Золоте сміття «Селтіка»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Роман Сімутін, депутат Київської обласної Ради, лідер ГО «Нові Бровари» 

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

 

Нову додаткову платіжку нещодавно отримали жителі міста – за вивіз сміття. Хоча сума в ній і не шокуюча, але подія викликала активну дискусію у соціальних мережах та у дворах. Ми вирішили розібратися, чому потрібна була окрема платіжка і чому вартість вивезення сміття збільшилася ВДВІЧІ, а контейнерів стало ВДВІЧІ менше.

Але почнемо з історії. Броварам якось не дуже щастить із вивезенням сміття. Перевізники міняються кожні кілька років, і кожен обіцяє високу якість і швидке вивезення сміття. Та щось не складається.

Нинішня компанія – ТОВ «Селтік ТБО» – почала вивозити сміття з 2018 року. Задля перемоги в конкурсі пообіцяли оперативно запровадити роздільний збір сміття, надали найменшу ціну за вивіз. Але, як це часто буває в нашому місті, роздільний збір сміття залишився черговою ОБІЦЯНКОЮ, а тариф за два роки збільшився ВДВІЧІ. Але ж переможців не судять.

Варто нагадати, що у Броварах розташований офіс потужної компанії зі збору та переробки вторсировини «Вторма ЮА». Вона має необхідні потужності, транспорт і досвід роботи. Однак міській владі чомусь ближчою до «тіла» є «ліва» компанія, ніж наш броварський підприємець, який мало того, що пропонує меншу ціну, так ще й платить до бюджету мільйонні податки.

Натомість «Селтік» не має абсолютно ніяких проблем із владою міста: питання вирішуються швидко та оперативно. Особливо, що стосується вартості вивозу: із 75 грн за 1 кубометр у 2018 року вона зросла до 152 грн у 2020-му.

От тільки платити за все це – НАМ, мешканцям.

Тож у чому полягає БРЕХНЯ і чому тариф завищений?

БРЕХНЯ ПЕРША. Чи справді потрібна окрема платіжка за вивезення сміття?

Міська влада посилається на Закон України «Про житлово-комунальні послуги», згідно з яким вивезення сміття є окремою послугою, тому платіжку потрібно виокремити. Але чомусь забули сказати, що цей закон був прийнятий ще в 2017 році і три роки ніяких додаткових платіжок нам не надходило! Більше того, сам закон, якщо його ретельно почитати, взагалі не вимагає відокремлення цієї послуги в окрему платіжку!

То що ж сталося? Навіщо це було зроблено?

Насправді відповідь лежить на поверхні. У липні всім нам прийдуть нові платіжки за утримання будинків (квартплата), сума в яких зросте в 2 рази. Якщо раніше тариф складав від 3 – 4 грн за кв. м, то в липні вартість квадратного метру складатиме 6 – 8,5 грн.

Але, окрім квитанції з утримання будинку, ми отримаємо й окрему квитанцію за вивезення сміття. Вона раніше була в складі квартплати, а зараз виведена в окрему послугу. Її тариф, як ВИ вже знаєте, зріс теж УДВІЧІ. Крім цього, кожен мешканець при сплаті заплатить ще й банківську комісію в розмірі 15 грн.

Щоб занадто не травмувати мешканців такими цифрами, міський голова розбив тариф на дві платіжки: квартплата і вивіз сміття. Якщо вказані платіжки додати, ми отримуємо зростання квартплати ВТРИЧІ. Як говориться, спритність рук і ніякого шахрайства, і все – ніби згідно із законом.

БРЕХНЯ ДРУГА. Звідки взялася абонплата в квитанції на вивезення сміття?

Міська влада знову посилається на Закон України «Про житлово-комунальні послуги» та Постанову Кабінету міністрів із довгою назвою «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування в розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами».

Насправді, це теж маніпуляція. Закон не зобов’язує вкладати договори індивідуально з кожним мешканцем, лише дозволяє це робити. Тобто договір, як і раніше, міг укласти ЖЕК, і ніякої абонплати не було. Але як же можна було відмовитися від такого ласого шматочка!

У місті більше 300 будинків, що обслуговують ЖЕКи, в середньому 150 квартир на будинок. Абонплата з кожної квартири складає 14,64 грн. Множимо все це: 300*150*14,64 і отримаємо 659 тис. грн. Відмінусовуємо 160 тис. грн на можливі витрати. І ОТРИМУЄМО 500 тисяч щомісячного чистого прибутку!

А звідки? З наших кишень!

А тепер подумайте: куди ці кошти йдуть і чому міський голова затвердив один із найдорожчих тарифів в Україні, виокремив квартплату і вивів сміття в окремі квитанції?

БРЕХНЯ ТРЕТЯ. Чому тариф на вивезення сміття виріс удвічі?

Тут міська влада дає стандартну відповідь: збільшилися витрати перевізника. Але я вже давно не вірю нашій міській владі, тому прискіпливо розібрався в цьому питанні.

Невеличка ілюстрація вивозу сміття в інших містах:

вивезення сміттяЯк так сталося, що в нашому місті один із найбільших тарифів у країні?

Чому в 2018 році тариф на вивезення сміття був 75 грн, а у 2020-му став 152 грн за куб.м? Звичайно, що це махінація чистої води, адже витрати перевізника – «Селтік ТБО» – виросли винятково на папері.

Ми порівняли вартість вивезення сміття у 2018 та 2020 роках та причини зростання тарифу, на основні яких СЕЛТІК обґрунтовував свої доводи. Якщо зростання витрат на дизельне паливо і мастило ще якось можна пояснити , то решта причин вас «приємно» вразять:

– заробітна плата звичайних працівників виросла у 8 РАЗІВ!
– надбавки виробничому персоналу в 2,5 рази!
– доплати за роботу у вихідні дні в 4 рази!
– використання автошин збільшилося в 6 разів!
– охорона об’єкта – у 5 разів!
– заробітна плата адміністрації – у 4 рази.

Більш детальне розшифрування статей:

тарифиДо речі, у те, що зарплата керівництва збільшилася в 4 рази, я цілком вірю. Все інше – просто ахінея і замилювання ока.

А тепер, УВАГА! Я мав розмову з керівником іншої компанії, яка також займається вивозом сміття. Так от, вивіз сміття в столиці – за ціною 110 грн. Це –прийнятна ціна, а все що більше – НАДПРИБУДКИ. Порахувати можете самі.

Тобто, тариф не має ніякого стосунку до реальності, але має серйозну корупційну складову. І мені не важко здогадатися, чому їх так легко й невимушено затвердив міський голова.

Звичайно, я не сиджу склавши руки: відповідні звернення направлено контролюючим органам. Ну і, звичайно, міському голові з вимогою скасувати ГРАБІЖНИЦЬКИЙ тариф.

Крім цього, ви можете долучитися і збором підписів у своїх будинках, щоб показати, що нас не десятки, не сотні, а тисячі, і ми вимагаємо ПОВАГИ та СПРАВЕДЛИВОСТІ. Якщо і ви згодні діяти  – долучайтеся.

Приходьте до офісу на вул. Гагаріна 22, поверх 3, офіс 309 із 10:30 до 15:30 в робочі дні. Будемо створювати ШТАБ ОПОРУ і боротися за СПРАВЕДЛИВІ та ЧЕСНІ тарифи.

Анастасія Бондаренко, юристка ГО «Нові Бровари»:

  • Тут важливо розуміти ще одну річ: із таким підходом у нас ніколи не буде запроваджено роздільний збір сміття. Судіть самі: якщо ви будете розділяти сміття самі, то, відповідно, у вас буде значно менше органічного сміття, і було б логічно, щоб ви менше сплачували за його вивіз. Але ні – ви все одно сплачуєте за нормою. Очевидно, що потрібно робити окремий тариф для тих будинків, які впроваджують розділення сміття. Це не тільки буде зберігати екологію, а і дозволить заощаджувати мешканцям.

Лідія Сичова, громадська активістка:

  • Невже не зрозуміло, що все це – афера, адже зростання тарифу викликано абсолютно ФАНТИСТИЧНИМ зростанням заробітної плати? Міський голова, підписуючи подібні рішення, має нести відповідальність не тільки перед людьми, а й перед судом, адже з наших кишень витягують мільйонні суми. Нас банально обкрадають, а ми маємо мовчати? Ні, такого не буде. Саме тому ми з однодумцями почали боротьбу, бо вважаємо затверджені тарифи НЕСПРАВЕДЛИВИМИ та ГРАБІЖНИЦЬКИМИ.

Читайте інші матеріали автора:

  1. Молочні ріки, грошові берег
  2. Про головного корупціонера в броварській освіті та рейтинг хабарництва серед міських шкіл  
  3. Як броварські козаки сіль купували!
  4. Що не так з екологією у Броварах?
  5. Газові війни: чому броварські гуртожитки відключили від газопостачання
  6. Офісний центр на вул. Гагаріна, 21 та автостоянка на вул. Грушевського: що між ними спільного?

Фото – надані автором

Поділіться.

Залиште відповідь