Заразний туберкульоз, вірусний гепатит і ненаситна вітрянка, – медичні новини тижня

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

З 11 по 17 січня в Броварах зареєстрували 2 випадки заразного туберкульозу. Не полишають місто і пневмонії: з таким діагнозом за тиждень занедужали 19 осіб. Вітряної віспи зафіксували менше, ніж попереднього тижня. Однак і 12 наявних випадків – це немало. Серед хворих і двоє дорослих, а вони переносять недугу тяжче, – про це йдеться в останніх звітах і доповідях броварських медичних і лабораторних служб.

Як зазначають у броварському районному відділі лабораторних досліджень, минулого тижня під час звернень до лікарів у місті виявили двох хворих на заразну форму туберкульозу. Обидва є безробітними, які тепер лікуються в Київському обласному протитуберкульозному диспансері.

Василь Сич, доповідач відділу лабораторних досліджень. Фото – Микола Кожемяко

Серед інших інфекцій із крапельним механізмом поширення, окрім кору, встановили 12 випадків вітряної віспи. Це на 8 недужих менше, ніж попереднього тижня. Хворіли цього разу й дорослі –  їх було двоє. Зазначимо, згідно зі звітами відділу лабораторних досліджень, за три останні місяці вітрянкою занедужало майже 150 дітей і лише 4 дорослих.

Із 11 по 17 січня хворих на вітрянку дітей, які відвідують навчальні заклади, було 7. Найбільше –  три випадки – у 7-ій школі. Двоє заражених – у 10-ій школі. У садочках «Теремок» і «Сонечко» – по одному випадку.

Минулого тижня двоє дітей занедужали на скарлатину. Інфекцію виявили в учнів 7-ої школи та гімназії ім. Степана Олійника. За повідомленням представниці броварського відділення Держпродспоживслужби Олександри Вакарчук, за цей період також стався випадок зараження мононуклеозом.

Олександра Вакарчук, представниця Держпродспоживслужби. Фото – Микола Кожемяко

Як зазначив керівник первинної медицини Броварів Ігор Кравцов, за останні 7 звітних днів трапилось 19 випадків пневмоній, 16 із яких – у дорослого населення. До стаціонарних відділень лікарень було направлено двоє дітей і троє дорослих. До цього часу смертей через пневмонії нема.

Окрім іншого, за тиждень фахівці відділу лабораторних досліджень зафіксували один випадок вірусного гепатиту. Занедужав пенсіонер. Утім, його діагноз поки що попередній, не підтверджений лабораторно. Пацієнт лікується у стаціонарі броварської лікарні.

Протягом тижня в місті трапилось 11 кишкових розладів – гастроентероколітів. 4 недужих – діти. 7 пацієнтів перебувають на стаціонарному лікуванні. Реєструються випадки вірусної інфекції, які підтвердили методом експресдіагностики.

За 7 останніх звітних днів із укусами від тварин звернулось 7 потерпілих. Однак усі напади були здійснені відомими улюбленцями – як домашніми, так і дворовими, тож постраждалим не призначали профілактичного лікування проти сказу, – про це розповідає представник відділу лабораторних досліджень Василь Сич.

Поділитись

Leave A Reply