Як нова головна лікарка дитячої лікарні збирається боротися зі старими проблемами

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Від 21 травня Броварська дитяча лікарня нарешті отримала постійного керівника – Ірину Іванівну Касяненко. Після смерті Петра Шкуренка, 4 роки обов’язки головного лікаря дитячої лікарні виконувала Наталія Волошина. Наразі нова очільниця вивчає проблеми дитячої лікарні, накреслює плани їхньої ліквідації та звертається до усіх не байдужих за допомогою і порадою. 

Приводом для знайомства журналістів «Трибуни» із Іриною Касяненко став пост броварчанки Анни Прохорчук, яка поділилася враженнями  від відвідування ортопеда-травматолога 30 травня. Попри те, що жінка взяла талончик, потім – зайняла «живу» чергу, перепросила інших мам пропустити її, на прийом до лікаря з маленькими дітьми (1рік 10 міс. та 3 роки) вона так і не потрапила.

4 червня. Понеділок. 12 година. Біля кабінету окуліста триває «аншлаг», а от біля кабінету ортопеда – пусто та тихо.

Ліворуч – кабінет ортопеда-травматолога

Хоча веде прийом ортопед у понеділок, середу та четвер, а у вівторок та п’ятницю – бригада виїжджає приймати по селах. Про це повідомляється в оголошенні, розміщеному біля реєстратури. Про те, що лікар не здійснюватиме прийом малечі 4 червня (за сімейними обставинами – авт.), вказано у графіку роботи лікарів.

Загалом із лікарями в дитячій лікарні – біда, каже нова головна лікарка дитячої лікарні Ірина Касяненко. Згідно штатного розпису, ортопед-травматолог у лікарні один. Однак, ураховуючи кількість населення, яке обслуговують, у лікарню потрібен ще один фахівець. Так само необхідні й уролог, дитячий гінеколог, два психіатри та педіатри. На фахівців у дитячій лікарні дуже очікують, однак їхати в Бровари вони не поспішають із кількох причин, серед яких – невисокі зарплати та відсутність соціального житла.

Ірина Касяненко за освітою лікар-педіатр

Так, щоб потрапити до ортопеда, варто взяти талон у реєстратурі. А вони – лімітовані: на профогляд видають усього 15. А щоб їх отримати, потрібно зайняти чергу раніше 7.30 – початку роботи реєстратури. На обслуговування дітей грудного віку також свої обмеження – всього 5 талонів. Графік роботи ортопеда розписаний практично похвилинно: з 8 год до 11.40 лікар приймає травмованих, після цього часу до 14 год –  пацієнтів  із талонами. Однак і цей графік не остаточний, адже між травмованими ортопед має оглянути поза чергою «грудничків». Ті, кому не вдалося отримати талон на профогляд, також прямують до кабінету ортопеда у “живу” чергу.

«Для того, щоб зрозуміти, чи варто йти до ортопеда на профогляд, потрібно спочатку звернутися до свого сімейного лікаря-педіатра, – пояснює екс-в.о. головного лікаря дитячої лікарня Наталія Волошина. – Відповідно до законодавства, проходити профілактичний огляд, наприклад, дитині в рік чи два – не  потрібно. І коли батьки просто хочуть пройти такий огляд, то створюють в ортопеда зайві черги».

Ірина Касяненко наголошує: перше її завдання на посаді головного лікаря дитячої лікарні – «впоратися з чергами». Однак як це зробити – поки що не знає, адже, наприклад, у кабінетах лікарів немає навіть телефонів, щоб проводити запис у чергу в телефонному режимі. Щоб батькам маленьких пацієнтів було більш-менш зрозуміло кого і коли приймає ортопед, планують їх проінформувати за допомогою  повідомлення на дверях кабінету. Також нова головна лікарка хоче перекрити (заварити) три з п’яти входів. У процесі вирішення – питання закінчення ремонту на другому поверсі терапевтичного корпусу. А от як вирішити питання із бездомними собаками – не знає: звернення в поліцію, до ветеринарів – не допомогли, притулку – немає, у столичному притулку прийняти “броварчан” відмовляють. А з роками пси знахабніли: почуваються повноправними господарями лікарні і стають дедалі агресивнішими – усе частіше нападають не тільки на пацієнтів, а й на працівників лікарні.

Не менш болючим є і питання будівлі інфекційного відділення дитячої лікарні, яка не перший рік тріщить по всіх швах. І це видно навіть не озброєним оком. Причиною цього  керівництво Броварської лікарні називає новобудови, хаотично зведені поруч. Саме вони, вважає головний лікар БЦРЛ Валентин Багнюк, і спричинили зрушення ґрунту, яке, в свою чергу – зміну руху ґрунтових вод. Останні, на думку головного лікаря, і підмили фундамент споруди, в результаті чого і з’явилися тріщини та відкололася  декоративна стіна від решти будівлі, яку минулої весни демонтували. А нещодавно броварчанин став свідком, як відкололася та впала значна частина цегляної кладки фасаду відділення. На щастя, в цей час поряд не було нікого.

Фото – Олександра Коржа

Робітники заварюють “куточок”, який, імовірно, відірвали і намагалися поцупити “шукачі металу”.

Як повідомив журналістам «Трибуни» Валентин Багнюк, будівлю інфекційного відділення планують реконструювати та капітально відремонтувати. Однак на це потрібні чималі кошти – близько 15-18 млн грн, тож планують ці гроші отримати завдяки співфінансуванню міста, району та надходженням із державного бюджету. Власне, щоб зробити ремонт якнайшвидше, надія на останнє. Наразі очікують результатів експертизи, які мають бути готовими через два місяці. Нагадаємо, часткове обстеження споруди ще в минулому році показало: у будівлі є проблеми як явні, так і приховані від людського ока.

З новою посадою Ірина Касяненко отримала цілий «букет» старих проблем, та очільниця дитячої лікарні переконана, що за підтримки головного лікаря БЦРЛ, мера та депутатів міської ради їй вдасться їх вирішити, адже питання, що стосуються здоров’я та життя дітей, мають бути у пріоритеті.

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь