З десяток охоронних структур і громадських формувань. Чи варто витрачатись на «варту»?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Як аргумент на користь створення КП «Муніципальна варта», ініціатори проекту нерідко вживали фрази про збереження малих архітектурних форм броварських парків (лавочки, ліхтарі, опори освітлення тощо), акцентуючи тим самим на збереженні комунального майна.

21 грудня під час розгляду проекту Ігор Сапожко, спонукаючи депутатів до голосування за варту, говорив: «Мені армія не потрібна. Вам не шкода витрачені кошти на реконструкцію парку «Перемога»? У нас на сьогоднішній день 10 лавочок вирвали, винесли в туалет і підпалили. Це нормальне явище?».

Паркові лавочки, опори освітлення та інші малі архітектурні форми центрального парку і справді досить вартісні для броварчан. Якщо врахувати, що міському голові після завершення робіт довелося розшукувати ці лавочки у «Перемозі» разом з головою КОДА та обласним прокурором – то вони взагалі безцінні. Проте про їх збереження мало б потурбуватись, у першу чергу, підприємство-балансоутримувач.

Утримання парків, скверів та інших громадських місць Броварів – це сфера статутної  діяльності комунального підприємства КП «Бровари-Благоустрій», яке досить «рясно» фінансується з міського бюджету. Що ж зробило керівництво підприємства для збереження комунального майна?

Варто нагадати, що останнім часом неодноразово Ігор Сапожко та Юрій Скотніков в контексті муніципальної варти говорили про позитивний досвід роботи у парку «Перемога» патрулів «Безпеки життя»: як у питанні догляду на майном, так і у дотриманні громадського порядку.

У листопаді 2017 року, видання «Трибуна-Бровари» вже інформувало з цього приводу читачів. Тоді директор «Бровари-Благоустрій» відповів нам, що жодних договорів з ТОВ «Безпека життя» не укладав.

Пізніше у відкритих реєстрах ми знайшли транзакції КП «Бровари-Благоустрій», згідно з якими підприємство розраховувалось за надані послуги охорони, але з іншим підприємством.

Остаточно з’ясувати, хто ж охороняв центральний парк нам вдалось після другого запиту до КП «Бровари-Благоустрій».

У вільному доступі ми знайшли відповідні договори із «зеленими чоловічками», як охрестили їх мешканці міста, якими виявились працівники відділу воєнізованої охорони безпеки життя департаменту поліції охорони.

Державна організація (установа, заклад) «Відділ воєнізованої охорони безпеки життя департаменту поліції охорони» створено у червні 2017 року, зареєстровано у м.Ірпінь, керівник – Артюх Олександр Анатолійович. Засновник: Департамент поліції охорони. Поліція охорони – охоронна структура, працівники якої мають визначені законом права та повноваження на озброєну охорону та застосування владних функцій щодо правопорушників. У листопаді 2017 року очільник Нацполіції Сергій Князєв повідомив, що роботу поліції охорони буде уніфіковано під стандарти роботи патрульної поліції. Зокрема передбачається, що всі співробітники пройдуть перепідготовку та наряди поліції охорони увійдуть до системи єдиної дислокації нарядів поліції і будуть реагувати на сигнали про допомогу, що надходять на 102.

З’ясувалося, що влітку 2017 року броварське комунальне підприємство  підписало з державною організацією  два договори на надання послуг із охорони. За класифікатором видів діяльності, відділ воєнізованої охорони безпеки життя Департаменту поліції охорони надавав «послуги із забезпечення громадської безпеки, охорони правопорядку та громадського порядку».

Вартість фізичної охорони центрального парку в середньому склала 77 280 грн на місяць (договір про охорону – у додатках до публікації). Патрулювання об’єкту поліцією охорони тривало три місяці (липень-вересень 2017 року). Чому далі не продовжилась співпраця з охоронною структурою МВС, директор КП не повідомляє, але розірвання ділових стосунків збігається у часі з другою спробою створити КП «Муніципальна варта».

Що стосується інших об’єктів, які є на утриманні КП «Бровари-Благоустрій», то згідно з офіційною інформацією «їх охорона здійснюється штатними працівниками підприємства», які отримують за свою роботу заробітну платню.

На іншому комунальному об’єкті, підконтрольному Управлінню житлово-комунального господарства, – міському кладовищі, як виявилось, також є охорона, що отримує за надані послуги бюджетні кошти. Збереженням надгробків, огорож та інших матеріальних цінностей на міському кладовищі займається ТОВ «Охоронна фірма «ЗЕНІТ», керівником якої є Борис Шкуропадський. Останній, до речі, ще є засновником громадського формування «Варта Бровари «ЗЕНІТ». 25 січня 2018 року начальник УЖКГ Світлана Решетова підписала договір із зазначеною фірмою на надання послуг охорони міського кладовища по вул. О. Онікієнка на суму 198 676,80 грн.

Плідно співпрацювало з «Охоронною фірмою «ЗЕНІТ» й інше комунальне підприємство – КП «Броваритепловодоенергія», яке у 2016 році отримувало охоронні послуги водоочисних споруд за ціною 12 563,71 грн на місяць. У 2017 році на охороні ВОС (водоочисні споруди) фірма Бориса Шкуропадського заробила 186 938,40 грн, сума договору по даному об’єкту на 2018 рік склала 223 905,60 грн. Роботу системи тривожного сповіщення на об’єктах КП «Броваритепловодоенергія» забезпечує ТОВ «Галід» згідно договору на спостереження засобів сигналізації на об’єкті та виїзд групи оперативного реагування.

Обслуговування системи «тривожного» захисту навчальних закладів м. Бровари не перший рік здійснює ПП «КОМКОН ГРУП» відповідно до заключеного Управлінням освіти і науки договором. Загальна вартість відшкодованих з бюджету коштів на обслуговування тривожної сигналізації за 2017 рік склала 70 569,36 грн.

Тобто, у місті працює безліч охоронних структур різної форми власності, у місті зареєстровано близько 14 громадських формувань, які б мали допомагати поліції у підтриманні порядку. На заохочення членів ГФ, до речі, виділялись бюджетні кошти. З метою організації спільних патрулювань, серед іншого, було передбачено закупівлю за народні кошти двох автівок. Придбаний раніше автомобіль RENAULT, який числиться на позабалансовому рахунку виконкому, Ігор Сапожко закріпив за керуючим справами виконкому Костянтином Кузнєцовим. Один із новеньких «патрульних» “сітроенів” міський голова передав у розпорядження іншому своєму заступнику – Григорію Голубовському. «Вільним» лишається ще один “сітроен”, придбаний, нібито, для патрулів, а «безколесними» є ще два заступники міського голови Броварів – Лариса Виноградова та Олександр Резнік. Чи не тому у презентації проекту створення КП «Муніципальна варта» його автор все частіше вживає словосполучення «піші патрулі»?

Крім того, аби не засмучувати депутатів цифрами видатків на утримання варти, цього разу у проекті рішення, який завтра розглядатиме сесія, обмежились лише встановленням статутного фонду у розмірі 100 тис. грн. Нагадаємо, що попередні розрахунки Юрія Скотнікова на створення та утримання варти у 2018 році складали більш ніж 11 млн грн (серед яких один мільйон депутат передбачив на закупівлю автомобілів).

Перечитавши нинішній статут, ми знайшли ще одну «вагому» статтю видатків. Цього разу пан Скотніков пропонує закріпити за КП «Муніципальна варта» приміщення по вул. Я.Мудрого, 20. «Трибуна-Бровари» завітали у цю «цитадель правопорядку», яка нині заселена безхатьками, що після завтрашньої сесії цілком можуть залишитись без «даху над головою».

Цей «пам’ятник» безгосподарності, розташований у центрі міста, поряд з Броварським відділком поліції. У яку «копійчину» обійдеться бюджету реконструкція приміщень для потреб вартових – невідомо.

Наразі, ми вже маємо у місті будівництво 19-мільйонного запасного футбольного поля біля стадіону «Спартак». Тепер під виглядом «турботи» про нашу безпеку депутати хочуть розмістити «кишенькову» варту за кількадесят мільйонів упритул до легального підрозділу МВС.

Дивлячись на відверте потурання депутатським забаганкам за рахунок бюджетних коштів, згадуються слова: «Будуйте школи – і вам не доведеться будувати тюрми!»

P.S. Під час розгляду питання створення КП «Муніципальна варта» на сьогоднішньому засіданні погоджувальної ради думки депутатів стосовно даного проекту розійшлись. Міський голова зазначив, що, попри відсутність одностайності – питання буде винесене на розгляд сесії. Секретар ради Петро Бабич повідомив, що доопрацював статут, проте «нова» редакція не була висвітлена на головному веб-сайті міста відповідно до чинного законодавства. Попри це працівникам апарату ради дано вказівку розіслати «новий» статут депутатам для ознайомлення.

Поділіться.

Залиште відповідь