Як у Броварах допомагатимуть мамам стягнути аліменти із «колишніх»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 6 лютого в Україні почав діяти закон №7277, який значно посилює відповідальність злісних неплатників аліментів, що мають заборгованість понад 6 місяців. Як же у Броварах збираються допомогти мамам і татам стягнути з «колишніх» аліменти на користь їх же дітей?

Як повідомив під час прес-конференції 5 лютого Міністр юстиції Павло Петренко, уникнути потрапляння до «Дошки Ганьби» не зможуть боржники ні будь-якого віку, ні  професії, які мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці. Це стосується і високопосадовців, і багатіїв, які роками ухиляються від сплати аліментів.

Згідно із Законом №7277, віднині боржника буде тимчасово обмежено у праві виїзду за межі України, керуванні транспортними засобами, користуванні вогнепальною, мисливською, пневматичною зброєю, а також позбавлено права вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за кордон. Однак є і винятки. Тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами (ТЗ) не може бути застосовано, якщо:

  •  таке обмеження позбавляє боржника основного законного джерела засобів для існування;
  • боржник використовує ТЗ у зв’язку з інвалідністю чи на його утриманні є особи з інвалідністю І, ІІ групи або дитина з інвалідністю;
  • боржник проходить строкову військову службу, службу за призовом як офіцер, під час мобілізації на особливий період, виконує бойові завдання;
  • сплату аліментної заборгованості розстрочено або відстрочено у порядку, встановленому законом.

Водночас  введено і новий засіб впливу на боржників – до 240 годин суспільно-корисних робіт,  оплата за які піде на погашення боргу перед дитиною безпосередньо.

Інформацію про боржників, що є в загальному доступі, можна знайти ТУТ. Нині реєстр нараховує інформацію про більше ніж 75 тисяч боржників.

На засіданні виконавчого комітету Броварської міської ради 6 лютого під час розгляду проекту рішення «Про надання висновку до суду щодо внесення частини аліментів на особистий рахунок дитини» мер міста Ігор Сапожко запропонував зробити певні кроки і стосовно броварських боржників, щоб їх також було внесено в загальну базу. «Давайте нашим мамам допоможемо: проаналізуємо заборгованість по аліментах, поспілкуємося з виконавчою службою і направимо листа до тих батьків, які на сьогодні  мають заборгованість сплати аліментів перед дітьми і дружинами, щоб ці батьки сплатили аліменти», – зазначив мер.

І надав начальниці служби у справах дітей та сім’ї Ларисі Теплюк доручення провести спільну нараду з представниками виконавчої служби м. Бровари стосовно опрацювання механізму співпраці щодо стягнення заборгованості зі сплати аліментів із боржників.

Як повідомила Лариса Теплюк, тільки минулого року в їхню службу звернулося до 50 жінок щодо позбавлення батьківських прав «колишніх», які не сплачують аліментів на власних дітей. Найбільший борг неплатника за минулий рік сягнув 60 тис. грн.

За інформацією заступниці начальника Броварського міськрайонного відділу виконавчої служби Ірини Шкред, наразі по стягненню аліментів у їхній службі перебуває 1900 проваджень. Періодично відбувається сплата по 600 провадженнях. Найбільшим стягненням за минулий рік був борг у 90 тис. грн. Щоб стягнути ці кошти зі злісного неплатника аліментів, на його майно було накладено арешт, описано та передано на електронні торги.

Нагадаємо, згідно із новопідписаним законом, усі обмеження із боржників буде скасовано відразу після повного погашення заборгованості.

Поділіться.

Залиште відповідь