01 Dec 2020, 2:59 AM (GMT)

Коронавірус в Україні

732,625 Інфіковано
12,327 Померло
345,149 Одужало

Загрозу зриву виборів у Броварах знято – заступник голови ЦВК Сергій Дубовик

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Загрозу зриву виборів у Броварах знято, таємне голосування забезпечено, – про це заявив заступник голови ЦВК Сергій Дубовик, повідомляє ІА «Інтерфакс-Україна».

Про це сказав Дубовик у коментарі агентству  «Інтерфакс-Україна» у неділю ввечері.

Як розповів заступник голови ЦВК, під час замовлення виборчих бюлетенів, поліграфічне підприємство запропонувало Броварській міській територіальній виборчій комісії в якості додаткового ступеня захисту, нанесення на контрольні талони виборчих бюлетенів відповідних номерів.

За словами Дубовика, комісія з цим погодилася. Однак помилково номер нанесли не тільки на відривний контрольний талон, а й на сам виборчий бюлетень. «Коли вдень ​​це було виявлено, комісія зібралася на засідання і прийняла рішення: щоб забезпечити таємне голосування, провести наступну процедуру  – після підрахунку контрольних талонів прибрати (шляхом відрізання) номери контрольних талонів, утилізувати їх», – розповів Дубовик.

За словами заступника голови ЦВК, Броварська міська виборча комісія прийняла відповідну постанову № 185  у неділю о 18.20 – ще до закриття виборчих дільниць.

Також Дубовик підкреслив, що таким чином Броварська міська територіальна виборча комісія виключила будь-які маніпуляції з результатами волевиявлення громадян і законністю результатів голосування в Броварській міській раді та виборах Броварського міського голови.

Вибори в Броварах: через порушення таємниці голосування відкрито кримінальне провадження

Нагадаємо, що під час виборчого процесу стало відомо, що на всі бюлетені для голосування за кандидата на міського голову та кандидатів у депутати міської ради проставлено унікальний номер бюлетеня, по якому можна встановити хто та як проголосував.

Кандидат на посаду міського голови Роман Сімутін подав у броварську поліцію заяву про порушення.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 159 ККУ за фактом порушення таємниці голосування.

У постанові №185 голова броварської  ТВК Людмила Федченко визнала, що було «допущено технічну помилку, внаслідок якої серійний номер бюлетеня було надруковано і на бюлетені, і на серійному талоні». 

Згідно з прийнятим рішенням, кути талонів, які містили серійний номер бюлетеня, члени всіх ДВК відрізали та утилізували.

Читайте також

  1. Вибори в Броварах стартували з порушень. ФОТО
  2. Тих, хто порве на виборах опитувальні листи Зеленського, – покарають. ВІДЕО
Поділитись

Про Автора

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"

Leave A Reply