Засідання Громадської ради: харчування у школах та перевірка навчальних закладів на міцність

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У вівторок, 18 жовтня, відбулося чергове засідання Громадської ради при управлінні освіти і науки. Обговорення тривало близько трьох годин, адже в порядку денному налічувалось 9 питань:

  1. Результати роботи членів громадської ради в Координаційній раді з національно-патріотичного виховання.
  2. Результати конкурсу на посаду керівників навчальних закладів м. Бровари.
  3. Обговорення презентації проектів будівництва нової школи.
  4. Технічний стан будівель навчальних закладів.
  5. Стан пожежної безпеки.
  6. Харчування в навчальних закладах міста.
  7. Проблеми управлінської взаємодії між учасниками освітнього процесу в БЗОШ №3.
  8. Подання керівників, щодо ремонту та матеріально-технічної бази навчальних закладів на 2016-2017 н. р.
  9. Застосування української мови в навчальних закладах міста.
  10. Різне.

Про програму національно-патріотичного виховання. Оскільки робота Координаційної ради ще не завершена, говорити про конкретні результати ще рано. Проміжні ж підсумки та проблеми щодо національно-патріотичного виховання окреслили делегований представник від Громадської ради Олена Слободяник та Володимир Шевчук (голова ГО «Дитячо-юнацький спортивний клуб «Хортинг-Бровари»). Рада прийняла інформацію до відома.

Про результати конкурсу на посади керівників дошкільних навчальних закладів Бровари «Калинка» та «Золота рибка». Учасники засідання відзначили, що конкурс відбувся 13 жовтня, проте офіційних результатів на сайті Управління освіти і науки і досі не опубліковано.

Про будівництво нової школи. Обговорення проектів будівництва нової школи, які презентували в міськраді на початку жовтня, було коротким, оскільки перебуває на стадії «передпроектної пропозиції». Проте присутні погодились, що дане питання дуже актуальне для міста і потребує подальшого моніторингу.

Про перевірку стану будівель навчальних закладів. На тлі надзвичайної події, що сталася нещодавно в одній зі шкіл м. Василькова (обвал стіни), по всій країні розпочались перевірки стану будівель навчальних закладів. Присутні на засіданні нагадали про вже існуючі проблеми з будівлями навчальних закладів міста: це й Броварська ЗОШ№1 — «найстарша» зі шкіл міста, і ЗОШ№6 (тріщини фасаду), ЗОШ№5 (протікання стелі) і т.д.

Громадська рада звернеться до управління стосовно участі у перевірках будівель навчальних закладів для подальших спільних дій щодо усунення недоліків. Згідно з розпорядженням міського голови, огляд приміщень, будівель та споруд, що знаходиться на балансі міськради, має завершитись до 20 жовтня.

Про пожежну безпеку. Питання тісно пов’язане з відсутністю фінансування подібних заходів. Більшість вогнегасників заправляються, або купуються за батьківські кошти. А адміністративні стягнення за порушення правил протипожежної безпеки часто-густо директори платять з власної кишені.

Про харчування у школах. Питання набуло великого резонансу. Розпочавши перевірку закупівель та доставки продуктів до навчальних закладів, Громадська рада усвідомила необхідність подальшої ревізії стану харчоблоків.

harchuvannya

Проведено колосальну роботу в цьому напрямку і навіть ініційовано інтернет-опитування батьків з метою моніторингу ситуації та спільного пошуку шляхів покращення якості харчування (детальний звіт Громадської ради можна прочитати тут).

Про ситуацію в ЗОШ №3. Новим для журналістів, але, як виявляється, «застарілим» для адміністрації Броварської ЗОШ №3, виявився конфлікт всередині школи. Суть у тому, що за інформацією батьків та окремих вчителів, є проблема складних взаємовідносин між ними з одного боку і директором школи — з іншого, і ця проблема довгий час не вирішується. Попередньо до Громадської ради звернулась частина вчителів та батьків із власним баченням проблеми, а на засіданні 18 жовтня присутні заслухали думку директора з цього приводу.

Оскільки керівник навчального закладу не має власної позиції щодо шляхів конструктивного вирішення конфлікту, Громадська рада ініціюватиме звернення до Управління освіти стосовно моніторингу «мікроклімату» в навчальному закладі. Дивує лише те, що керівник школи Владислав Рудник висловив бажання, щоб подібні перевірки були проведені по всім школам міста.

Про подання керівників навчальних закладів щодо ремонтів та матеріально-технічної бази. Ігор Романенко зазначив, що відсутність перспективного плану розвитку закладів на найближчі 5 років, не дає можливості оптимально керувати видатками в системі освіти міста.

З наявних у представників Громадської ради заявок видно, що керівники навчальних закладів не вносять у них частину необхідних матеріально-технічних засобів. А це в подальшому призведе до необхідності додаткових зборів коштів з батьків (миючі засоби, папір, кухонні ганчірки, видаткові матеріали до оргтехніки, посуд, підписка періодичних видань, бланки тощо). Була внесена пропозиція ще раз спільно з директорами опрацювати подання та внести додаткові правки для закупівель за кошти міського бюджету.

Про українську мову в навчальних закладах. Тут були поодинокі усні звернення щодо використання, здебільшого в дошкільних установах, російськомовних матеріалів. Побажання та зауваження батьків були донесені до відповідальних осіб. Дане питання контролюватиметься і надалі.

У питанні «Різне» на початку засідання до присутніх звернувся громадський активіст Бажен Левковець з пропозицією проведення в школах пробних лекцій з електроніки та електротехніки з метою ознайомлення та виявлення бажаючих взяти участь у гуртку відповідного спрямування.

Попри значні витрати часу і сил, присутні конструктивно працювали майже до 18.00.

Жодного представника Управління освіти на засіданні не було.

Поділіться.

Залиште відповідь