Як корупція знищує майбутнє наших дітей

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Роман СімутінРоман Сімутіндепутат Київської обласної Ради, лідер ГО «Нові Бровари» 

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

Карантин, ЗНО, вступ до ВУЗу – той стрес, які отримали випускники та їх батьки нинішнього року. Все це супроводжувалося купою грошей та нервів на репетиторів, дистанційним навчанням та документами.

Усі батьки хвилювалися, але тут є один нюанс – якість освіти. Якісна шкільна освіта значно все спрощує – якщо ви вчитеся в елітній школі, то зрозуміло, що у вас буде набагато більше шансів вступити до вибраного ВУЗу. А якщо ви отримали атестат «середньої» школи, то і шанси у вас будуть «середніми». І ми зараз не говоримо про приватні школи, а лише про державні, навчання в яких безоплатне.

Як же це відбувається? Всі школи отримують однакові кошти та мають однакові можливості, але чомусь випускники однієї школи показують значно кращі результати, ніж іншої. Проблема в дітях? Зрозуміло, що ні. А в чому? Зараз і спробуємо в цьому розібратися.

Результати ЗНО

На жаль, ЗНО – це єдиний всеукраїнський рейтинг шкіл, яким можна визначити якість освіти. У європейських країнах роблять декілька вимірів, за якими складають градацію закладів освіти. Ми до цього ще не дійшли, тому будемо орієнтуватися на цей.

Сайт osvita.ua кожного року робить рейтинг шкіл на базі результатів ЗНО. Тут якраз цікаво подивитися не тільки ЗНО цього року, а і минулорічні результати.

Школа Рейтинг
2020
Рейтинг
2019
 Школа № 7 240 266
 Броварська гімназія 352 672
 Школа № 5 427 609
 Школа № 10 876 1939
 БНВК 1052 747
 Школа № 9 2534 3189
 Княжицька школа 2572 3311
 Школа №2 3406 3084
 Требухівська школа 3432 3633
 Школа № 1 3446 2854
 Школа № 6 5342 2307
 Школа № 3 5889 2097

 

Перше місце вже не вперше впевнено тримає 7-а школа – саме її випускники показують найкращі результати. Далі йде гімназія і 5-а школа, які, в принципі, теж мають непоганий рівень підготовки своїх учнів. Цікаво, що ці школи не просто лідирують, а й вагомо піднялися у рейтингу  порівняно з минулим роком.

Школа №10 та БНВК дають прийнятний рівень знань, так сказати «середній», хоча в той же час 10-а трошки наростила рейтинг, а БНВК – навпаки його втратив.

А далі повна біда. Школа №9 йде на рівні з сільською у Княжичах, а от школи №1 і №2 навіть і до цього не дотягують – рівняються на Требухівську школу. При чому ці два заклади опустилися в рейтингу ЗНО з минулого року, що не може не засмучувати.

Школи № 6 і 3 взагалі пасуть задніх і не дотягують навіть до рівня шкіл із Красилівки, Мокреця, Тарасівки, Русанова та Рудні! І вони ж показали найбільше падіння з минулого року. Можна сказати просто «провал».

Як так могло статися? Це так якість освіти в селах виросла, чи в Броварах упала? Як Бровари з величезним бюджетом на освіту показує такі вкрай низькі результати?

І, найголовніше питання, чому такі відставання від лідера в аутсайдерів?

Насправді в нас є відповідь – це тотальна корупція в деяких школах. Теза дуже легко доводиться.

Знання vs корупція

Ще минулого року всі броварські школи та садочки отримали повну автономію, тобто, теоретично вони мають самі розпоряджатися своїми фінансами – самі вирішувати, у кого і що закуповувати.

І хоча управління освіти Броварів постійно намагається нав’язувати школам постачальників і ціни, за якими треба купувати, тут багато чого залежить саме від директора. Чи готовий він «прогинатися», чи буде відстоювати свою точку зору? Буде він захищати інтереси школи, чи думати тільки про «власну шкіру»?

Саме це і показало наше дослідження. Ми порівняли всі закупівлі харчів у всіх школах у 2019 році і порахували, які школи купляють за завищеними цінами, і наскільки вони завищені.

Результат просто шокуючий: чим за вищими цінами директор школи проводить закупки, тим гіршу освіту надає ця школа!

Роман СімутінВинятком, яке лише підтверджує правило, стала школа №1, яка показала допустимий відсоток перевищення цін. Усі інші заклади чітко підтверджують правило: чим більша корупція – тим менше знань. Безперечним лідером корупції стала школа №2 під керівництвом Валерія Кащеєва (який тісно пов’язаний з начальницею управління освіти Оксаною Мельник «дружніми» стосунками). Не дуже відстає і 3-тя. Тому не дивно, що за рівнем знань їх випереджають навіть сільські школи. У той же час школа №7 показує найменший рівень корупції і дає найякісніші знання учням.

Замість висновків

Думаємо, ви знаєте приказку, що риба завжди гниє з голови. І тут важко сперечатися, адже ми неодноразово писали про захмарний рівень корупції саме в управлінні освіти. Але якщо все буде так і далі розвиватися, то рівень знань більшості наших шкіл падатиме і надалі. Хоча, куди вже далі?

Читайте також інші матеріали автора

1. Акція протесту проти грабіжницького тарифу

2. Як не платити за прибирання під’їзду, якщо послугу не надають

3. Чому квартплата зросла вдвічі

4. Ремонт під’їздів: де шукати справедливості?

5. Золоте сміття «Селтіка»

6. Будівництво нового мікрорайону фактично почалося

Поділіться.

Залиште відповідь