За навчання дитини можна отримати податкову знижку

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 1 січня 2019 року українці зможуть отримати податкову знижку на оплачені послуги за навчання у дошкільних, позашкільних та шкільних закладах освіти, а також для компенсації вартості  здобуття професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, в яких навчаються їхні діти, самі громадяни або члени першого ступеня споріднення. Про нові зміни у Податковому кодексі  щодо податкової знижки йдеться  на сайті Профспілки працівників освіти та науки України.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Податкова знижка – це сума, на яку зменшується оподатковуваний дохід.

Згідно до нових змін у Податковому кодексі України, батьки, які мають договір про надання освітніх послуг щодо навчання їхньої дитини в державній школі чи дитячому садочку або закладах із акредитацією Міносвіти, можуть отримати компенсацію частини податку на доходи фізичних осіб, сплачених з офіційної зарплати. Витрати на освіту повинні бути задокументовані (наприклад, квитанцією), а людина, яка хоче одержати податкову знижку, офіційно працевлаштованою.

Ідеться про те, що у випадку оплати за навчання дитини в школі, музичній школі або у спортивній секції батьки можуть заплатити менше податків зі своєї зарплати.

Для оформлення знижки людині потрібно заповнити річну податкову декларацію, яка подається до 31 грудня наступного за звітним податкового року. Тобто, для отримання компенсації за 2018 рік, декларацію треба подати до 31 грудня 2019 року.

Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки до кінця наступного за звітним податкового року, таке право на наступні роки не переноситься.

До оформленої декларації подаються наступні документи:

копія паспорта, копія ідентифікаційного номера, копія про доходи за формою №3, копія договору із закладом освіти, копія квитанцій (чеків, платіжних доручень) про оплату навчання, оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб), податкова декларація про майновий стан і доходи, заява, у якій зазначено реквізити рахунку для перерахування відшкодування.

Із повним пакетом документів необхідно звернутися до фіскальної служби за місцем проживання.

Протягом 60 днів із моменту подачі документів кошти прийдуть на банківський рахунок.

Розмір соціальної пільги безпосередньо залежить від суми сплачених податків, але водночас не може перевищувати 18% від них.

Поділіться.

Залиште відповідь