Забудовник наголосив, що знищення дерев відбувається «з дозволу адміністрації міста»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Уранці 16 лютого соціальні мережі міста Бровари сколихнула новина: у IV жилому районі поблизу «Лісового» та «Зеленого» кварталів забудовник ТОВ «Альянс-Новобуд» та його підрядник ТОВ «Алекса-Груп» розпочали вирубку дерев лісосмуги біля перетину вулиць Василя Симоненка та В’ячеслава Чорновола. «Трибуна-Бровари» побувала на місці події.

Перше, що впало в око: вздовж вулиці Василя Симоненка – близько десятка спиляних сосен і група чоловіків спортивної статури, які виявилися охоронцями приватної фірми (найняв забудовник). Місцевим активістам, які прийшли до місця вирубки дерев і висловлювали своє обурення, охоронці не дозволяли підходити до місця вирубки дерев, щоб «не порушували норми безпеки».

Охоронці не представилися та відмовилися повідомляти назву своєї охоронної структури. Після тривалих наполягань ЗМІ та активісти добилися від присутніх представників поліції, щоб ті з’ясували назву фірми з надання охоронних послуг для ТОВ «Альянс-Новобуд». Під тиском поліції присутній юрист ТОВ «Альянс-Новобуд» Олексій Ракитов показав лише копії документів без підписів. При цьому він постійно говорив, що якщо у активістів є якісь заперечення чи претензії, то вони нехай подають до суду і апелював до рішення так званих Громадських слухань щодо Меморандуму між міською владою, громадою та забудовником.

Олексій Ракитов

«Трибуні-Бровари» вдалося дізнатися, що охоронна структура є ТОВ «Ново Президіум». Сайт повних досьє на кожну українську компанію «You Control» дає інформацію про керівника компанії Сергія Гузієватого, тоді як на документах, які демонстрував Олексій Ракитов, стояло прізвище Олександра Красюка. Останній — колишній керівник «Ново Президіуму».

Зазначимо, що і охоронці, і юрист «Альянс-Новобуду» неодноразово повторювали, що дозвіл на вирубування дерев лісосмуги їм дала адміністрація міста. Сам пан Ракитов відмовився показувати дозвільні документи громаді та ЗМІ. Лише після довгих суперечок вдалося з’ясувати, що безпосередньо зрізанням дерев займається КП «Бровари-Благоустрій».

Журналісти кілька разів набирали телефон міського голови Ігоря Сапожка, секретаря міської ради Петра Бабича, керівника «Бровари-Благоустрою» Андрія Василенка, але ті не відповідали. Лише одного разу пан Сапожко відгукнувся, але коли почув, що з ним розмовляють журналісти, сказав, що поганий зв’язок, відключився і більше слухавку не піднімав.

Згодом на місце події приїхала оперативна група на чолі з відповідальним від керівництва Броварського управління поліції капітаном Іриною Віцелару. Саме вона почала детально вивчати документи — угоди та акти (їй, як представнику правоохоронних органів і забудовник, і охоронці надавали пояснення та документи, при цьому активістів не підпускали). Зокрема, завдяки їй активісти змогли побачити документи від виконкому, за якими норма зрізання дерев на цій ділянці — 62 листових і 65 хвойних.

Ірина Віцелару

Капітан поліції запропонувала призупинити роботи по спилюванню дерев (лише, щоб комунальні служби розчистили територію від спиляних стовбурів), запросити експертів, з якими спільно з активістами о 17.00 перевірити, скільки спиляли вже дерев і чи не перевищена дозвільна норма. При цьому звучали пропозиції спочатку завершити роботи по спилюванню дерев повністю, а вже потім рахувати кількість спиляних дерев. Така пропозиція викликала асоціативну реакцію, ніби у лікарні ще не визначили, чи є у пацієнта гангрена, але вже пропонують відрізати ногу.

Нагадаємо, свого часу земельна ділянка по вулиці Василя Симоненка була надана в оренду ПП «Делавер», потім перейшла у суборенду ТОВ «Альянс-Новобуд», на якій останній захотів будувати багатоповерхівки. Поштовхом до видачі дозвільних документів на будівництво стали акти перевірки території, де було прописано, що ділянка являє собою «ріллю та чагарники».

Довгий час активісти та опозиційні до міського голови депутати боролися проти вирубки дерев. Аби врятувати ситуацію і не допустити вирубки дерев без будь-яких зобов’язань перед містом, депутати перевели переговорний процес у русло підписання Меморандуму між міською владою, громадою та забудовниками. Однак керівництво міста, традиційно задіявши адмінресурс під час Громадських слухань щодо Меморандуму, фактично пішло назустріч забудовнику.

Під час так званих Громадських слухань фактично за вирубування дерев проголосували представники фракцій «Єдність», УКРОП, «Батьківщини» та бюджетники.

P.S. Коли готувався матеріал, в редакцію «Трибуни-Бровари» зателефонував керівник Броварського громадського формування «Руєвит» Володимир Жадан, який повідомив, що попри домовленості, які прозвучали в обід, спилювання дерев йшло повним ходом.

 

 

 

 

 

 

Поділіться.

Залиште відповідь