Трибуна – Бровари

Жорсткіші карантинні обмеження: відповіді на 16 найпоширеніших запитань

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Із понеділка, 6 квітня, в Україні наберуть чинності нові, жорсткіші, ніж зараз, карантинні обмеження. Однак не всі розуміють як їх правильно дотримуватися. Роз’яснення щодо обмежувальних заходів на період карантину розміщені  на Урядовому порталі. Також ці роз’яснення можна знайти на офіційній сторінці Броварського відділу поліції у Фейсбуці.

1. Чому запровадили правило носити з собою документи, що посвідчують особу?

Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції, або в обсервації. Крім того, це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину.

2. Чи можна ходити  вулицею без маски?

У Постанові №211 сказано, що в усіх громадських місцях людина маєте бути в масці чи респіраторі.

Громадське місце – частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату. До громадських місць відносять: під’їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше. Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади.

Наприклад, у м. Києві до громадських місць відносяться також зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки; кінотеатри та прилегла до них територія; тощо.

Тому наполегливо рекомендують перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент людина може опинитись на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».

3. Навіщо запроваджується обов’язковий масковий режим?
Це потрібно заради безпеки, адже всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу, проте можете наражати на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню оточуючих. Коли маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується і не досягає півтора метра.
4. Яка відповідальність за порушення правил карантину? Чи можуть мене оштрафувати за похід у парк чи відсутність маски?
Можуть. За порушення правил карантину – штраф від 17 тис. грн  до 34 тис. грн. А якщо ви порушуєте санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність. Так, якщо ваші безвідповідальні дії спричинили загибель людей – вас можуть позбавити волі на строк від 5 до 8 років.
5. Чи закривають церкви на період карантину?
Уряд не закриває церкви, проте масові, у тому числі й релігійні заходи, підпадають під заборону. Правоохоронці закликають усіх українців залишатися вдома на період карантину.
6. Хто контролюватиме дотримання заходів карантину? Чи буде поліція стояти на входах у парки?
Контроль за дотриманням режиму самоізоляції здійснюється працівниками Національної поліції та Національної гвардії.
Крім того, МВС та Нацполіція вживатиме заходів, спрямованих на дотримання запроваджених карантинних обмежень.

7. Чи можна ходити в парк чи сквер? Ні, відтепер – не можна. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон забороняється. Це дозволяється лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину, або через службову необхідність. Із 6 квітня вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток – супроводження дітей незалежно від їх кількості.

8. У якому випадку людям, старшим 60 років, можна буде виходити на вулицю?
Люди, старші 60 років, поки що мають сидіти вдома. Вони належать до групи підвищеного ризику, відтак – потребують самоізоляції. Що це означає? По-перше, перебувати у визначеному ними місці самоізоляції. По-друге, утримуватися від контакту з іншими особами – крім тих, із якими вони спільно проживають.
9.А якщо вони не мають близько людей молодшого віку, які можуть про них піклуватися?
Людям, що знаходяться на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватися маскового режиму.
10. Чи можна буде гуляти навколо будинку?
Це не заборонено, але діють інші обмеження: на вулиці треба перебувати в масці чи респіраторі. Крім того, не можна пересуватися групами більше двох осіб та ходити в парки/сквери, зони відпочинку, відвідувати спортивні та дитячі майданчики.
11. Чи дозволено виходити на вулицю з дітьми? Чи можна дітям, молодшим 14 років, виходити на вулицю самим?
Із 6 квітня діти до 14 років можуть виходити на вулицю тільки у супроводі батьків чи опікунів або повнолітніми родичами дитини.
12. Чи можна ходити в парк чи сквер?
Ні, відтепер – не можна. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон забороняється. Це дозволяється лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину, або через службову необхідність.
13. А якщо моя дорога на роботу пролягає через парки чи сквер?
Ви можете використовувати парк чи сквер, як транзитний шлях на роботу, але не для відпочинку. Уряд та органи правопорядку розраховують на вашу свідомість та відповідальність.
14. Як тепер вигулювати домашніх тварин?
Як і раніше, ви можете вигулювати домашніх тварин, проте не більше ніж удвох. Вигул домашніх тварин у парках та скверах дозволяється лише однією людиною.
15. Коли діти знову підуть до школи?
Заходи карантину наразі діють до 24 квітня, а тому всі освітні заклади переведені в онлайн. За ініціативи Президента починає працювати проєкт «Всеукраїнська школа онлайн». Старт трансляції – 6 квітня.
16. Чи правда, що магазини, банки та аптеки мають забезпечувати відвідувачів масками або респіраторами?

Ні, це неправда. Установи та магазини, робота яких дозволена у період карантину, мають лише контролювати, щоб відвідувачі перебували у будівлях та на території закладів виключно в масках та респіраторах. Обов’язок забезпечення себе масками покладається на відвідувачів.

Дотримуйтесь правил карантину та будьте здоровими!
Читайте також:
Головне фото – зі сторінки Броварського відділу поліції у фейсбуці
Поділіться.

Залиште відповідь