Закінчився місячник добровільної здачі зброї

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У жовтні мешканці Київщини добровільно здали до відділень поліції 158 одиниць зброї, а також 46 спецзасобів. Серед них мисливська нарізна та гладкоствольна зброя, нарізні та газові пістолети та револьвери, холодна зброя та пристрої для відстрілу патронів. За повідомленням ГУ Нацполіції в Київській області, також вилучено 307 набоїв, граната Ф-1, 2 снаряди та 15 авіабомб часів Другої світової війни.

Минулого місяця мешканці Київської області могли добровільно здати до органів поліції зброю та боєприпаси, що зберігалися у них без відповідної реєстрації. Таким чином, громадяни уникали кримінальної відповідальності. Також, після відповідної перевірки, вони могли зареєструвати зброю на своє ім’я, щоби надалі користуватися нею на законних підставах.

Співробітники поліції відвідали 497 власників зброї за місцем проживання. За порушення законодавства вилучено 61 одиницю зброї, на 68 власників складено адмінпротоколи за ст. 192 КУпАП (порушення громадянами термінів реєстрації зброї).

Національна поліція нагадує: незаконне ношення, зберігання, купівля, продаж, передача вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухівки (крім гладкоствольної зброї — без дозволу, передбаченого законом) караються за ст. 263 ККУ позбавленням волі строком від 3 до 7 років. За порушення порядку купівлі, продажу, зберігання гладкоствольної мисливської зброї передбачена адміністративна відповідальність за ст. 190 КУпАП — штраф від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої.

Поділіться.

Залиште відповідь