Як подолати кризу в «КП «Броваритепловодоенергія»: нова директорка озвучила свої плани

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Позачергова сесія БМР 5 листопада була присвячена фактично одному питанню: усуненню бюрократичних перешкод на шляху отримання кредиту для КП «БТВЕ». Але за фактом сесія стала пресконференцією директорки підприємства Оксани Краснощок, яка відповіла на численні запитання. В «додаткових питаннях» депутати надали згоду на складання повноважень своїм колегам Олегу Берестовому та Сергію Іллюхіну.

У порядку денному позачергової сесії було 4 питання, з яких 3 стосувалися отримання кредиту КП БТВЕ. Нагадаємо, що питання погодження кредиту в розмірі 15 млн грн уже розглядалося на позачерговій сесії 10 жовтня 2019 р. Депутати погодили умови кредитного договору, але виникли «бюрократичні перепони» у казначействі. Тому попереднє рішення міської ради потрібно було скасувати, а через питання отримання кредиту викласти проєкт рішення у новій редакції та внести корективи у міські програми.

Читайте також: КП «Броваритепловодоенергія» знову очолила Оксана Краснощок (Коршак) 

сесія міськради

Оксана Краснощок

Оксана Краснощок ще раз повідомила депутатам мету отримання кредиту, пояснила, чому підприємству, в першу чергу, потрібен саме кредит у формі овердрафту, та пояснила, чому в рішенні фігурують два банки: «АБ «Укргазбанк» та АТ «АЛЬФА-БАНК». Так, найшвидше підприємство отримає кредит типу «овердрафт» у державному АБ «Украгазбанк» у розмірі 6 млн грн – домовленість із банком фактично досягнуто. Формальною «заставою» кредиту було переведення зарплатного проєкту КП БТВЕ саме в цей банк. А ось отримання кредиту під заставу адмінбудівлі КП на вул. Грушевського, 3-А підприємство планує в АТ «Альфа-Банк», позаяк саме в цьому банку умови кращі. Особливо директорка підкреслила, що для підприємства набагато дешевше брати кредити та сплачувати відсотки (і брати ці витрати на собівартість послуг), аніж потрапити на штрафні санкції за несвоєчасну сплату за отриманий газ, електричну енергію або затримку із виплати зарплати. Більше того, іноді такі затримки у платежах заборонені законодавством.

Читайте також: Позичити 15 млн грн, щоб вижити: КП «Броваритепловодоенергія» на межі 

Користуючись тим, що в порядку денному сесії небагато питань, депутати засипали запитаннями директорку комунального підприємства.

У першу чергу депутатів цікавив фінансовий стан підприємства та шляхи подолання скрутного стану. Оксана Краснощок не приховувала фінансових складнощів КП та озвучила його сумні показники: збиток за 9 місяців поточного року склав 38,5 млн грн, кредиторська заборгованість на 01.10.2019 р. – 124,313 млн грн, дебіторська – 43,769 млн грн.

КП "Броваритепловодоенергія"

Депутата Вадима Мутило цікавив саме фінансовий стан підприємства

Далі директорка розповідала не лише про заборгованість із зарплати, але й про фактичну відсутність потрібної техніки, запасу матеріалів. Навіть для аварійних робіт. Багато було інформації про шляхи подолання ситуації у фінансовому, технічному, кадровому планах. Зокрема, Оксана Краснощок повідомила про те, що підприємство працює над отриманням кредитів та грантів у міжнародних структурах, умови співробітництва з якими дуже вигідні через низькі відсотки. Окремий напрямок – робота над досягненням економічно обґрунтованих тарифів, розрахованих із урахуванням можливості для підприємства оновлювати мережі та матеріальну базу. Але директорка комунального підприємства не приховувала, що сподівається і на допомогу міської влади – хоча б невелику.

Багато питань було порушено депутатами щодо підготовки до опалювального сезону. Відповідь була чіткою: випробування та опресовування  проводилася у 100% мереж, технічні акти відповідають дійсності. Але самі мережі зношені – навіть критично важливий центральний колектор.

Читайте також:  Опалювальний сезон: чому немає тепла в оселях частини броварчан?

Далі Оксана Краснощок відповіла на запитання депутатів щодо роботи з боржниками, а також стану внутрішньобудинкових мереж та перспектив їх ремонтів і модернізацій. Щодо роботи з боржниками, то у підприємства є великий план дій, який торкнеться майже кожного споживача послуг.

Учергове депутатів цікавило питання щодо повернення бюджетних установ на обслуговування КП БТВЕ: і в економічному аспекті, і в екологічному.  На це питання директорка доповіла, що є зрушення. А саме: опалення дитячої лікарні на вул. Я. Мудрого, 47 наразі здійснює КП БТВЕ. Поки що котельні на альтернативному паливі продовжують обслуговувати ЗОШ № 5, 7 і 9.

сесія міськради

Депутат Василь Кочубей запитував про стан роботи з боржниками та напрямки роботи підприємства щодо внутрішньобудинкових мереж

Галину Негоду цікавило, чи покарають винних у доведенні КП БТВЕ до скрутного економічного стану?  Оксана Краснощок відповіла, що це не в її компетенції, але в цілому питання залишилося без відповіді: присутні на сесії міський голова та секретар міської ради не захотіли прокоментувати це запитання.

сесія міськради

Галина Негода

Усі присутні на сесії депутати мали змогу поставити запитання та отримати відповіді, з яких було зрозуміло, що підприємство планує напружено працювати та сподівається на підтримку міської ради.

Наостанок депутати розглянули заяви Олега Берестового та Сергія Іллюхіна з проханням припинити їхні  депутатські  повноваження. Заяви задовольнили.

Читайте також:

  1. Чергова  «ротація у фракції «Демальянс»: Іллюхін та Берестовий склали свої депутатські повноваження 
  2. Врятувати КП «Броваритепловодоенергія» та «зарізати» озеленення міста – підсумки комунальної комісії 
  3. Чи чекати гарячих батарей? П «Броваритепловодоенергія» заборгувало 105,8 млн грн. НАК «Нафтогаз України»
  4. Боржники залишаться без води і тепла – КП «Броваритепловодоенергія» 

Ангеліна Козлова

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь