З телефоном 103 перебої – «швидка» підключається до єдиної диспетчерської служби

Pinterest LinkedIn Tumblr +

7 червня екстрена медична допомога Броварів підключається до єдиної оперативно-диспетчерської служби Київської області. У зв’язку із цим можуть виникати перебої із роботою телефонного номера 103. Про це у понеділок, 4 червня, під час оперативної наради за участі міського голови розповів представник броварської служби екстреної меддопомоги.

Свідки вказують, що викликати «швидку» за номером 103 за останні декілька днів справді було проблематично або неможливо. Журналіст «Трибуни-Броварів» не зміг цього зробити у ніч із суботи на неділю. Короткі гудки лунали зі слухавки також сьогодні зранку.

Як повідомляють ЗМІ, відкриття Єдиної оперативно-диспетчерської служби відбулося ще 4 грудня минулого року – на базі Білоцерківської станції екстреної медичної допомоги. Зі слів депутатки Київської обласної ради Наталі Бігарі, на той момент служба обслуговувала лише Білу Церкву, оскільки для розширення діяльності необхідно збільшити число працівників центру.

Сюжет видання БЦТВ про відкриття єдиної оперативно-диспетчерської служби

Керівник Броварської центральної районної лікарні Валентин Багнюк під час сьогоднішньої оперативної наради розповів, що центр працюватиме в автоматичному режимі: буде налагоджений прямий зв’язок із Білої Церкви з автомобілями. Диспетчер за викликом дивитиметься, де є найближча карета швидкої допомоги, і в електронному режимі направлятиме її до місця виклику.

Як зазначив представник екстреної медичної допомоги Броварів, після підключення до нової диспетчерської служби стане жорсткішим контроль за передачею викликів до невідкладної медичної допомоги, а також стосовно взаємодії з Броварською центральною районною лікарнею.

Водночас, головні лікарі первинної та вторинної медицин Броварів вказують, що існує проблема із передаванням виклику до невідкладної допомоги, мовляв, передавання таких викликів не налагоджене. Керівник міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов зауважив, що наразі він не знає як вирішити цю проблему.

У свою чергу представник екстреної медичної допомоги Броварів зазначає, що екстрені виклики на 103 передаватимуться екстреній службі, а невідкладні – відповідно невідкладній.

Зауважимо, що екстрена медична допомога має приїздити лише на справді екстрені випадки. Зі слів в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, парамедики з’являтимуться на ДТП, інфаркт, інсульт, кровотечу, важку черепно-мозкову травму: «У всіх цих випадках важливо, щоб швидка приїхала максимум за 8 хвилин, а бригада спеціалістів могла підтримати життя людини дорогою до лікарні».

При цьому невідкладна допомога нікуди не зникне, а стане однією з функцій первинної ланки медичної допомоги, вказує в. о. міністра. Наталя Бігарі акцентує, що телефонувати на 103 і далі можна тим, чий медичний випадок не загрожує життю. Адже за цим номером здійснюється виклик як екстреної, так і невідкладної медичних допомог.

Поділіться.

Залиште відповідь