Трибуна – Бровари

Жіноча онкологія: інформація для жінок та люблячих чоловіків

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Поліна ТрофименкоАвторка – Поліна Трофименко, фінансова консультантка в сфері убезпечення життя

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

 

 

Не варто наводити статистику, її і так усі знають. Достатньо озирнутися навколо: це називається «бомби рвуться близько». Серед наших знайомих, напевно, знайдуться один-два випадки. Тож як нам допоможе страхування? Звичайно, грошима. Хоча і часто говорять, що гроші – не головне, але ті, хто вже мав справу з жіночою онкологією, підтвердять, що гроші можуть врятувати життя. Іноді відлік йде на дні…

Які варіанти варто обрати? Є два:

 1. Коли нас лікує страхова компанія – гроші в руки нам не дають, а пропонують лікування в заздалегідь оговорених клініках та на певну суму, яка називається «страхова сума».

Це працює за принципом добровільного медичного страхування, але обслуговується лише онкологія та інші критичні стани. Зараз на ринку є дуже вигідні програми, коли в рік сплачується близько 130 євро, а страхова сума при цьому сягає 300000 євро. Тобто, якщо це можливо, нас точно вилікують, не відмовивши в разі рецидиву в майбутньому.

Форс-мажор зі здоров’ям. Як не просити гроші в близьких?

Зазвичай входить увесь спектр послуг лікування та відновлення. Навіть трансфер та проживання в іншій країні, якщо це передбачено полісом, сплачується за рахунок страхової суми.

 1. Коли ми лікуємось самі – ми отримуємо від страхової гроші на руки та обираємо самі, де нам лікуватися. Цей варіант можливий як у складі накопичувального полісу страхування, так і як окрема опція. Зазвичай є спеціальна програма для жіночої онкології за вигідними цінами, де сплачується на всі випадки: лікування, хірургію, госпіталізацію, реабілітацію та виплата вигодонабувачам страхової суми в разі смерті застрахованої особи.

Такі програми дорожчі і залежать від віку та фонових захворювань жінки. Тариф може вирости, або і зовсім відмовлять при наявності вже існуючих доброякісних пухлин. Вартість опції дуже залежить від віку. На жаль, цей вид онкології значно помолодшав. Не рідко зустрічається вже і в 16 років.

До прикладу, ціна такої програми для 18-річної дівчини може коштувати всього від 200 грн на рік.

Який із варіантів обирати – ми вирішуємо самі або за порадою консультанта. Але варто поцікавитись можливостями та прорахунками таких програм саме для нас. Бо обчислюються вони за допомогою спеціальних калькуляторів, куди вводиться вік та анкетні дані.

Чому варто придбати страховку на такі випадки?

Випадки бувають різні, діагностуються на різних стадіях і потребують різного лікування. І зараз ми не беремо до уваги спеціальне харчування в процесі хіміотерапії, аналізи перед кожним курсом, вартість самих операцій та курс хіміотерапії. Але якщо жінка вже врятована, то грошей на відновлення, реабілітацію та протезування може піти дуже багато.

 1. Як обрати банк, який не вкраде ваші гроші?
 2. Компанії страхування життя: а якщо вони з нашими грошима втечуть?

За що точно треба буде заплатити після мастектомії (видалення молочної залози):

 1. Екзопротези грудей, які вкладають у бюстгальтер. Вони бувають для стану після операції (дешевші від 350 грн) і для постійного носіння (силіконові – дорожчі від 3000 грн). Силіконових – безліч. Є навіть із терморегуляцією і для плавання.
 2. Спеціальні топи та бюстгальтери – коштують від 600 грн до 3000 грн. Зрозуміло, що він потрібен не один.
 3. Спеціальні купальники. Від 2000 до 5000 грн. Звичайно, відразу після операції не до цього. А якщо потім усе добре, то чому б ні?
 4. Компресійний рукав. Бачили коли-небудь у жінки сильно набряклу одну руку? Так часто буває після мастектомії – порушення лімфовідтоку. Так ось такий рукав допомагає вирішити проблему і коштує від 800 грн до 3000 грн.
 5. Ну і є спеціальні головні убори після хіміотерапії. Адже хочеться завжди бути красивою! Можуть коштувати від 350 грн і більше.
 1. Банк: золото, валюта чи гривні?
 2. Три прості кроки до фінансової незалежності, які ви навряд колись зробите

А якщо з протезом ходити не хочеться? Тоді пластика. І тут ціни від 30 000 грн до 30 000 €, дивлячись де вирішите робити.

І ось коли все це порахуєш, то розумієш, що придбати програму з розширеними виплатами з цього виду онкології – це варіант. Варіант, щоб не збирати гроші в соціальних мережах і не продавати майно. Варіант, щоб не залишити своїх дітей без фінансової допомоги в найстрашнішому сценарії. Варіант, щоб не думати, де взяти гроші на наступну хіміотерапію або операцію. Тож варто нам жінкам потурбуватися про це самостійно! А чоловікам замислитись, наскільки дорога кохана дружина, мама, сестра…

А, головне, що це працює в нас в Україні вже близько 20 років, цими інструментами користуються в більшості країн світу, а ми досі ховаємо голову в пісок та говоримо «не дай Бог, наврочити».

Фото – надане авторкою

Читайте інші матеріали авторки: 

 1. Як робити розумні інвестиції. Початок
 2. Як копійки перетворюються на гривні або Шість простих правил заощаджень
 3. Фінансова грамотність: як використати кризу собі на користь
 4. Складний відсоток або капіталізація – міф чи реальність?
 5. Що таке «активи» та «пасиви» і як вони допоможуть ніколи не працювати
 6. Щоб мрія стала реальністю: 5 кроків до встановлення фінансової мети
 7. Інструменти для заощаджень. Як правильно обрати?
 8. Сім ефективних методів для заощаджень
Поділіться.

Залиште відповідь