Як зробити зимовий відпочинок дітей безпечним – Уляна Супрун

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Щойно надворі випадає сніг, малеча біжить малювати «янголів» і кататися на санчатах. Для дітей зима та сніг — це багато приємних емоцій. Натомість для батьків це може означати додатковий клопіт, адже потрібно подбати про захист та безпеку в дещо складніших умовах. Поради щодо захисту дітей у зимовий період надає Уляна Супрун, ексміністрка охорони здоров’я.

Тож як зробити зимовий відпочинок для дитини безпечнимю

 • Передусім варто подбати про те, щоб дитині надворі було тепло та комфортно. Вдягати потрібно кілька шарів одягу, аби за потреби верхній можна було зняти. Водночас є правило, що дитині потрібно на один шар одягу більше, аніж дорослій людині.
 • Під час прогулянки регулярно перевіряйте, чи одяг на дитині є сухим та теплим. Якщо курточка, штани або взуття намокли, дитину потрібно відразу завести в тепле приміщення й обігріти.
 • Не гуляйте з маленькими дітьми за температури нижче − 10 °C. Дітям старшого віку не варто гуляти за температури, що нижча − 25°C.
 • Стежте за тим, щоб дитина не перемерзла. Дитяча шкіра замерзає значно швидше, аніж у дорослих. Про те, що це все ж сталося, може свідчити слабкість і сонливість малюка, нерозбірлива мова та незграбність. У такому разі потрібно повернутися додому та помістити малюка в теплу (але в жодному разі не гарячу) ванну.
 • Не залишайте дітей без нагляду. І хоча ця порада є абсолютно універсальною, взимку вона стає особливо актуальною.
 • Поясніть дітям, чому не варто торкатися язиком холодного металу. Ця порада також досі актуальна, хоча й виглядає доволі банальною.
 • Малюкам також не варто гратися в сніжки чи кататися на санчатах біля води, особливо, якщо вона лише щойно замерзла. У такий період не можна бути певними щодо міцності криги. Також варто вдягати захисні шоломи під час катання на ковзанах.
 • Що стосується гри в сніжки, то, наприклад, Канадська асоціація педіатрів не радить дітям гратися через високий ризик травмування. Нікому не хочеться бути скруджами, що вкрали святкові розваги в малюків, але все-таки будьте уважні. Дійсно, не варто гратися в сніжки, якщо сніг дуже щільний чи трохи підтанув, а відтак на морозі може перетворитися на кригу. Також поясніть дитині, чому не можна загортати камінчники в сніжки.

Дотримуючись цих простих правил та здорового глузду, збережете здоров’я своїх малюків та матимете менше клопоту цієї зими.

Більше порад Уляна Супрун радить шукати в матеріалі УП.Життя — у ньому зібрані поради Американської асоціації педіатрів.

Читайте також:

 1. Найбільше людей вбиває надлишок солі в раціоні, особливо у сміттєїжі, – Уляна Супрун
 2. Неповноцінне харчування – убивця №1, – Уляна Супрун
 3. Як уберегтися від утоми і що робити, коли знесилені? ПОРАДИ
 4. Магнітні бурі: коли чекати в грудні та як уберегтися. ПОРАДИ
Поділитись

Про Автора

Leave A Reply