28 Nov 2020, 7:42 AM (GMT)

Коронавірус в Україні

709,701 Інфіковано
12,093 Померло
335,135 Одужало

Загиблому бійцю Дмитру Янченку відкрили меморіальну дошку – ФОТОРЕПОРТАЖ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 9 травня, на фасаді будинку по вул. Володимира Великого, 10-б відкрили меморіальну дошку загиблому на Сході України воїну Дмитру Янченку.  Пам’ятна табличка бійцю тепер висить на будинку, де він мешкав. Її урочисто відкрили родичі загиблих на війні броварців і ветерани АТО, які після того вирушили вшанувати пам’ять Дмитра Янченка на кладовище. Окрім іншого, нова дошка з’явилась і на честь загиблого солдата Олега Онікієнка – на будинку, де той мешкав.

Як розповіла мати загиблого Наталя Янченко, вчора, 8 травня, рано зранку її телефонним дзвінком поставили перед фактом: дошку встановлюватимуть «сьогодні». Свідки вказують, що меморіальну табличку почепили косо-криво. Однак, після наполягань родичів і бійців, її все-таки встановили по-нормальному.

 

Наступного дня родичі Дмитра Янченка та бійці війни вирішили провести урочисте відкриття меморіальної дошки. Оголошення про це розмістив на Фейсбуку очільник ГО «Авангард АТО Броварії» Ігор Муратов. На вшанування прийшло близько 30 людей: родичі загиблих на війні бійців, побратими, ветерани сучасної війни, представники бійців АТО з Гостомеля. Броварських можновладців на заході не було.

Відкриття меморіальної таблички було нетривалим. Спочатку слово взяв Ігор Муратов.  Він зауважив, що сьогодні нарешті вдалося вшанувати загиблого героя.

Ігор Муратов

Опісля про Дмитра Янченка розповів військовий капелан Володимир Вшивкін. Він зазначив, що загиблий боєць глибоко вірував у Бога, був духовною людиною, яка дуже любила дітей і піклувалась про маленьких сиріт. Пастор зачитав два Євангеліє – як присвяту матері, що виховала гідного сина, та про Україну, яку боронив герой.

Військовий капелан Володимир Вшивкін

Після покладання квітів та поминок учасники вшанування поїхали на новий цвинтар Броварів, де поховані учасники АТО. Разом із капеланом родичі і бійці згадали про загиблих синів, чоловіків і побратимів.

Сектор бійців АТО на новому цвинтарі по вул. Олега Онікієнка

Нагадаємо, рішення про встановлення меморіальної дошки підіймалося ветеранами війни та родичами загиблих протягом тривалого часу. У результаті, владоможці затвердили встановлення нових дощок трьом бійцям – Дмитру Янченку, Олегу Онікієнку та Сергію Москаленку. Наразі відомо, що нова дошка з’явилася також на під’їзді будинку, де мешкав Олег Онікієнко.

Нова меморіальна дошка на будинку по вул. Олега Онікієнка, 75

Пульсоксиметр

Водночас дошка, яка була на цьому будинку раніше, має бути перенесена на ріг вулиць Сергія Москаленка та Олега Онікієнка. Таке рішення було ухвалене через те, що текст напису не підходить для будинку, де мешкав герой. Зараз ця табличка демонтована. Так само як і нова дошка Сергію Москаленку, меморіальна табличка іще не встановлена на своє остаточне місце.

Поділитись

Leave A Reply