Захворюваність на грип і ГРВІ зростає у Броварах за рахунок дорослих, – статистика

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Минулого тижня в Броварах зареєстрували зростання загального числа хворих на грип і ГРВІ. Протягом останнього місяця цей показник постійно зменшувався. Від 4 по 10 січня кількість хворих знизилась на 14,6 % серед дітей, але зросла на 52,8 % з-поміж дорослих. Такі висновки можна робити зі звіту броварського районного відділу лабораторних досліджень. Тим часом фахівці прогнозують різке збільшення недужих до 17 років, які 14 січня після канікул пішли до шкіл і садочків.

Згідно з останнім звітом броварського відділу лабораторних досліджень, за останній тиждень у місті на грип і ГРВІ захворіли 730 людей. Серед них 397, тобто 54,3 %, – це діти. У порівнянні з попереднім тижнем, загальна захворюваність зросла на 47 недужих (6,8 %). Водночас стало менше на 68 хворих дітей (14,6 %), але значно зросло число недужих дорослих – на 115 осіб (52,8 %).

Як розповів завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень установи Василь Сич, нинішнє число хворих дітей значно низьке, оскільки до 14 січня тривали канікули. Коли діти перебувають у процесі навчання, число недужих дітей від загальної кількості хворих становить близько 70 %.

Василь Сич

За інформацією відділу лабораторних досліджень, із гострими респіраторно-вірусними інфекціями минулого тижня шпиталізували 20 пацієнтів, з яких 14 – діти до 17 років.

Тим часом фахівці вказують, що епідемічний поріг у місті та районі не перевищений. Нагадаємо, минулого тижня для Броварщини поріг так само не був подоланий. Однак у Київській області перевищив його на 2,8 %. Та згідно зі свіжим звітом Центру громадського здоров’я, число хворих на Київщині знову знизилось нижче граничної планки.

Джерело – Центр громадського здоров’я МОЗ України

Але захворюваність врази зросла в наших сусідів на Чернігівщині, і становить тепер 34,2 % за межами епідемічного порогу. Зросло перевищення порогу і на Житомирщині – показник на 13,7 % вищий критичної позначки. Також епідемічну планку подолали Сумщина (10,7 %) та Одещина (2,0 %).

Зазначимо, що в найближчого сусіда Броварів – Києва – збільшення захворюваності відбувалося інтенсивніше, ніж наше. Минулого тижня в столиці зареєстрували 13 076 хворих проти 11 907 недужих за попередні 7 днів. Це – зростання захворюваності майже на 10 %. Водночас, більше занедужало як дорослих (на 7,6 %), так і дітей (на 11,8 %).

У Центрі громадського здоров’я також вказують, що за останній звітний тиждень число хворих серед дорослих по Україні зросло на 20,1 %, а серед дітей – зменшилось на 2,4 %. В Україні спостерігається  низька інтенсивність епідемічної активності грипу та ГРВІ. Тим часом грип уже забрав 19 життів українців. Більшість із них мали патології та вчасно не звернулися до лікарів. 8 летальних випадків – за останній тиждень.

Водночас, за офіційною інформацією від броварського районного відділу лабораторних досліджень, із початку епідемічного сезону проти грипу вакцинували лише 701 особу в Броварах, в тому числі 140 дітей.

Поділіться.

Залиште відповідь