Трибуна – Бровари

Забудовник обібрав вкладників майже на 2 млн грн. Імена, цифри, факти

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Броварах забудовник обібрав інвесторів майже на 2 млн грн. Хто цей підприємливий «бізнесмен»?

Кілька днів тому прокуратура  Київської області оприлюднила  інформацію про повідомлену підозру 36-річному забудовнику, який шахрайськи заволодів коштами інвесторів під час будівництва багатоповерхових житлових будинків у м. Бровари – продав приміщення в багатоповерхівці без дозволу на виконання будівельних робіт майже на 2 млн грн. Однак, у повідомленні прокуратури не вказано жодного прізвища.  Не озвучили журналістам «Трибуни» імен та назв причетних організацій і в Броварській місцевій прокуратурі, посилаючись на таємницю слідства.

Однак у Єдиному державному  реєстрі судових рішень  можна знайти фактично всю необхідну інформацію,володіючи інформацією із повідомлення прокуратури. Тільки вже з назвами фірм та адресами забудов.

Так, в ухвалі  Броварського міськрайонного суду Київської області від 6 липня 2018 р. зазначено про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання (прибувати за кожною вимогою в Броварську поліцію, повідомляти про зміну свого місця проживання, утримуватися від спілкування із свідками) одному із засновників ТОВ «Бік «Фін Буд», який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення. Зокрема, цю особу підозрюють у намірі заволодіти грошима громадян  під приводом залучення коштів інвесторів будівництва багатоповерхових житлових будинків. Як зазначено в ухвалі, співзасновник «Бік «Фін Буд»  14 грудня 2016 року створив та зареєстрував у встановленому законом порядку житлово-будівельний кооператив «Перлина», співзасновником якого і став. Потім цей містер Х разом із директором ТОВ «Патрікбуд» уклав тристоронній договір про комплексну забудову з ТОВ «Будконтракт» – орендарем земельної ділянки, розташованої  за адресою м. Бровари, вул. Фельдмана, 1, щодо будівництва на ній житлових  будинків. У свою чергу  ТОВ  «Будконтракт» делегувало «Патрікбуд» та ЖБК «Перлина» виключне право здійснювати всі дії, як замовнику будівництва. Далі наш містер Х, будучи головою кооперативу «Перлина», достовірно знаючи, що на Фельдмана, 1 будівельні роботи здійснюються незаконно (адже дозволи  ДАБІ  не видавалися і за ними не зверталися), розпочав будівельні роботи з метою створення видимості будівництва комплексу ЖК «Перлина».

А далі «з метою уникнення контролю з боку фінансових установ за використанням інвестиційних коштів громадян, а також з метою реалізації свого злочинного умислу щодо заволодіння інвестиційними коштами, організував діяльність відділу продажу за адресою: м. Бровари, вул. Київська, 261 (цокольне приміщення в багатоповерхівці)» та надав  до відділу продажу пакет документів, серед яких був підроблений дозвіл на виконання будівельних робіт.  Як зазначено в ухвалі, достовірно знаючи про подальше невиконання обіцяних та взятих на себе зобов’язань щодо будівництва обєкта, ТОВ «Патрікбуд» та ТОВ «БІК «Фін Буд» уклали  договір про сплату пайових внесків на розрахунковий рахунок ЖБК «Перлина». Згодом ці кошти інвестора було перераховано на підрядну організацію ТОВ «БІК «Фін Буд». Так під приводом будівництва та продажу квартир, шляхом обману та зловживання довірою, містер Х заволодів  майже 2 млн грн.

Встановити ім’я містера Х, знаючи всі подробиці, було не складно. За даними Єдиного реєстру юридичних осіб, єдиним засновником ТОВ “БІК «Фін буд” є Ярослав  Клацун. За даними аналітичної системи YouControl,  за  майже 4 роки існування ТОВ  “БІК «Фін буд” згадано у 19 ухвалах  суду, 6 із них – кримінальні. Ще по 6 господарських справах  “БІК «Фін буд” виступило відповідачем.

Ярослав Клацун

Експерс-аналіз ТОВ «БІК»ФІН БУД» від YouControl.

Останні, “свіжі” ухвали суду.

Ярослав Клацун разом із Віктором  Стебловським та ТОВ «БІК»ФІН БУД» – засновник і ЖБК «Перлина», який і «будує» на Фельдмана,1. Також пан Клацун числиться і серед засновників ЖБК «Діамант», який займається будівництвом на  Київській.

ТОВ «Будконтракт»  планує забудувати  ділянку 3,2021га на Фельдмана, 1 ще з 2007 року, власне, коли і  виграло конкурс на забудову, але змогли розпочати її тільки наприкінці минулого року. Тоді забудовником і було визначено ЖБК «Перлина», а генпідрядником – ТОВ “БІК «Фін буд”. Тобто, і перше, і друге  пов’язане з ім’ям пана Клацуна.

На початку лютого цього року під час засідання земельної комісі (ВІДЕО – внизу) замовник  будівництва – ТОВ «Будконтракт» звинувачував пана Клацуна, що не маючи дозволів на початок робіт, той устиг продати у «Перлині» 42-48 квартир (через погану якість запису з камер БМР точно вказати кількість квартир складно – прим. авт.). До слова, будівництво розпочалося  на ділянці, де раніше планувалося побудувати нові корпуси лікарні. До того ж, близькими сусідами будинку будуть  морг, інфекційний та туберкульозний диспансери, що категорично заборонено.

Згідно із даними аналітичної системи YouControl, сума уставного капіталу ЖБК «Перлина» – нуль грн. ЖБК має  багату судову практику: ім’я «Перлини» згадується у 7 судових ухвалах, 4 з яких – кримінальні – «свіжі», а по 3 господарських  ухвалах ЖБК проходило, як відповідач.

На рахунку ЖБК «Діамант» «заслуг» не менше. «Діамант» згадується у 25 ухвалах суду, з яких у 17  ЖБК  був відповідачем, 2 згадування – по кримінальних провадженнях. Експрес-аналіз дає зрозуміти фактично повну картину «діяльності» ЖБК.

Експерс-аналіз ЖБК “Діамант” від YouControl.

Ще більше про забудовника можна дізнатися від самих інвесторів та з матеріалів ЗМІ. Так, мешканці будинків ЖК «Діамант»  неодноразово перекривали  вулицю Київська через не виконання забудовником своїх зобов’язань. Зокрема, через не постійне надання послуг електропостачання та зупинку будівництва. А щоб отримати документи на свої квартири,  мешканці «Діаманту» мали, за наполяганням забудовника, підписати угоду з фірмою- «прокладкою» –  «Діамант-сервіс», яка, як з’ясувалося, не мала ліцензії на надання послуг із обслуговування.

Тут варто згадати ще одну кримінальну ухвалу  – Печерського суду від 4 січня 2018 р. Як зазначено в документі, «в ході розслідування кримінального провадження встановлено злочинну схему, що направлена на ухилення від сплати податків, мінімізації податкових зобов’язань, а також легалізації коштів отриманих злочинним шляхом». Слідчими встановлено, що кошти від інвесторів (покупців) потрапляли на розрахункові рахунки ЖБК «Діамант», а «проведеним аналізом до декларації з податку на додану вартість не простежуються фінансово-господарські взаємовідносини з контрагентами, зокрема підрядними, генпідрядними підприємствами». Слідство вважає, що  кошти від інвесторів перераховуються на рахунки підприємств із ознаками фіктивності та в подальшому обготівковуються. Слідчі клопотали і суддя клопотання задовольнив щодо тимчасового доступу до речей  і документів ТОВ “БІК «Фін буд”, ЖБК «Діамант», ТОВ «Будконтракт», ЖБК «Перлина», ТОВ «Патрікбуд».

Загалом, за людиною з таким же прізвищем, ім’ям та по батькові – Клацун  Ярослав Михайлович, тягнеться шлейф кримінальних скандалів, що стосуються ще раніше обманутих інвесторів. Мова не лише про будівництво багатоповерхівок у столиці за адресами Березняківська, 4-А та Мілютенка, 29-А, де забудовником було присвоєно, за словами інвесторів, 25-30 млн грн.

На сесії Броварської міськради 29 березня 2018 р.

Ще більш резонансною стала афера із інвестиційно-будівельною компанією «Еліта-Центр» у Києві, де жертвами забудовника, який проводив подвійний продаж тих самих квартир у неіснуючих будинках, стало близько 2 тис. вкладників. Подробиці про ці та інші шахрайства пана Клацуна можна дізнатися із форуму інвесторів, або ж –  у Єдиному реєстрі судових рішень, написавши в стрічці пошуковика «Клацун». Не менше може розповісти  і «Гугл».

До слова, у листопаді минулого року розпорядженням мера було створено комісію задля запобігання шахрайським діям із боку забудовників та захисту прав мешканців міста. Однак про її діяльність  та результати  роботи за 8 місяців нічого невідомо.

Поділіться.

Залиште відповідь