Європротокол під час ДТП – економія часу та гарантія відшкодування збитків – правоохоронці

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні автомобіль є найпоширенішим засобом пересування, тож вірогідність потрапити у дорожньо-транспортну пригоду значно вища. Європротокол заощаджує дорогоцінний час під час ДТП та є надійним способом отримати відшкодування збитків, які можуть зазнати водії у результаті  пригоди, нагадують у Броварському відділі поліції.

Детальну інформацію щодо оформлення ДТП за допомогою Європротоколу можна отримати в мережі Інтернет на сайті Моторного (транспортного) страхового бюро України.

Європротокол – спеціальний бланк повідомлення про настання дорожньо-транспортної пригоди, який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії, потім надається страховику та стає підставою для виплати страхового відшкодування потерпілим.

Європротокол може заповнюватися як в паперовому вигляді, на спеціальному бланку, так і в електронній формі, з використанням системи «Електронний Європротокол». Система «Електронний Європротокол» є доступною за посиланням https://dtp.mtsbu.ua.

Бланк Європротоколу видається автовласнику безкоштовно під час укладення договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. У разі втрати або використання бланку Європротоколу, новий бланк видається страховиком безоплатно на підставі письмової заяви.

Як зазначають на сайті Моторного страхового бюро України, у країнах Європейського Союзу оформлення ДТП без участі представників дорожньої поліції почало використовуватися ще в 50-х роках минулого століття. Зараз у більшості країн ЄС водіям, які потрапили в ДТП, достатньо заповнити бланк Європротоколу для того, щоб оформити цю подію. Лицьова сторона бланку Європротоколу за структурою глав ідентична в усіх країнах, де він запроваджений, відрізняється тільки мова, на якій надруковано бланк. Це зроблено для того, щоб водії різних країн могли швидко зорієнтуватися, якщо вони потраплять в ДТП на території іншої країни.

Європротоколом  можна скористатися при умовах, коли:

 • відсутні травмовані (загиблі) люди
 •  водії-учасники ДТП мають поліси автоцивільної відповідальності
 • наявна згода водіїв транспортних засобів – учасників ДТП щодо її обставин
 • у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

У разі невиконання хоча б однієї з зазначених умов, виклик відповідного підрозділу Національної поліції для оформлення ДТП є обов’язковим.

Додаткові умови для застосування системи «Електронний Європротокол»:

 •  транспортні засоби обох учасників ДТП повинні мати діючі поліси внутрішнього страхування. Якщо будь-який ТЗ забезпечений полісом іноземного страховика, необхідно використовувати паперовий бланк Європротоколу або викликати поліцію.
 •  Водії повинні мати при собі справні мобільні телефони. Хоча б один із учасників ДТП повинен мати з собою пристрій (смартфон, планшет, ноутбук) з фотокамерою та доступом в Інтернет.
 • Ідентифікаційні дані про страхувальника (коди  ІНПП або ЄДРПОУ) та про забезпечений  транспортний засіб (номерний знак, марку та модель) мають бути зазначені в полісі та коректно внесені  в єдину централізовану базу даних  МТСБУ. В протилежному випадку Система не зможе правильно ідентифікувати учасників ДТП.

Якщо водії скористались Європротоколом (незалежно від його форми), то вони:

 • мають право залишити місце ДТП
 • звільняються від обов’язку інформувати відповідний підрозділ Національної поліції України про настання ДТП
 •  звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП
 • повинні не пізніше трьох робочих днів із дати ДТП звернутись зі своїм примірником заповненого Європротоколу до страховика, з яким укладали договір обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. У разі використання системи «Електронний Європротокол» повідомлення страховикам учасників ДТП відправляються автоматично.

Такий механізм спрощеного оформлення ДТП запроваджено в Україні з 19 вересня 2011 року, коли вступив в силу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплати страхового відшкодування» від 17.02.2011 №3045-VI.

Важливо памятати, що при оформленні Європротоколу страхове відшкодування є додатково лімітованим. Зараз, відповідно до розпорядження Нацкомфінпослуг від 29.12.2016 №3471, такий ліміт складає 50 000 грн.

Інформаційна  система «Електронний Європротокол» впроваджена в МТСБУ з 01.10.2017 року.  У відповідності до рішення Президії МТСБУ від 13.07.17 № 403/2017, Європротокол, оформлений з використанням зазначеної системи, є повним аналогом Європротоколів, надісланих або пред’явлених страховику у паперовій формі.

Для ознайомлення з інтерфейсом системи «Електронний Європротокол» передбачений  режим демонстрації, який також розташований на першій сторінці сайту доступу до Системи. В «демо» режимі  не використовується зв’язок з ЦБД МТСБУ.

Ознайомитись із презентацією Системи також можна за посиланням Presentations/Elektr_Europrotacol.pdf.

Фото – з Інтернету

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply