«Земельна» комісія призупинить будівництво на вулиці Богунській

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Начальник управління містобудування та архітектури Лілія Рибакова зобов’язана подати офіційний лист на відкликання містобудівних умов будівництва фірмою «Просперітас» двох 7-поверхових будинків по вулиці Богунській (передбачається будівництво житлового району на 20 тис. осіб, двох шкіл та п’ятьох дитячих садків). Таке рішення ухвалила комісія з питань земельних відносин, архітектури і будівництва, розглянувши заяву мешканця Броварів, громадського активіста Віктора Малофієнка.

Як розповів Віктор Малофієнко, ці будинки є складовою частиною комплексної забудови земельної ділянки площею 80 га., сама ділянка заболочена і вільна від будь-яких об’єктів.

Згідно договору оренди, земельна ділянка виділялася для будівництва індивідуальної громадської забудови та об’єктів інфраструктури, однак, за словами Малофієнка, містобудівна документація, а саме Детальний план території (ДПТ) та проект інженерного захисту забудови не завершені і не затверджені.

Також викликає подив, що архітектурний відділ видає документи по містобудівних умовах окремо на кожен із більше ніж вісім десятків об’єктів, тоді, як забудовник всіх цих об’єктів один — «Просперітас». Доцільно було б видавати єдині містобудівні умови на забудову всього житлового комплексу в цілому, адже це оптимальний варіант ведення робіт на таких складних інженерних умовах — підтоплювані території, а також прокладання магістральних інженерних мереж та споруд. Але, вочевидь, це не вигідно забудовнику, оскільки тоді об’єкт автоматично набуває статусу V категорії складності. А значить потребує проходження всіх процедур, експертиз і погоджень.

Віктор Васильович нагадав, що рішенням інвестиційної ради Броварів передбачалося можливим будівництво об’єкту при умові завершення робіт по інженерній підготовці, території, однак, інженерна підготовка не тільки не проведена, а відсутній навіть проект проведення цих робіт. До того ж, за інформацією Малофієнка, стосовно цієї земельної ділянки Броварський відділ поліції ГУ Національної поліції проводить досудове розслідування по кримінальному провадженню — підробка проектів землеустроїв щодо передачі земельних ділянок ТОВ «Афродіта» та ТОВ «Житлово-Сервісна компанія».

Заявник звернувся повторно дослідити порушення містобудівного законодавства при забудові земельної ділянки 80 га в районі вулиці Богунського та Маяковського, а також зупинити будівництво двох будинків до вияснення ситуації.

 

 

Члени «земельної» ініціативу заявника, як і головний архітектор міста Лілія Рибакова, підтримали.

 

Поділіться.

Коментарі закриті.