Знижений рівень лімфоцитів сигналізує про ризик передчасної смерті – ДОСЛІДЖЕННЯ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Зменшення кількості лімфоцитів у крові – головних клітин імунної системи, захисного механізму від будь-яких патологій, бактерій або вірусів – говорить про ризик розвитку практично будь-якого хронічного захворювання, яке може призвести до передчасної смерті. Про це повідомляє Урядовий кур’єр із посиланням на дослідження команди вчених із Данії, яке опубліковано у виданні Canadian Medical Association Journal.

Як зазначають автори матеріалу, отримані дані допоможуть лікарям діагностувати у людини небезпечні симптоми на ранній стадії і розпочати лікування.

Лімфоцити не лише є головним елементом імунної системи, що захищає організм, вони також відіграють вирішальну роль у стимуляції інших імунних реакцій та допомагають організму, зокрема, відновлюватися після перенесених інфекцій.

Існує три типи лімфоцитів:

  • NK-лімфоцити (Natural Killers), які відповідають за знищення інфікованих і ракових клітин;
  • Т-лімфоцити, що вбивають аномальні клітини, а також працюють спільно з В-лімфоцитами в передачі сигнальних білків.

Знижений рівень будь-якого з цих типів клітин може не тільки послабити імунну систему, а й надасть безперешкодний шлях бактеріям і вірусам.

Недолік білих клітин, які присутні в крові і лімфатичній рідині, називається лімфопенією або лімфоцитопенією. Цей стан зазвичай виникає у разі присутньої в організмі інфекції або якщо людина хвора. Тому лікарі перевіряють наявність симптомів і призначають аналізи для діагностики, яка виявила б основну проблему захворювання. Однак важливість відстеження рівня лімфоцитів у крові зазвичай ігнорується.

Метою нового дослідження стало вивчення ролі діагностики та лікування лімфопенії в зниженні ризику передчасної смерті. У роботі перевірявся головний аргумент: низький рівень лімфоцитів у крові служить сигналом про підвищений ризик смерті у кожної людини. Вчені проаналізували дані 108 135 данців у віці від 20 років і старше. Інформація про них була отримана в рамках Копенгагенського дослідження населення за 2003-2015 роки. За час аналізу померло майже 10 372 людей.

У результаті фахівці встановили, що недостатня кількість лімфоцитів була пов’язана зі збільшеним у 2,8 рази ризику смерті від хронічних і респіраторних захворювань, раку, а також хвороб серця. У цілому смертність від будь-якої причини при зниженому рівні цих клітин в крові зростала в 1,6 рази.

«Наше дослідження показало, що учасники експерименту, у яких була лімфопенія, мали на 60% підвищений ризик померти від будь-якої причини – в порівнянні з людьми, у яких рівень лімфоцитів був у нормі, – незалежно від будь-яких інших факторів, включаючи вік, стать, вага, шкідливі звички тощо», – пише Урядовий кур’єр, посилаючись на Стіга Бойеса, співробітника Копенгагенської університетської лікарні.

Як пояснюють автори роботи, падіння рівня лімфоцитів означає, що організм не може відновитися і боротися за своє виживання, якщо його господар страждає від небезпечного захворювання, яке і служить причиною підвищеного ризику смерті.

«Для загальної смертності найвищий абсолютний 2-річний ризик смерті спостерігався у жінок (61%) та чоловіків (75%), які курили та були у віці 80 років і старше, при кількості лімфоцитів менше 0,5 × 109 / л. Учасники, у яких кількість лімфоцитів перевищувала референтну категорію, мали підвищену смертність», – Canadian Medical Association Journal.

Як вказано у матеріалі, результати дослідження допоможуть заздалегідь дізнатися про те, що людина має підвищений ризик передчасної смерті (особливо якщо мова йде про літнього пацієнта), і вчасно почати лікування.

Читайте також:

  1. Молюски допоможуть вилікувати рак, − дослідження вчених
  2. Все про грип: симптоми, лікування та міфи
  3. Лікування та профілактика ВІЛ: Україна офіційно переходить на нові стандарти
  4. Епідемія ожиріння: наслідки – хвороби серця і онкологія
  5. Хірург-онколог із Броварів Олександр Клапчук знайшов нові методи у діагностуванні та лікуванні раку
  6. Вітамін С: проти раку і COVID-19?
Поділитись

Про Автора

Leave A Reply