Трибуна – Бровари

Забудовники хочуть підписати Меморандум 11 листопада. Про громадські слухання не йдеться

Pinterest LinkedIn Tumblr +

10 листопада у Броварській міській раді відбулася чергова робоча зустріч з розробки Меморандуму між міською радою, забудовниками IV мікрорайону — ТОВ «Альянс-Новобуд» та ТОВ «Алекса-Груп» та громадою (так званого компромісу по ситуації із лісосмугою на вулиці Василя Симоненка).

Відразу відзначимо, що організаційна частина заходів у Броварській міській раді відверто накульгувала — з різницею в одну годину було призначено два важливих заходи: бюджетні слухання та доповідь управління освіти і науки і робочу зустріч з розробки Меморандуму.

За підсумками останньої зустрічі, забудовник, на його переконання, врахував побажання депутатського корпусу та громади, і представив новий варіант проекту Меморандуму.

Головні акценти проекту Меморандуму — варіант «від забудовника»:

— Забудовник проектує і будує парк (сквер на 4,5 га) до першого кварталу 2018 року,

— на сумісних умовах із іншими забудовниками будує в IV районі школу на 660 місць,

— на даху наземного паркінгу передбачається спортивний майданчик.

Паралельно з облаштуванням скверу починається будівництво багатоповерхівок.

Від депутатського корпусу, зокрема, за ініціативи депутата Леоніда Черепейніка, надійшли до проекту такі поправки:

— з боку громади підписують представники ініціативної групи, які обрані на громадських слуханнях, що проводитимуться під протокол,

— будівництво парку (скверу) та будівництво школи (в рівних долях з іншими забудовниками) не враховується в інвестиційний внесок, а передаються потім об’єкти на баланс КП «Бровари-Благоустрій» безкоштовно,

— поверховість забудов — не більше 12 поверхів,

— якщо на цю земельну ділянку будуть йти нові підрядники, то дія Меморандуму буде поширюватися на них автоматично.

— У випадку, якщо йтиметься про розірвання угоди оренди, то сума компенсації та відшкодування буде варіюватися в межах 5 мільйонів гривень, а місто розуміє, що буде самостійно шукати інвесторів для облаштування парку.

Відзначимо, що забудовник практично погодився з усіма побажаннями та поправками до Меморандуму (варіант депутата Черепейніка) і запропонував уже завтра, 11 листопада, на 16.00 офіційно підписати Меморандум. Така пропозиція викликала негативну реакцію у представників громадської ініціативи «Стоп будівництву на Симоненка-Чорновола», оскільки порушений головний принцип волевиявлення громади — не проведені громадські слухання.

Забудовник, тим не менш, став на позиції, що проект Меморандуму потрібно якомога швидше підписувати.

Сторони зійшлися на тому, що завтра відбудеться робоча зустріч. Ось тільки міська влада та забудовники хочуть негайно підписувати проект Меморандуму, тоді як громадські активісти налаштовані зовсім по-іншому.

Поділіться.

Залиште відповідь