Як уберегтися від грипу та застудних захворювань: поради лікарів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Щороку, як тільки відбувається зниження температури навколишнього повітря, спостерігається різке збільшення кількості застудних захворювань — грипу, ОРЗ, ОРВІ. Це пов’язано в першу чергу з переохолодженням людського організму та ослабленням імунної системи. Щоби не захворіти на грип або респіраторну інфекцію, варто дослухатися до порад лікарів.

Грип — це гостре епідемічне захворювання. Його вірус небезпечний тим, що пошкоджує захисні механізми організму, сприяє загостренню хронічних процесів. Захворювання починається раптово. Людина відчуває підвищення температури до 38-40 градусів, лихоманку, сильний головний біль та біль у м’язах, подразнення в горлі. Хворий на грип є заразним протягом перших 7 днів хвороби, тому незалежно від складності захворювання хворі повинні бути ізольовані від оточуючих. Необхідно дотримуватися постільного режиму та викликати лікаря.

У перші дві доби застосовуються препарати, що діють на збудника — інтерферон, антигрипін тощо. Для зниження температури лікарі радять пити теплі напої (відвари лікувальних трав, квітів липи, чай з лимоном та медом).

Профілактика застудних захворювань ґрунтується на підвищенні опірності організму. Цьому сприяють загартування, заняття фізкультурою, раціональне харчування, вживання продуктів, багатих на вітаміни, а також уникнення переохолодження та контактів із хворими.

Поділіться.

Залиште відповідь