За виготовлення карти «без Криму та Донбасу» сплатили з міського бюджету

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Броварський відділ культури сплатив за друк скандальної карти України «без Криму та окупованих територій Донбасу» з бюджетних коштів.

Про це в коментарі «Трибуні-Бровари» повідомив керуючий справами виконкому та голова тимчасової комісії з розслідування ситуації по карті України Костянтин Кузнецов.

Нагадаємо, напередодні Дня Незалежності України на головній сцені на Майдані Свободи комунальники вивісили карту країни, на якій були відсутні Крим та Донбас. Станом на сьогодні відкрито кримінальне провадження за статтею «Посягання на територіальну цілісність країни», начальник відділу культури Інна Савченко на час розслідування відсторонена від виконання службових обов’язків.

За офіційною інформацією, що надійшла у відповіді на інформаційний запит «Трибуни-Бровари» (відповідь виконкому за підписом міського голови Ігоря Сапожка), відділ культури Броварської міської ради не укладав договору та не оплачував з міського бюджету виготовлення макету до Дня Незалежності України.

Тим не менш, за даними відкритого електронного реєстру, який фіксує фінансові операції з державними та бюджетними коштами, E-DATA, 21 серпня складена транзакція про угоду від 18 серпня між Броварським відділом культури і ТОВ «Л-ФОРМАТ» та про оплату від 22 серпня за повнокольоровий друк на банерi. Сума оплати послуги склала 2 787.00 грн.

Керуючий справами Броварського виконкому Костянтин Кузнецов прокоментував ситуацію так:

«Я так розумію, що пані Савченко спочатку в своїх поясненнях повідомила про те, що банер виготовлявся не за бюджетні кошти. Вона повідомила про його виготовлення за її власні. Потім, коли ми розібралися, виявилося, що замовлявся банер все ж за бюджетні гроші. Єдине, що було зроблено, враховуючи, що Савченко не встигала зробити цей банер до свята: спочатку вона заплатила кошти із власної кишені, потім мала перерахувати із бюджету, а «власні» кошти їй мали повернути. Так усе і було зроблено.

Але про цю процедуру знала лише сама Савченко, можливо, знала і бухгалтер. Тож, коли ситуація набула скандалу, Інна Савченко сказала, що кошти були не бюджетні, а її власні. Потім ми уже розібралися і зрозуміли, що вона надала нам невірну відповідь.

Ми проводимо службове розслідування і вже опитали усіх людей, які мають стосунок до ситуації. Думаю, найближчим часом буде засідання комісії, на якому, за підсумками роботи, рекомендуватимемо міському голові Ігорю Сапожку ухвалити рішення по Савченко. Моє переконання — її потрібно звільнити за статтею. Важливо, щоб вона не просто залишила посаду, а була звільнена за порушення. Перевірка в рамках кримінального провадження триває. Вона фактова, і стосується конкретних осіб», — розповів Кузнецов.

Костянтин Кузнецов

Голова комісії з питань службової перевірки не дав відповіді на запитання, хто саме виготовляв макет карти, по якому робився її друк, пославшись на те, що слідство ще не завершене.

«Попередньо макет був узгоджений із заступником міського голови Ларисою Виноградовою. Його могли вже бачити у вільному доступі — на ньому зображений прапор і герб України. Савченко самостійно ухвалила рішення виставити інший плакат. Своє рішення вона пояснила тим, що узгоджений макет вони не встигали зробити. Їй запропонували той макет, який вона у підсумку вивісила. До заходу залишалося кілька днів, тому очільник відділу культури не вникала в те зображення, яке було на банері.

Хто виконував макет карти України, мають визначити правоохоронні органи. Мене, як керівника комісії, що проводить службове розслідування, цікавили дії головного відповідального за організацію святкових заходів — начальника відділу культури Інни Савченко: навмисне чи ненавмисне вона давала вказівку вивішувати скандальний банер карти України. Зазначу лише, що вона про нього нікого не попереджала, і ми про нього дізналися, коли виникла скандальна ситуація», — повідомив Кузнецов.

Нагадаємо, директор компанії виконавця послуги з надрукування банеру, ТОВ «Л-Формат» Андрій Ігуменцев у коментарі «Трибуні-Бровари» наголосив  на тому, що він друкував банер з уже готового макету, за зміст якого його компанія відповідальності не несе.

Поділіться.

Залиште відповідь