Загибель у Княжичах 5 правоохоронців: двом підозрюваним «світить» довічне

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Трьом правоохоронцям, підозрюваним у перестрілці в Княжичах Броварського району, в ході якої загинули поліціянти, загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років, ще двом – у вигляді довічного позбавлення волі, – повідомляє прес-служба ГПУ.

Головне слідче управління Генеральної прокуратури України закінчило досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою п’ятьох службових осіб Національної поліції, які 4 грудня 2016 р. незаконно застосували вогнепальну зброю у с. Княжичі, внаслідок чого від кульових поранень загинуло 5 співробітників поліції:  двоє співробітників поліції охорони, двоє оперативників і один співробітник спецназу КОРД.

Як зазначено в повідомленні, «керівники ряду підрозділів ГУ НП в м. Києві свідомо ігноруючи передбачені ст. ст. 27, 60, 64 Конституції України права людини на життя та на його захист із боку держави, всупереч вимогам ст. ст. 2, 3, 6-8, 29-32, 38, 42-46, 62, 64 Закону України «Про Національну поліцію України», ст. ст.2, 7, 8, 9, 11,40, 41, 214 КПК України, вимог ряду відомчих нормативних актів 04.12.2016, перебуваючи в с. Княжичі Броварського району Київської області, перевищуючи надану їм владу та виходячи за межі наданих їм прав і повноважень, діючи умисно, незаконно та безпідставно, організували, а окремі з них забезпечили застосування та безпосередньо застосували вогнепальну зброю на ураження людей, що призвело до смерті чотирьох співробітників Національної поліції України, пошкодження службових автомобілів, іншого майна поліції, та зайвих витрат із державного бюджету, чим спричинено тяжких наслідків інтересам держави, зокрема у вигляді матеріальної шкоди на загальну суму понад 3 млн грн».

Дії п’ятьох підозрюваних кваліфіковано за ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення влади, яким спричинено тяжких наслідків). Дії одного з підозрюваних кваліфіковано за ч. 2 ст. 15, п. п. 1, 5 ч. 2 ст. 15 КК України (замах на умисне вбивство двох і більше осіб та вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб), а ще двох за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 15, п. п. 1, 5 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 27, п. п. 1, 5 ст. 115 КК України (організація умисного вбивства двох і більше осіб, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб та замаху на умисне вбивство).

Головне  слідче  управління ознайомило всіх підозрюваних та їхніх захисників із матеріалами досудового розслідування. Як зазначають у відомстві, підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років, а двом із них – довічне ув’язнення.

Обвинувачення досудового розслідування направлено процесуальному керівнику для затвердження.

Нагадаємо, 4 грудня 2016 р. у Княжичах Броварського району в результаті перестрілки між бійцями корд, копами-розвідниками і співробітниками Державної служби охорони загинуло п’ятеро поліціянтів. У рамках справи було повідомлено про підозру екс-керівництву поліцейської розвідки Києва та співробітнику оперативної розвідки, яких підозрюють у перевищенні службових повноважень і влади під час проведення спецоперації. Сторона звинувачення назвала прізвища підозрюваних:  колишній начальник відділу оперативної розвідки в Києві Мелюх і начальник управління Іващенко.

Також головним фігурантом справи прокурори називали Леоніда Куряту, який на той момент керував управлінням карного розшуку столичної Нацполіціі. Його з посади звільнили, проте згодом він поновився та стягнув із поліції понад 100 тис.гривень.

Поділіться.

Залиште відповідь