З речами на вихід? Сапожко може розстатися з одним із соратників

Pinterest LinkedIn Tumblr +

П’ята позачергова сесія міської ради, де затверджувалися субвенції з обласного бюджету, традиційно супроводжувалася криками та скандалами. Депутати розкритикували програму Управління освіти і науки Броварської міської ради щодо інклюзивної освіти та нагадали Ігорю Сапожку про заступників та секретаря.

Допомога АТОшникам: кошти — на контроль

Передувало сесії міської ради засідання «бюджетної» комісії, яке не обійшлося без казусів. Так, присутній на засіданні відомий у Броварах учасник АТО Ігор Муратов звернув увагу на те, що потрібно слідкувати за розподілом коштів на допомогу та реабілітацію військовослужбовців. Розповіді про надання військовим (за документами) стоматологічних послуг на 11 грн м’яко кажучи здивували.

бюджетка (10)

Також пан Муратов звернув увагу саме на відвідувачів КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» в рамках тієї ж самої програми допомоги військовослужбовцям. За його словами, коли керівником КП ОРЦ був Олег Лісогор, було чітко зрозуміло, що немає коштів на оздоровлення бійців. А вже Олена Семенюк (секретар міської ради попередньої депутатської каденції), коли повернулася на посаду директора ОРЦ, почала запевняти, що разом 17 бійців АТО пройшли оздоровчу програму. «Хотілося б побачити списки — хто ті бійці, які пройшли програму оздоровлення», — сказав Муратов.

Зокрема «атошника» обурило те, що військові, які надзвичайно потребують певної програми оздоровлення (ванни, водні масажі), не можуть потрапити до ОРЦ, оскільки таким правом зловживають інші бійці з меншою необхідністю у такому лікуванні.

Онищенка — у відставку?

Тема інклюзивної освіти, яка була піднята в рамках розгляду одного з проектів щодо видатків бюджету, спричинила справжній скандал.

Нагадаємо, що інклюзивна освіта — це індивідуалізована система навчання дітей з особливостями психофізичного розвитку для інтегрування їх в загальноосвітні заклади.

Група ентузіастів – Леонід Черепейнік, Валерій та Олег Іваненки, Андрій Василенко та інші, – своїми силами та коштами підтримують місцеві центри навчання та реабілітації для діток з вадами та особливими потребами. Не завдяки, а всупереч системі, вони створили у Броварах осередки, які мали би бути систематизовані в єдину програму інклюзивної освіти. За словами депутатів-ентузіастів, розроблена на сьогодні Управлінням освіти і науки система не витримує жодної критики.

Один із депутатів, лідер фракції «Самопоміч» Андрій Василенко, під час свого виступу розповів про напрацювання у програмі інклюзивної освіти, але впродовж двох років його пропозиції, звернення та зауваження ігноруються міською владою.

сесія

За програмою, розробленою за участі Василенка (депутат є головою наглядової ради Всеукраїнської Благодійної Організації «Даун Синдром» та виховує сина з синдромом Дауна), працюють навіть фахівці з Європи, зокрема Голландії, але напрацювання ігноруються на місцевому рівні.

Якщо на фінансування броварського ліцею (хоча це і необов’язкова програма) з легкістю знайшли близько 6 млн грн, то для розвитку програми інклюзивної освіти в проект фактично закладено копійки. Звітуючи про програму інклюзивної освіти, управління освіти і науки повідомило «аж» про двох дітей, які навчаються за цією програмою. За словами Василенка, програму інклюзивної освіти до 2020 року, взагалі перетворили на профанацію, оскільки така програма передбачає навчання лише 15 дітей, у той час, як кількість дітей з вадами та особливими потребами у місті йде на сотні.

Байдуже ставлення до проблеми з боку броварської влади та образливі коментарі зачепили Василенка.

Під час обговорення теми інклюзивної освіти депутати розділилися на два табори: одні виступили за те, що депутати самі повинні написати «досконалу» програму, інші зауважили, що для цього є наймані за кошти працівники у відділах та управліннях. Якщо ж вони не справляються зі своїми обов’язками, то їх потрібно міняти.

Чи то суперечка затягнулася і міському голові Ігорю Сапожку просто набридли сварки, чи Ігор Васильович справді незадоволений роботою начальника Управління освіти і науки, але голова міськради заявив, що до 28 січня він проаналізує, чи дійсно програма інклюзивної освіти, запропонована Онищенком, не відповідає належному рівню і є незадовільною. В інформаційному просторі та окремі депутати сприйняли слова Сапожка як сигнал до відставки Онищенка. Як буде насправді — стане зрозуміло вже невдовзі.

бюджетка (17)

Також депутати від організацій, що опікуються інвалідами у місті, передали скарги на непристосованість Броварів для людей з обмеженими можливостями. Ігорю Васильовичу запропонували особисто сісти в інвалідний візок і проїхати від міської ради до найближчого реабілітаційного центру. У такий спосіб Сапожко зможе особисто переконатися, наскільки незручно пересуватися сьогодні Броварами людям з обмеженими можливостями.

Консервування «старої системи»

Під «завісу» депутати «демократичних сил» виступили з вимогою повернутися до тем секретаря міської ради, оновлення заступників міського голови і керуючого справами та оновлення виконкому. Окрім цього депутат Сергій Батюк («Солідарність») нагадав, що представники оновленого депутатського корпусу мають входити до тендерної комісії щодо маршрутних перевезень. Конкретної відповіді Ігор Сапожко не надав, але прочитав цілий «монолог» про те, що вибори скінчилися, передвиборчий піар завершився, а, значить, потрібно забути про нездорові амбіції і переходити до конструктивної співпраці. Репліки у відповідь про оновлення влади, за яке гинуть бійці в зоні АТО, Ігоря Васильовича не «розчулили» і просто ігнорувалися.

Поділіться.

Коментарі закриті.