Як Бровари готуються до зими: будинки утеплені, але снігоприбиральних машин ще нема

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Днями міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк заявив, що об’єкти (а їх понад 36 тис.!), які підпорядковуються його Міністерству, готові до опалювального сезону-2016/2017 приблизно на 90%.

У своїй заяві високопосадовець «розсекретив» актуальний стан справ у галузі по пунктах:

— до зими готові 90% українських шкіл та дитячих садків;

— 88% лікарень;

— 84, 8% водопровідних та 82, 7% каналізаційних мереж;

— 84% котелень;

— 82, 4% одиниць спеціалізованої техніки;

— заготовлено 61% горючого матеріалу та 72% шанцевих інструментів;

— запаси газу в газосховищах збільшено до 12, 6 млрд кубометрів.

Наостанок Едуард Кругляк зазначив: до 1 жовтня всі перераховані об’єкти повинні демонструвати стовідсоткову готовність до опалювального сезону.

Звісно, наведені дані відображають (сподіваємося, правдиво) ситуацію загалом по Україні. А яка вона конкретно у Броварах?

За словами керівника міського Управління жилого-комунального господарства Галини Плотнікової, програма підготовки до зими, яка затверджена ще в квітні, контролюється фахівцями спеціально створеного штабу на чолі із заступником міського голови по напряму ЖКГ Григорієм Голубовським.

«Все йде за планом: припустімо, якщо взяти до уваги житлові будинки, то побачимо, що фактично 99% уже готові до опалювального сезону. Причому не відстають і будівлі, котрі входять до ОСББ. Найбільша проблема стосується дитсадків — точніше деяких з них: не всюди проведені необхідні гідровипробування. Маємо намір остаточно вирішити цю проблему вже наступного тижня», — повідомила пані Плотнікова.

Щоправда потім з’ясувалося, що повними відомостями про готовність міста до опалювального сезону, так як це виклав міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, у Броварах не володіє жодна спеціалізована служба.

Зокрема голова КП «Броваритепловодоенергія» Сергій Сафронов повідомив нам, що володіє інформацію про школи й дитячі садки, а от щодо лікарні, то тамтешню ситуацію «доведеться вивчати самостійно». В конкретику пан Сафронов вдаватися не забажав.

Тим часом на останньому засіданні бюджетної комісії розглянули проект «Про внесення змін до рішення Броварської міської ради «Про бюджет міста на 2016 рік».

Як розповіла начальник фінансового відділу Наталя Постернак, зміни передбачають поповнення статутного фонду КП «Бровари-Благоустрій» на 2,1 млн грн на придбання на зимовий період снігоприбиральної машини для обслуговування міста.

Як розповів голова КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Василенко, підприємство має 28 одиниць техніки, більшість з яких стоять ще з 1985 року, фактично усі прогнили під дією таких компонентів як пісок та сіль. Залишилися лише дві машини в «бойовому» стані 2008 року випуску.

«Можливо, Ви (члени бюджетної комісії — прим. Т. Б.) скажете, що я нескромний, але я прошу три автомобілі для виконання усіх вимог, які ставляться перед нами», — заявив Василенко.

На уточнюючі запитання депутатів, чому про придбання автотехніки заговорили зараз, а не на початку року, щоб суму включили ще в бюджет 2016 року, начальник фінансового відділу пані Постернак зауважила, що зазвичай інвентаризація майна проходить у цей період, тому й проаналізували наявність техніки саме зараз. Дехто з депутатів тут же закинув: «Дізналися, що є перевиконання бюджету, тому й заворушилися».

У ході обговорення питання, депутати заговорили про те, що потрібно виділяти кошти не на одну машину, а на дві, а може й три. Щоправда начальник фінансового управління Наталя Постернак почала говорити про те, що ще невідомо, які будуть тарифи на енергоносії, тож кошти потрібно закласти на бюджет 2017 року. На що депутат Леонід Черепейнік поцікавився, що буде робити місто, коли ще до початку нового року на вулицях випаде сніг?

Найцікавіше було, коли на засідання «випадково» завітав голова Ігор Сапожко, і почав відповідати на імпровізовані запитання. Коли начальник фінансового відділу Наталя Постернак запитала міського голови щодо можливості придбання снігоприбиральних машин у кількості 2 одиниці, той зазначив, що така кількість можлива. Склалося враження, що фахівець фінансового відділу керується не об’єктивними показниками та цифрами, а «одобрям-сом» від свого керівника. Фаховий підхід, що й казати.

Відзначимо, що саме депутати-члени бюджетної комісії ініціювали виділення коштів не на одну, а на дві машини. Таку пропозицію голова бюджетної комісії Андрій Лопатюк зрештою і поставив на голосування. Комісія рекомендувала сесії підтримати рішення про виділення 4,2 млн грн. на придбання саме двох одиниць техніки. Слово за сесією міської ради.

Тим часом, кореспондент видання «Трибуна-Бровари» надіслав запити у дві інстанції, котрі займаються питанням «втягування» міського ЖКГ у зимовий сезон 2016/2017 років.

Станіслав ДИКИЙ.

Поділіться.

Залиште відповідь