Завтра 5 позачергова сесія. Міський голова зобов’язаний на ній висунути свого кандидата на посаду секретаря?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Завтра, 30 грудня, о 14.00 у малій залі Броварської міської ради відбудеться 5 позачергова сесія. Про це йдеться у розпорядженні міського голови Ігоря Сапожка.

Як сповіщає офіційний сайт Броварської міської ради, на засіданні буде розглядатися три питання:

1.Про затвердження міської Програми з надання соціальної та правової допомоги демобілізованим військовослужбовцям та військовослужбовцям, які брали (беруть) участь в антитерористичній операції, та їх сім’ям на 2016 рік.

2.Про внесення змін до рішення Броварської міської ради від 31.12.2014 № 1391-51-06 «Про бюджет міста на 2015 рік» та додатків 1, 3.

3.Про внесення змін до рішення Броварської міської ради від 25.12.2015 № 51-04-07 «Про бюджет міста на 2016 рік» та додатків 1, 3.

Проте, це не єдині питання, які можуть бути розглянуті на 5 позачерговій сесії міської ради.

Як розповів у бесіді з кореспондентом видання «Трибуна-Бровари» експерт Інституту політичної освіти (єдина організація, яка проводить навчання для депутатів місцевих рад), Олександр Солонтай, після того, як міський голова подав свою кандидатуру на посаду секретаря міської ради і це зробили депутати, міський голова має подати свою кандидатуру на (!) найближчій сесії.

Далі діалог з паном Солонтаєм у вигляді прямої мови:

— Коли по термінах повинен це зробити міський голова (повторно подати секретаря міської ради — прим. Т. Б.)?

— На найближчій сесії після того, як обидві кандидатури — його та депутатів — не пройшли. Коли матиме час.

— Це його право чи зобов’язання?

— Це його право. Але якщо проходитиме одна-дві сесії і він не буде подавати свою кандидатуру, то тоді це стає його зобов’язанням.

У нього є час одна-дві сесії і подати.

— Уже пройшло дві сесії з того часу…

— Значить тепер змушений подавати. Будь-який депутат міської ради може подавати звернення до міського голови з вимогою, щоб той подав свою кандидатуру на посаду секретаря міськради.

Нагадаємо, що 2 позачергова сесія міської ради на якій обирали секретаря міської ради була закрита у вівторок 22 грудня. З того часу пройшло дві сесії — 3-я чергова у четвер 24 грудня та 4-а позачергова у п’ятницю 25 грудня.

До речі!

В статті ЗУ “Про місцеве самоврядування” говориться про 30-денний термін для того, щоб міський голова подав свою кандидатуру на посаду секретаря з моменту ПЕРШОЇ сесії. Про те, що 30-денний термін дається міському голові при повторному поданні, нічого не говориться.

Поділіться.

Коментарі закриті.