відповідачів».

На думку депутата, суддя підозріливо обізнана про документацію часів СРСР щодо земель ДП «Радіопередавальний центр», яка у матеріалах справи не фігурує. «Йде посилання на документи, яких немає, не існує в наявності. Переконаний, що це така стратегія суду для повернення земель у приватні руки», — зазначив Володимир Опалько.

Дізнатися у міського голови Ігоря Сапожка, чому на засіданні не було офіційних представників від БМР, виявилося неможливим: на телефонні дзвінки «абонент» не відповідав.

Хочеться сподіватися, що підтримку своєю присутністю на подальших засіданнях висловлять більше представників громади, а не лише один.

Поділіться.

Залиште відповідь