Як насправді виглядає «зсув плит» у 7-й школі. ФОТО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Учора, 2 жовтня, експерти трьох фірм озвучили свої висновки щодо причин обвалу конструкцій на рівні 3-го технічного поверху школи №7 та надали рекомендації для забезпечення невідкладних заходів із ліквідації аварійної ситуації. А ввечері на сайті міської ради з’явилися висновки у друкованому вигляді разом із фотографіями з місяця події. Які ж насправді масштаби руйнації школи?

До 2 жовтня не було оприлюднено жодної фотографії з місця події – журналістів як місцевих, так і центральних ЗМІ директорка 7-ї школи в частину, де стався обвал, не пустила, аргументуючи побоюванням за їхні життя. Експерти, які надавали коментарі журналістам відразу після НП, фотографій чи то не зробили, чи то не вважали за потрібне надати. Що насправді трапилося в броварській школі, можна було лише уявити зі слів експертів та мера. Та їхні слова щодо масштабів обвалу мали розбіжності. Мер у своєму пості на «Фейсбук» запевнив, що відбулося «часткове руйнування цегляної кладки технічного поверху Броварської спеціалізованої школи №7, внаслідок чого відбувся зсув двох плит покриття технічного поверху». Слідчі Броварського відділу поліції відкрили кримінальне провадження за ст. 271 (порушення вимог законодавства про охорону праці) ККУ через обвал трьох плитЕксперти ФОП «Романенко І.Ю.» озвучили про значно більші обсяги руйнації5 плит.

Та у своїх висновках причин обвалу експерти фактично одностайні. Офіційний висновок експертів ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» (ДП НДІБК) про причину обвалу звучить так:

Разом із висновками експерти ПрАт «ВПБФ «Атлант» та ДП НДІБК додали і фото того, що сталося у 7-й школі 24 вересня.

Фото експертів інституту

Загальний вигляд ділянки під час демонтажних робіт 26 вересня. Фото експертів  інституту

Фото експертів інституту

Загальний вигляд обваленої ділянки перекриття над техповерхом. Фото експертів  інституту 26 вересня

Пошкодження кладки середньої стіни поряд із зруйнованою ділянкою. Фото експертів  інституту

Вигляд із даху після обвалу. Фото експертів ПрАт «ВПБФ «Атлант»

Вигляд після демонтажу конструкції. Фото експертів ПрАт «ВПБФ «Атлант»

Обвалені балки-перемички. Фото експертів ПрАт «ВПБФ «Атлант»

Обвалені балки-перемички, одна з яких зависла. Фото експертів ПрАт «ВПБФ «Атлант»

Відновлювальні роботи. Фото експертів ПрАт «ВПБФ «Атлант»

Зауважимо, що 7-а школа – далеко не найстаріший навчальний заклад міста, тож немає ніякої гарантії, що в школах, які будувалися в один рік із СШ №7 чи раніше, не сталося таких чи подібних помилок під час будівництва.

 • ЗОШ №1 побудовано в 1939 році,
 • ЗОШ №2 – 1977 р.
 • ЗОШ №3 – 1986 р.
 • Гімназія ім. С.Олійника – 1955 р.
 • ЗОШ №5 – 1966 р.
 • ЗОШ №6 – 1973 р.
 • ЗОШ №7 – 1973 р.
 • НВК – 1977р.
 • ЗОШ №9 – 1981р.
 • ЗОШ №10 – 1989 р.
 • БНВО – 1973 р.

Через два дні після обвалу мер видав розпорядження «Про проведення позачергової перевірки технічного стану будівель закладів освіти міста». Згідно з розпорядженням, начальниця відділу капбудівництва Людмила Павлик  мала залучити до перевірки технічного стану будівель закладів освіти фахівців Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій (ДПнДІБК), а начальниця управління освіти і науки Оксана Мельник – заключити договір на проведення перевірки технічного стану будівель закладів освіти з ДПнДІБК та забезпечити безперешкодний допуск до зазначених будівель. Перевірку мали провести в найкоротші терміни, а її графік узгодити із мером. За інформацією заступниці начальниці управління освіти Тамари Стельмах, станом на 3 жовтня, вони підготували та подали на ім’я міського голови лист із переліком будівель закладів освіти, які комісія і має перевірити. У свою чергу Людмила Павлик повідомила, що вчора цей перелік направили на розгляд фахівцям інституту. Однак станом на сьогодні, навіть на обстеження 7-ї школи договір із інститутом підписано без вказаної вартості робіт, і у документі значиться, що це – “попередній висновок про причини обвалення”. Тож коли експерти ДПнДІБК  розпочнуть обстеження інших навчальних закладів – невідомо.

 «У Броварах такого рівня перевірок ще не було, –  повідомила Тамара  Стельмах. – Двічі на рік за розпорядженням мера спеціалісти управління освіти перевіряють технічний стан навчальних  закладів. Але ці перевірки лише візуальні – на наявність тріщин, зовнішніх дефектів». Однак такі перевірки, за словами заступниці, дозволили помітити зовнішні проблеми – тріщини внаслідок руйнації фундаменту в будівлях ДНЗ «Теремок» та  «Золотий ключик», та вчасно провести ремонті роботи.

Фото – із експертних звітів

Поділіться.

Залиште відповідь