Жінок братимуть на військовий облік лише за їхньою згодою – Генштаб

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Генеральному штабі Збройних Сил України запевнили, що придатних до військової служби жінок ставитимуть на військовий облік лише за їх згодою. Про це повідомили у пресслужбі Генштабу.

Там наголосили: досвід розгортання в/ч та інших військових формувань у повні штати воєнного часу «доводить, що зараз немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку».

«Зважаючи на це, опрацьовані пропозиції щодо взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних лише за їх згодою», – наголосили у відомстві у Сергія Шаптали.

Також пропонується розпочати проведення заходів щодо включення жінок до військового обліку не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду.

У Генштабі додають, що «опрацьовані пропозиції» щодо правок до переліку спеціальностей та/або професій, споріднених із відповідними військово-обліковими спеціальностями, після отримання яких жінки беруться на військовий облік.

Також зазначається, що загальна мобілізація показала: на службу викликано близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих, причому більшість жінок – медики, зв’язківці, психологи, діловоди, бухгалтери та кухарки.

Поки що в ЗСУ залишається потреба в жінках-фахівцях із медицини, радіотехніки та харчових технологій, підкреслюють у Шаптали.

ФОТО – Breezee

Читайте також:

  1. Як в Україні відбуватиметься призов-2022. Чи отримають повістки жінки?

  2. Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Хто під неї підпадає

  3. Із якими хворобами не призивають до армії під час воєнного стану

  4. Генштаб скасував документ про видачу дозволів на пересування військовозобов’язаних

 

Поділіться.

Залиште відповідь