Трибуна – Бровари

Як не платити за прибирання під’їзду, якщо послугу не надають

Pinterest LinkedIn Tumblr +

РРоман Сімутіноман Сімутіндепутат Київської обласної Ради, лідер ГО «Нові Бровари» 

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

 

Одне з найпоширеніших питань, яке мені ставлять, чому мешканці мають платити за послуги, які ЖЕК насправді не надає? І це справедливе питання. Якщо ЖЕК не виконує свою роботу, то і жителі мають право не платити за ці послуги.

Це все одно, що ви купили в магазині якусь річ, заплатили за неї, а вам її просто не віддали без будь-яких пояснень. Правда складно таке уявити? Але для комунальних підприємств  – це вже давно норма.

Та, на щастя, вихід є. Законом передбачена можливість як контролювати виконання цих робіт, так і можливість не платити за невиконанні роботи. Процедура не дуже проста, але, по-перше, ви так можете зекономити на квартплаті, а, по-друге, це буде стимулювати ЖЕК все ж таки виконувати свою роботу.

Повний перелік послуг, які ви отримуєте, прописані у вас у платіжці, отже скаржитися ви можете тільки на ці послуги. До прикладу, візьмемо таку послугу, як «прибирання сходових клітин».  Вона є майже в усіх будинках і саме на неї йде найбільше нарікань. Всі інші послуги робляться за аналогічною процедурою.

Перше, що потрібно зробити, це зафіксувати факт того, що у вас не прибирали – тобто сфотографувати або зняти на відео бруд і сміття, які є.

Друге – скласти АКТ-ПРЕТЕНЗІЮ. Це офіційний документ і він має стандартну форму. До АКТУ-ПРЕТЕНЗІЇ додається ЗАЯВА, в якій ви повідомляєте ЖЕК, що не будете сплачувати за послугу, яку вони не надали.

ЗАВАНТАЖИТИ  АКТ-ПРЕТЕНЗІЮ: ТУТ

ЗАВАНТАЖИТИ ЗАЯВУ: ТУТ

Далі заповнені АКТ-ПРЕТЕНЗІЮ і ЗАЯВУ (кожного у двох екземплярах) відносите до ЖЕКу. Одну пару (АКТ-ПРЕТЕНЗІЯ і ЗАЯВА) залишаєте у них, а на іншій представник ЖЕКу ставить вхідний номер, дату і свій підпис. І ці два документи ви забираєте з собою. Якщо працівник ЖЕКу відмовляється ставити вхідний номер, дату і свій підпис, то це обов’язково треба зафільмувати!

ВСЕ!

Як тільки ви маєте на руках АКТ-ПРЕТЕНЗІЮ і ЗАЯВУ, на яких стоять вхідний номер, дата і підпис представника ЖЕКу, ви абсолютно офіційно маєте право не сплачувати за ці послуги.

сміття в під'їздіАле це не зовсім усе. Швидше за все, ЖЕК не прийме до уваги ваші документи. Ба більше, буде вам розповідати, що всі ці документи нічого не значать і далі виставлятиме вам рахунки на ці послуги. І тут чітко потрібно розуміти, що закон у даному випадку на вашій стороні, і правильно оформлені документи та фото-, відеофіксація ненадання послуги є достатньою умовою НЕ ПЛАТИТИ!

Тепер більш детально про сам АКТ-ПРЕТЕНЗІЮ, адже його потрібно заповнити правильно.

Усі поля мають бути заповнені: номер договору, дату його реєстрації, юридично правильну назву ЖЕКу та його адресу можете подивитися на моєму сайті.

Період, за який вам не надавали послугу, не може бути занадто довгий. Тобто, ви не можете написати, що у нас не прибирали рік, тому я не буду платити. Моя рекомендація така – робити такі АКТи кожні 3-7 днів.

Далі – вимагати перерахування та не платити за послугу мають право лише ті, хто цей АКТ підписав. Тобто, якщо АКТ підписали три людини, то тільки вони мають юридичне право не сплачувати, всі інші повинні заплатити.

АКТ має бути підписаний як мінімум двома мешканцями будинку.

У будь-якому випадку, ви можете звернутися до моєї приймальні (за телефоном 068-323-41-89), і мої помічники допоможуть вам усе зробити правильно!

Лідія Сичова, громадська активістка: «До мене звернулися жителі будинку 300 по вулиці Київській, адже вони самі прибирають свій під’їзд і ніколи не бачили двірника. Тож разом із жителями ми зробили такий АКТ і пішли з ним до ЖЕКу. Там категорично відмовилися його приймати та реєструвати. Та, на щастя, ми все зняли на відео, тому маємо всі права не платити за ці послуги».

Фото – надані автором

Читайте інші матеріали автора:

  1. Чому квартплата зросла вдвічі
  2. Ремонт під’їздів: де шукати справедливості?
  3. Золоте сміття «Селтіка»
  4. Будівництво нового мікрорайону фактично почалося

Поділіться.

Залиште відповідь