Як не платити за холодні батареї

Pinterest LinkedIn Tumblr +

«Порохова бочка», на якій живуть броварчани, – зношені каналізаційні, водо- та тепломережі – нагадує про себе особливо в період негод та з початком опалювального сезону. Із 19 жовтня у зв’язку з поривами на теплотрасі без тепла залишилася частина містян. І хоча комунальники в «авральному» режимі ремонтують аварії, станом на 30 жовтня запустити тепло в усьому місті так і не вдається. Проте платіжки за опалення прийдуть вчасно і нарахування будуть у повному обсязі. Що ж варто знати, щоб не сплачувати за холодні батареї.

Після значного дощу 18 жовтня тріснув центральний самопливний колектор, що своєю чергою спричинило пориви каналізаційних мереж та провали землі в кількох місцях.

А із запуском тепла 19 жовтня фактично в усіх частинах міста відбувся порив тепломереж. Продовжує «рвати» старі мережі і дотепер, адже запуск тепла в місті відбувається поступово.

пориви тепломереж

Останнє повідомлення – відсутність тепла за 98 адресами

Комунальники КП «Броваритепловодоенергія» працюють в «авральному» режимі, однак фізично не встигають одночасно плагодити пориви усіх ділянок. Відповідно, в частини містян дотепер відсутнє в квартирах тепло.

порив тепломережі

Порив тепломережі на розі вул. Героїв Упа. 30 жовтня

порив тепломережіЗа словами начальниці КП «Броваритепловодоенергія» Оксани Краснощок, комунальники продовжують проводити «провоздушення» будинків.

Якщо у Вашій квартирі дотепер холодно, начальниця КП радить звертатися в «Контакт-центр» за тел.: (04594) 6-11-11; (067) 483 43 68; (093) 170-82-92.

У тих випадках, якщо тепло відсутнє в усьому будинку, начальниця КП обіцяє зробити перерахунки в платіжках усім мешканцям багатоповерхівки, адже про цю проблему їм відомо «централізовано».

Тим, у кого відсутнє тепло лише в їхній квартирі чи в одній із кімнат, Оксана Краснощок радить написати заяву та вкинути в одну зі скриньок, розміщених за адресами:

  • вул. Грушевського, 3-А (адмінбудівля КП «Броваритепловодоенергія»);
  • бульв. Незалежності, 5 (центральна міська бібліотека);
  • вул. Герцена, 3 (біля 6 школи – відділ збуту КП).

Також свою заяву про відсутність тепла можна залишити на сайті підприємства, надіславши її на електронну адресу  info@brovteplo.com.ua.

Зауважте, що Ви маєте знати прізвище того, хто прийняв цю заяву, під яким номером зареєстрував та на який день і час прийде комісія. Однак навіть надіслана заява не гарантує, що відразу після її отримання на неї відреагують.

Та для того, щоб Вам перерахували плату за тепло, Ви маєте дочекатися візиту комісії, яка й складе акт про порушення нормативів температури у вашій оселі. Однак у КП не обіцяють, що комунальники прийдуть оперативно за вашою заявою, адже роботи – багато, рук – бракує.

Постанова Кабміну №630 (пункт №38) передбачає самостійне складання акту-претензії.

акт-претенензіяЦей акт потім варто зареєструвати у виконавця послуг, який протягом трьох робочих днів має повідомити споживача про задоволення претензії чи її відмову (з обґрунтуванням). Звичайно, це все можливо, якщо в споживача є договір із теплопостачальником, де вказано строки прибуття представника виконавця.

Нагадаємо, згідно з постановою Кабінету міністрів №151, перерахунки проводяться, якщо в квартирі температура менша від нормативної. Так, у новобудовах має мати + 20 градусів в усіх кімнатах, у житлових кімнатах старих будинків – +20 градусів,  на кухні – +16, у ванній та туалеті – +18. Причому, якщо буде менше від цих нормативних градусів по Цельсію, то за кожний градус на 5% зменшується  і оплата. Тобто, до прикладу, якщо температура не +20, а +18, то за місяць оплата має бути зменшена на 10%. Якщо в квартирі температура менше +12 градусів, то оплата не провадиться за послугу взагалі.

Фото – Антон Раков

Читайте також

  1. Які комунальні підприємства отримали додатково гроші з бюджету
  2. Броварчани заборгували КП «Броваритепловодоенергія» близько 50 млн грн. Чи стартує вчасно опалювальний сезон?
  3. Позичити 15 млн грн, щоб вижити: КП «Броваритепловодоенергія» на межі
  4. Чи чекати гарячих батарей? КП «Броваритепловодоенергія» заборгувало 105,8 млн грн НАК «Нафтогаз України»
  5. Енергозбереження: як це зробити у вашому будинку та чого робити не варто

Поділіться.

Залиште відповідь