Звіт керівника «вічно збиткового» басейну: як Олена Семенюк «потонула» у цифрах

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Депутатська робоча група з вивчення фінансової діяльності КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» рекомендує комісії з бюджетних питань та сесії міської ради не ухвалювати Програму фінансової підтримки комунального підприємства Броварської міської ради «Оздоровчо-реабілітаційний центр» на 2017 рік у тому вигляді, який подало керівництво комунального підприємства як проект рішення. За підсумками засідання робочої групи ухвалено 4 рішення:

  • рекомендувати міському голові Ігорю Сапожку провести фінансовий аудит комунального підприємства «Оздоровчо-реабілітаційного центру»;
  • рекомендувати міському голові провести енергоаудит комунального підприємства;
  • протокольним дорученням зобов’язати керівника КП Олену Семенюк надати для робочої групи бізнес-план на наступне засідання 22 травня;
  • рекомендувати бюджетній комісії не підтримувати Програму фінансової підтримки КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр»;

4 травня, як і було передбачено протокольним дорученням попередньої зустрічі бюджетної комісії, керівник басейну ЗОШ № 9 Олена Семенюк мала відзвітуватися щодо фінансової діяльності підприємства за 2016 рік. Нагадаємо, що депутати Броварської міської ради звернули увагу на тенденційність у питаннях боргів басейну ЗОШ № 9 та запитів на кошти з місцевого бюджету без будь-яких пропозицій щодо покращення роботи підприємства.

Події навколо засідання робочої групи почалися ще задовго до його початку. Представники Сектору забезпечення діяльності Броварської міської ради у розмові з кореспондентом «Трибуни-Бровари» за присутності депутатів почали запевняти, що засідання має відбутися у малій залі виконкому і на цьому ніби то наполягла керівник робочої групи депутат Ірина Веремчук. Хоча, як стало відомо «Трибуні-Бровари», Ірина Сергіївна напередодні персонально повідомила членів групи, що засідання відбудеться в КП ОРЦ. Та навіть після того, як стало зрозумілим, що в Секторі забезпечення діяльності БМР повідомили неточну інформації, його працівники навіть і не подумали попросити вибачення. Хоча б у депутатів.

Розпочався звіт очільниці КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» Олени Семенюк з інформації, що заповнюваність басейну за попередній рік складала 95% від можливого і вдалося залучити до безкоштовного відвідування ту ж кількість дітей, що була в попередні роки.

Однак коли члени робочої групи перейшли до конкретних цифр та до обґрунтування показників, що їх надала пані Семенюк, конкретики уже не було.

Так, керівник КП ОРЦ Олена Семенюк повідомила, що за 2016 рік було здійснено 28 тисяч відвідувань дітьми. Проте, з інформації, яку надала пані Олена, не було зрозуміло, скільки було відвідувань по школах, по класах, по місяцях, хоча члени робочої комісії наполягали на підготовці цих даних. Депутати так і не дочекалися обґрунтування наданих цифр.

Далі народні обранці намагалися спільно із очільницею басейну звести докупи сумарну цифру доходів за 2016 рік без фінансових вливань з бюджету напряму та опосередковано через Управління освіти. Після тривалих вивчень документації стало зрозуміло, що басейн заробив суму приблизно вдвічі меншу, ніж за попередній рік.

Члени робочої групи звернули увагу на те, що не взяті до уваги рекомендації та зауваження щодо рекламної кампаній басейну: ані в соціальних мережах, ані по закладах освіти так і не проведені жодні заходи щодо реклами підприємства. Хоча робоча група надавала на попередніх засіданнях відповідні протокольні доручення. Зокрема, останні дописи на сторінці ОРЦ в соціальній мережі Facebook від осені 2016 року, і – що зробила пані Семенюк в плані безкоштовної реклами за весь цей час — невідомо. Натомість на кожне засідання надається нова купа цифр і комісія починає все спочатку вираховувати.

На запитання відвідувачів пані Семенюк не реагує

Депутати вчергове наголосили, що ресурси реабілітаційного центру — соляні ванни, тренажерний зал, кабінети, де надають різні оздоровчі послуги тощо не використовуються в повній мірі. Навіть поверхневе порівняння цін на окремі послуги засвідчило, що басейн надає їх за занадто заниженими розцінками. Депутати навіть висловили версію: чи не доводять басейн свідомо до банкрутства, щоб потім за копійки віддати в приватні руки?

До того ж, пані Семенюк, попри неодноразові вимоги депутатів не надала ні бізнес-плану, ні плану розвитку підприємства, ні будь-яких пропозицій по виходу із фінансової кризи.

Не дочекавшись повної і об’єктивної картини по фінансовій діяльності басейну (у цифрах навіть заплутався секретар міської ради Петро Бабич), члени робочої групи поставили на голосування пропозицію звернутися до міського голови Ігоря Сапожка з рекомендацією провести фінансовий та енергоаудит.

Депутати зазначили, що за наявних обставин, потрібно оголошувати конкурс на посаду керівника підприємства: «Знайдеться чимала кількість фахівців, які нададуть бізнес-план або план заходів по виходу із кризи».

Така пропозиція знайшла підтримку серед більшості членів робочої групи і її навіть хотіли поставити на голосування. Однак проти цього різко виступив секретар міської ради Петро Бабич, який почав переконувати присутніх, що керівнику КП потрібно надати можливість підготувати бізнес-план та план заходів по виходу із кризи. Навіть попри те, що більшість членів групи наголосили, що керівнику КП надавався майже рік для підготовки пропозицій, а надавання «останніх шансів і попереджень» невиправдана.

Зрештою, Петро Бабич підтримав таке формулювання: «підняти питання про доцільність перебування нинішнього керівника ОРЦ на своїй посаді за результатами фінансового аудиту».

Петро Бабич

Наостанок заплутаність у статтях доходів і витрат досягла апогею: виявилося, що на 2017 рік витрати можуть скласти понад 6,5 мільйонів гривень. Тут уже не витримав навіть Петро Бабич і попросив колег підтримати рішення про чимшвидше закриття засідання.

Уже завтра 5 травня депутатська комісія з бюджетних питань розгляне проект рішення щодо Програми фінансування басейну на 2017 рік. Робоча група проголосувала за те, щоб депутатська комісія з бюджетних питань рекомендувала зняття проекту з порядку денного сесії.

Не виключено, що під час засідання бюджетної комісії може піднятися питання про виділення частини суми, передбаченої Програмою. Як зазначили керівники ОРЦ, якщо зараз не виділити коштів (загальна сума за проектом 3,2 млн. грн.), то басейн може зупинитися і не працювати. На що депутати різко відреагували: «Це шантаж! Не депутати привели басейн до збитковості, щоб з них робити винних у тому, що басейн перестане працювати».

Засідання бюджетної комісії розпочнеться о 10.00.

Поділіться.

Залиште відповідь