Як броварські козаки сіль купували!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Автор – депутат Київської обласної ради Роман Сімутін

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

Зустрічайте – майстер-клас від місцевих козаків, працівників КП «Бровариблагоустрій», які на одній нехитрій схемці «заробили» півмільйона.

У далекому 2016, коли запрацювало прозорро і всі ще побоювалися та намагалися не надто красти, підприємство закупило технічну сіль по 840 грн за тону. У січні 2017-го повторили закупівлю, але вже за ціною по 1 200 грн.

Пізніше у комунального підприємства відкрилося друге дихання і понеслося… Оголошувалася закупівля, були дешевші пропозиції, але учасника відхиляли, а закупівлю скасовували. Потім знову оголошували, потім знов і знов, поки усі конкуренти не зникли і з’явилася можливість сміливо обирати переможцем компанію з найвищою ціною.

Так ми отримали у липні 2018 року ціну – 1 450 грн за тону. А всього закупили 1500 тон.

Потім у січні 2019-го у тієї ж компанії підкупили ще 270 тон, але вже по 1 600 грн.

Як раптом козаки згадали стародавню приказку – «готуй сани влітку, а воза зимою», правда зрозуміли вони її по-своєму й у лютому (в період найвищої ціни на технічну сіль), оголосили закупівлю 1500 тон, на майже 2,5 млн грн по 1 600 грн за тону. Тендер виграла така собі компанія ТОВ «Амікум», яка за даними youcontrol.com.ua зареєстрована у гуртожитку на окупованій території і надає широкий спектр послуг.

А тепер проаналізуємо цифри. Згідно з даними http://bi.prozorro.org/, середня ціна технічної солі на початку зими 2018 року коливалася в межах 1 100 – 1 300 грн за тону. Влітку 900 – 1 100. Взимку 1 200 – 1 600 грн. Тобто влітку вартість солі падає на 20 – 30 відсотків, що зумовлено і не сезоном, і відсутністю оборотних коштів. Вже зараз ціна технічної солі опустилася нижче 1 400 грн за тону. Є ще один фактор, на який варто звернути увагу: у договорі термін поставки до 31 серпня 2019 року. Складські можливості нашого КП розраховані на 200 тон. Решта 1300 тон зберігається у відкритий спосіб під плівкою. От вам і весь майстер-клас. І тендер провели прозоро, і грошей заробили. На початку 2019 року купили товар по максимальній ціни, а поставку здійснять влітку, коли сіль коштує вже на 20% дешевше. Не здивуюся, якщо ще й на початку зими укладуть додаткову угоду про підвищення ціни. А різниця склала «всього-на-всього» 500 тис.

Підписуйтеся на мій блог у ФБ, щоб отримувати найсвіжішу і найактуальнішу інформацію https://www.facebook.com/r.simutin/.

#корупціявброварах

Поділіться.

Залиште відповідь