За неносіння маски тепер штрафуватимуть на місці і без суду

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Верховна Рада під час сьогоднішнього пленарного засідання проголосувала зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення. Відповідно до них за відсутність маски чи респіратора штрафуватимуть на місці порушення і без суду. Законопроєкт № 3891 підтримали 262 депутати.

Новий закон передбачає штраф за відсутність маски у фізичних осіб у розмірі від 170 до 255 грн. При цьому штраф правоохоронці зможуть накладати на місці, а не стягувати через суд.

«Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, — тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», – вказано в змінах до закону.

Зазначимо, під час весняного карантину уряд уже забороняв українцям перебувати в громадських місцях без маски. Але тепер це буде закріплено на законодавчому рівні.

«Раніше складений протокол передавали в суд, і суд вже вирішував накладати чи не накладати штраф. Зараз працюватиме механізм, як у разі порушення правил дорожнього руху», – зауважив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Фото – Телеграф

Читайте також

  1. Карантин вихідного дня почнуть запроваджувати вже за тиждень – Степанов
  2. Маски на заняттях не обов’язкові, або Які рекомендації затвердили для закладів освіти
  3. Чи захищає від хвороб хірургічна маска?
Поділіться.

Залиште відповідь