Як розпізнати: симптоми COVID-19 за кожним днем

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Пандемія корона вірусної хвороби спричинена зовсім новим штамом вірусу. Тому лікарі в усьому світі перебувають лише в процесі вивчення і пошуку ліків чи вакцини від COVID-19. Утім, уже зараз з’являються перші результати досліджень. Як протікає захворювання за кожним днем, уже описали на підставі історій хвороб пацієнтів двох лікарень Уханю. Дослідження опубліковане в британському тижневому загальномедичному журналі The Lancet. Переклад українською наводять Факти з ICTV.

Симптоми коронавірусу за кожним днем

Дні 1 – 4. У перші дні основним симптомом є підвищена температура. У деякого може з’явитися біль у м’язах, сухий кашель, нудота і діарея.

Початок хвороби також може протікати в м’якій формі, тому людина часто вирішує, що це щось несерйозне.

Дні 5 – 6. У людини ускладнюється дихання. Особливо це стосується літніх людей, у яких є проблеми зі здоров’ям.

День 7. Істотне посилення проблем з диханням. Дослідження показує, що в багатьох заражених в цей період симптоми слабшають.

Дні 8 – 9. У пацієнтів, які важко переносять інфекцію (близько 15 % від числа всіх хворих), розвивалися ознаки гострого респіраторного дистрессиндрому: легені вже не могли належним чином забезпечувати киснем життєво важливі органи.

Дні 10 – 11. Пацієнти, які важко переносять інфекцію, надходять у реанімацію. До решти симптомів додається біль у животі.

День 12. Пацієнти починають одужувати, температура знижується.

День 17. Тих, хто одужує, виписують із лікарні.

Медики підкреслюють, що кашель є другорядним симптомом, бо після виписування з лікарні багато з тих, хто вилікувався, продовжували кашляти.

Задишка минає через 13 днів. У цілому період одужання триває близько 22-х днів. Водночас деякі пацієнти вмирали на 18-ий день.

Фото – CGTN

Читайте також:

  1. Чому COVID-19 перший, але не останній – наукове пояснення
  2. Як пережити карантин: поради психологів поліції
  3. Добірка гарних новин про коронавірус
Поділіться.

Залиште відповідь