Землі Радіопередавального центру знову під арештом

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На злощасні 94 гектари Державного підприємства «Радіопередавальний центр» вже втретє накладено арешт. Про це заявив народний депутат України Павло Різаненко.

Черговий арешт накладено згідно з ухвалою Печерського райсуду Києва від 5 вересня у рамках кримінального провадження. Попередні арешти було накладено у рамках кримінального провадження по викраденню землі у держави.

Досудове розслідування проводить Головне слідче управління Національної поліції України за фактом зловживання повноваженнями посадовими особами ПАТ «Банк Михайлівський». Їхні дії, за словами Різаненка, спричинили тяжкі наслідки для держави і кваліфікуються за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364-1 КК України.

Серед іншого в ухвалі йдеться про п’ять ділянок землі, що перебувають у власності ТОВ «Інтер-Профіт» та ТОВ «Інтер-Кастомс». На ці ТОВ була оформлена земля, яку викрали у ДП «Радіопередавальний центр». У реєстрі прав на нерухоме майно уже фігурують два арешти цих земельних ділянок, накладені Шевченківським райсудом Києва та Переяслав-Хмельницьким судом. Арешти було накладено у рамках кримінального провадження по викраденню землі у держави.

Довідка:

2013 року ДП «Радіопередавальний центр» відмовилося від права користування на 94,67 га землі, яка потрапила в розпорядження до Держземагентства в Київській області.

В подальшому відомство передало у власність 48 громадянам ділянки по 2 га для ведення сільського господарства. Згодом усі вони продали свої ділянки ТОВ «Інтер-профіт» за одну ціну трьом фізичним особам, а ті внесли її до статутного капіталу ТОВ «Інтер-профіт».

У свою чергу «Інтер-профіт» звернувся за зміною цільового призначення земельних ділянок до Броварської міськради. Одразу після цього депутати проголосували за надання нового статусу землі — під промислову забудову.

2014 року слідчі УМВС у Київській області розпочали розслідування кримінальної справи про зловживання владою посадовими особами Броварського та обласного Держземагентства, що призвело до збитків у 116 мільйонів 879 тисяч гривень.

Поділіться.

Залиште відповідь