Засідання з питань бюджету: закон на краю прірви… (+відео)

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Розглядати чи не розглядати додаткові рішення на 2-й сесії міської ради 17 грудня — такою червоною ниткою проходило питання на робочому засіданні депутатської групи, яка теоретично може стати Комісією з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Взагалі сьогоднішнє засідання можна назвати незаконним. І не лише тому, що воно було не анонсоване, без оголошення. Незаконним воно хоча б тому, що офіційно постійної Комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку ще немає і вона (!) не анонсується і не повідомляється для ЗМІ. А якщо робочі групи й проводять неофіційні засідання, то, навпаки, вони мають бути з підвищеним рівнем відкритості, щоб унеможливити апріорі звинувачення в якихось кулуарних домовленостях.

Можна було б і на таке кричуще порушення «заплющити очі», пославшись на те, що робоче засідання йшло на рівні ознайомлення та консультацій, але ж ні! Після цього засідання на офіційному сайті раптом «народилися» відразу три проекти рішень міської ради: «Про внесення змін до рішення Броварської міської ради від 31.12.2014 року № 1391-51-06 «Про бюджет міста на 2015 рік» та додатків 1, 2, 3, 6, 7», «Про бюджет міста на 2016 рік» та «Про внесення змін до рішення Броварської міської ради від 31.12.2014 року № 1391-51-06 «Про бюджет міста на 2015 рік» та додатків 1, 3, 5, 6, 7». І тут питання — куди їх хочуть «додати»? До 2-ї сесії міської ради? І на підставі чого — сьогоднішнього обговорення на засіданні, яке не мало юридичної сили?!

Відзначимо, що на засіданні, про яке було проінформована лише група депутатів (а деякі про нього дізналися випадково), сьогодні виступали доповідачі з числа адміністрації міської ради, управлінь, відділів, комунальних служб. Учасники зустрічі слухали прохання і побажання представників відділів та управлінь.  Однак, в якому статусі все це відбувалося?

Загалом у засіданні брали участь:

— Василь Андрєєв — заступник міського голови по соціально-економічному напрямку;

— Лариса Виноградова — заступник міського голови по гуманітарному напрямку;

— Володимир Онищенко — начальник управління освіти і науки Броварської міської ради;

— Наталя Постернак — начальник фінансового управління Броварської міської ради;

неанонс-бюджет (27)

неанонс-бюджет (10)

Депутати Володимир Чаюн, Андрій Лопатюк та Олег Шевчук

неанонс-бюджет (22)

Заступник міського голови Лариса Виноградова

Депутати: Євген Гредунов, Ірина Веремчук, Юрій Чередник (усі — БПП «Солідарність»), Андрій Лопатюк (позафракційний), Олег Шевчук,  Олексій Здоровець, Василь Кочубей, Сергій Бойко (усі — «Свобода»), Володимир Білокінь (УКРОП), Лідія Сенько («Єдність»), Володимир Чаюн («Самопоміч»);

Засідання почалося зі слів заступника міського голови Василя Андрєєва про те, що депутатам у електронному вигляді були розіслана інформація в цифрах щодо бюджету на 2016 рік.

неанонс-бюджет (28)

Заступник міського голови Василь Андрєєв та начальник фінансового управління Наталя Постернак

Ці слова «в штики» сприйняло відразу кілька депутатів — мовляв, ми дізналися про засідання випадково, інформація була розіслана лише вчора ввечері (один із депутатів особисто кореспонденту видання заявив, що документація в електронному вигляді надійшла майже опівночі), ми не могли належним чином розібратися у ній, а вже від нас вимагають якогось розуміння в цих цифрах. Найбільше цю позицію серед присутніх відстоював депутат від «Солідарності» Юрій Чередник.

неанонс-бюджет (3)

Депутати Василь Кочубей та Юрій Чередник

Далі виступали доповідачі по різних напрямах, здебільшого, освіти, медицини. Зачитувалися різні кошториси та витрати, які потрібні на школи, дитячі садки. Прозвучала інформація про те, що управління освіти та науки прислухалося до рекомендацій Громадської ради при освіті і тепер рекомендує депутатському корпусу затвердити статті витрат на утеплення шкіл, а саме вікон, на капітальні ремонти деяких навчальних закладів.

неанонс-бюджет (6)

Депутати уважно слухали, час від часу перепитуючи та уточнюючи інформацію. Найбільш активну участь у тому, щоб розібратися у цифрах і не допустити якихось неточностей виявляли представники «Свободи» і «Солідарності».

неанонс-бюджет (8)

Представники “Свободи” та “Солідарності” були дуже уважні

Був іще один цікавий момент. Головний бухгалтер Центральної районної лікарні Любов Бугайчук звернулася до депутатів умовно бюджетної комісії з проханням, щоб депутати Броварської міської ради ухвалили рішення про субвенції, які надійдуть з державного бюджету і будуть переведені на зарплати працівникам лікарні.

неанонс-бюджет (12)

Головний бухгалтер Броварської ЦРЛ Любов Бугайчук

За словами бухгалтера, якщо цього не зробити 17-го грудня, а відкласти на 24 грудня, то з держказначейства не встигнуть перевести кошти і лікарі та медперсонал не встигнуть до Нового року отримати зарплати.

У відповідь на це депутат Юрій Чередник зауважив, що способом внесення додаткових рішень у порядок денний порушується закон.

Пан Чередник перепитав (мабуть, разів зо п’ять): якщо ухвалити рішення на позачерговій сесії міськради, наприклад, 18 грудня, встигнуть кошти надійти? Любов Михайлівна в умі порахувавши дні сказала — якщо 18 грудня ухвалять рішення, то в належні терміни можна вкластися.

Отож, якщо на 2-й сесії міської ради, принаймні, щодо рішення про субвенції, буде говоритися, що потрібно його вносити додатково, є чітка відповідь — можна розглянути це питання і 18-го. Хоча прозвучав і такий варіант: закрити 17-го грудня 2 сесію і відкрити у той же день 3-ю позачергову. Останнє слово тепер буде за депутатами на сесії №2. Хоча всієї цієї плутанини могло і не бути, якби 2 сесію скликали дещо раніше, а не відкладали такі важливі питання на останні дні року.

Завтра о 13.00 відбудеться нове засідання умовно «бюджетної» комісії, на якому будуть нові доповідачі.

Чого чекати за її підсумками? Нових опублікованих проектів міської ради? Сесія ж 17 грудня за статусом позачергова, а, значить, цим будуть виправдовувати, що можна додаткові проекти оприлюднювати лише за добу до засідання міської ради? А де ж закон?

Поділіться.

Коментарі закриті.