Засідання із «земельних питань»: депутати занепокоєні, що їх хочуть перетворити на статистів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Учора, 8 грудня, відбулася друга неофіційна робоча зустріч депутатської групи, яка за своїм складом може бути затверджена як Комісія з питань земельних відносин, архітектури та будівництва.

Як ми і анонсували, засідання виявилося дуже цікавим, під час зустрічі було розкрито багато актуальних проблем у місті. А ще засідання багато в чому продемонструвало «хто є хто» — хто м’який, хто принциповий, хто співчутливий, а хто прагматичний і навіть жорстокий.

Але про все по-порядку.

Засідання — у широкому форматі

У засіданні взяли участь:

Олеся Гудименко — начальник земельного відділу Броварської міської ради;

Володимир Опалько — депутат, БПП «Солідарність», теоретично має увійти до «земельної» комісії, на час учорашнього засідання був обраний головою депутатської групи;

Олександр Рєзнік — депутат, «Батьківщина», теоретично має увійти до «земельної» комісії;

Василь Кочубей — депутат, «Свобода», теоретично має увійти до «земельної» комісії;

Андрій Василенко — депутат, «Самопоміч», теоретично має увійти до «земельної» комісії;

Леонід Черепейнік — депутат, БПП «Солідарність», теоретично має увійти до «земельної» комісії;

Людмила Темченко — депутат, «Єдність», теоретично має увійти до «земельної» комісії;

Вадим Андрієвський — депутат РПЛ, теоретично має увійти до «земельної» комісії;

З умовного складу «земельної» комісії був відсутній Петро Бабич (УКРОП).

друга земельна (6)

Також у засіданні брали участь депутати, які теоретично не входитимуть до «земельної» комісії:

Юрій Скотніков — «Самопоміч»;

Юрій Чередник — БПП «Солідарність»;

Микола Зінченко — УКРОП;

Андрій Саук — «Демократичний Альянс»;

Андрій Лопатюк — позафракційний;

Також були присутні тимчасово в. о. начальника спеціального відділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста Олег Єжаков, активісти та журналісти.

Як і було домовлено на попередньому засіданні, для вивчення деяких спірних питань було запрошено на робочу зустріч осіб, які мають стосунок до питань, що є в проектах рішень міської ради по «земельному» напрямку.

 

Як зарадити горю?

Першим був розглянутий проект рішення до 3-ї сесії міської ради «Про надання дозволів громадянам на розроблення документації із землеустрою».

Було запрошено до зали Коваленка Олексія Сергійовича, який звернувся з проханням отримати дозвіл на земельну ділянку орієнтовною площею 0,033 га для ведення особистого селянського господарства по вул. Черняхівського.

друга земельна (15)

Олексій Коваленко

У процесі обговорення цього питання прозвучала пропозиція: щоб люди, яким йдуть назустріч, робили добровільні благодійні внески в розвиток міста. Але потім таку ідею відклали, оскільки немає таких норм, які б узаконювали подібний механізм. Хоча було видно, що депутати, які вносять пропозиції, керуються бажанням принести користь місту.

У рамках того ж таки проекту наступним було до зали запрошено мешканця Броварів Івана Рябого. Іван Іванович звернувся з проханням отримати земельну ділянку, площею 0,1 га, за рахунок земель житлової та громадської забудови, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в районі вул. Глібова.

друга земельна (27)

Іван Рябий

Тут треба сказати, що чоловіка сталося горе — одна з доньок-близнючок Івана Івановича нещодавно загинула. Було видно, що чоловік прийшов на засідання морально виснажений. Живучи в квартирі, пан Рябий після того, як сталося горе, вирішив знайти земельну ділянку, щоб проживати у приватному будинку. Звернули увагу депутати, що чоловік сам знайшов земельну ділянку, відкрито, мовляв, ніхто йому її не «підсунув», а, отже, якогось факту прихованої корупції немає.

Але далі, коли чоловік вийшов із зали, деякі депутати повели себе, м’яко кажучи, негарно. «Ми все розуміємо — це горе. Але чи це привід відразу ж давати земельну ділянку? А може дати землю бійцям АТО та їх сімям?», — говорили деякі депутати, але при цьому якось сухо, жорстко, особливо (здавалося) не переймаючись тим, що сталося з паном Рябим. Врешті-решт, один із депутатів — Юрій Скотніков — не витримав: «Мабуть, у декого з присутніх депутатів немає тут дітей, бо, складається враження, вони не розуміють, що це за горе — втратити дитину». Хто готовий був підтримувати Івана Рябого, як кажуть, до кінця, то це депутат Василь Кочубей.

друга земельна (31)

Василь Кочубей

Врешті-решт, аби понизити градус пристрастей у залі, закликав підійти до питання зважено (якщо, звичайно, це можливо) депутат Андрій Василенко. Андрій Петрович запропонував на майбутнє ввести критерії або шкалу, за якими будуть визначатися — кому в першу чергу надавати земельну ділянку. «Уявіть: завтра буде три питання: дати землю — багатодітній сім’ї, вдові бійця АТО і інваліду. Кому дати? За якими критеріями? Насправді, це серйозне питання. По-принципу: хто перший прийшов, того і земля? Це теж неправильно», — сказав Василенко.

Поки що питання Івана Рябого відклали «до вивчення».

Про вкрадену дорогу або даєш бульдозери!

Цікава ситуація вийшла з розглядом справи мешканки Броварів Ірини Паладій. Ірина Михайлівна звернулася з проханням надати їй земельну ділянку орієнтовною площею 0,0190га, за рахунок земель житлової та громадської забудови (землі загального користування), для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) по пров. Чубинського, 28.

друга земельна (37)

Ірина Паладій

У ході вивчення питання (депутати роздивлялися і карту Броварів, і переглядали документи) раптом виявилося, що там «вкрадений шмат дороги». Нібито у тому районі побудувався колишній заступник міського голови Володимир Руденко, але таким чином, що відібрав шматок дороги. При цьому нібито порушений генеральний план міста, а головного архітектора і взагалі потрібно за ці порушення притягнути до відповідальності.

друга земельна (41)

друга земельна (44)

друга земельна (46)

Продовжуючи дискусію на цю тему, депутати спочатку заговорили про те, щоб відділ архітектури та самого пана Руденка запросити на наступне засідання уже офіційної постійної комісії, а потім і взагалі почали озвучувати пропозиції, щоб підігнати туди техніку, зокрема, бульдозери і розчистити забудування дороги, яка б могла стати стратегічно важливою ділянкою сполучення між Броварами і районом Києва — Троєщина.

Про ресторан «Верона»

Ще одне цікаве питання, яке розглядалося під час засідання — Проект рішень міської ради «Про надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок для подальшого продажу у власність».

Тут розглядали підпункти:

Проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок для подальшого продажу у власність:

— Громадянину Кашинському Петру Григоровичу земельної ділянки площею 0,0168 га для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування по вул. Шолом-Алейхема, 66-б;

— Громадянину Кашинському Петру Григоровичу земельної ділянки площею 0,0046га для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування по вул. Шолом-Алейхема, 66-а;

— Громадянину Кашинському Петру Григоровичу земельної ділянки площею 0,0600га для будівництва та обслуговування громадського будинку, кафетерію з полегшених конструкцій з літнім майданчиком під кафе по вул. Шолом-Алейхема, 66;

У ході вивчення питання з’ясувалося, що йдеться про ресторан «Верона», який знаходиться по вулиці Шолом-Алейхема, а експертну грошову оцінку потрібно зробити для того, щоб отримати завдаток у розмірі 20% ціни.

друга земельна (53)

друга земельна (57)

Депутати, вивчаючи питання, звернули увагу на те, що документи підготовлені так, щоб неможливо було відмовити у задоволенні прохання. Та й взагалі того дня на засіданні часто лунали закиди про те, що проекти підготовлені так, щоб не було підстав не затвердити той чи інший проект, а представники відділів нібито сподіваються на необізнаність та недосвідченість депутатів. Деякі депутати і взагалі обурювалися, що їх немов би хочуть перетворити на статистів, які мають лише піднімати руки.

Наприклад, депутат Юрій Скотніков висловив припущення, що договір оренди земельної ділянки на Шолом-Алейхема був стандартно прописаний так, ніби завідомо передбачав її продаж нинішньому орендарю. «Договори прописані по стандартній процедурі так, що багаті ставали ще багатшими, а прості члени громади — біднішали», — сказав Скотніков.

друга земельна (62)

Юрій Скотніков

Ні — продажу землі під МАФами!

В контексті розгляду проекту «Про продаж земельних ділянок» депутати звернули увагу на питання продажу у власність із земель комунальної власності земельні ділянки несільськогосподарського призначення — земельної ділянки площею 0,0038 га для обслуговування павільйону по бульв. Незалежності, 7-а.

Проти цього проекту з різкою критикою виступив депутат Володимир Опалько, який категорично заявив: землю під МАФами — не продавати! І взагалі Володимир Григорович навіть закликав провести розслідування — як прохачі отримали дозвіл на користування землею для МАФа. «Єдине, що підхід повинен бути однаковим для всіх!», — сказав депутат Андрій Василенко.

друга земельна (9)

Володимир Опалько

Ще розглядали депутати проблему розміщення в місті гаражів, сходячись на думці, що останні не повинні розміщатися по місту хаотично.

Щодо питань, пов’язаних із земельними сервітутами, то тут принципову позицію зайняв депутат Юрій Чередник, який зазначив, що потрібно відмовлятися від таких договорів у подальшому, а вести мову лише про оренди земельних ділянок. На що начальник земельного відділу Леся Гудименко зазначила, що питання сервітуту, які винесені у вигляді проектів, пройшли через затвердження архітектурного управління міськради та «Держкомзему».

 Окрім вищезгаданого

По завершенню засідання у бесіді з кореспондентом видання «Трибуна-Бровари» представник «Батьківщини» Олександр Рєзнік висловив занепокоєння про те, що на таких робочих засіданнях немає спеціалістів, які б неупереджено допомогли б розібратися у питаннях. Ще один депутат, представник «Самопомочі» Юрій Скотніков зазначив, що складається переконання, що заготовлено на кінець року багато проектів рішень навмисно, щоб скористатися тим, що багато депутатів є недосвідченими і пропустять їх, не розібравшись.

друга земельна (12)

Олександр Рєзнік

Також відзначимо, що на цьому засіданні депутати хотіли послухати інформацію, яка стосується проектів рішень, від відділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста та його т. в. о. начальника Олега Єжакова, однак начальник земельного відділу Леся Гудименко сказала, що така інформація буде надана вже на офіційній комісії. Хоча сам Олег Єжаков у розмові з кореспондентом зазначив, що готовий був надати інформацію. «Мені приховувати нічого», — сказав Єжаков.

друга земельна (22)

Олег Єжаков

Наступне засідання вже офіційної комісії з питань земельних відносин, архітектури та будівництва відбудеться у вівторок 22 грудня о 10.00.

Поділіться.

Коментарі закриті.