10 млн грн на капремонт Княжицької школи або Реалії ЗОШ: утеплення даху – шматками, монтаж – із порушеннями  

Pinterest LinkedIn Tumblr +

14 січня буревій значно пошкодив покрівлю Княжицької школи. Уже 18 січня депутати зібралися на позачергову сесію, щоб якнайшвидше вирішити проблему, адже школярі вимушені навчатися дистанційно, та і сам навчальний заклад від негоди може постраждати ще більше. На капремонт школи депутати виділили 10 млн грн. Однак, як вказують спеціалісти, він коштуватиме більше. Хто ж недобросовісно зробив покрівлю, яку зірвав буревій?

За словами Ігоря Сапожка, покрівля значно постраждала: із 3 314 кв.м цілком зірвано покриття на площі 900 кв.м, ще частина – значно пошкоджена. Тож заміни потребує дах на всій площі.

Як повідомив міський голова, з визначенням аварійності є питання, адже ДСНС не вважає погодні умови, внаслідок яких пошкоджено покрівлю, надзвичайною ситуацією. Так, станція, що розташована в парку «Перемога», вимірює швидкість вітру раз на 3 години на висоті 3 метрів. Тому ці показники не коректні, адже швидкість вітру на вищому рівні значно потужніша. Проте місто керується висновками комісії Броварського відділення ДСНС, де ситуацію визначено як «об’єктно надзвичайною ситуацією».

Об’єктно надзвичайна ситуація впливає на тендерну процедуру, за якою і мають відбуватися ремонтні роботи. Однак, якщо дотримуватися цієї процедури, що є довготривалою, діти не сядуть за парти до кінця року. Нині ж понад 700 дітей навчаються онлайн. Тому, щоб пришвидшити процес капітального ремонту покрівлі, закупівля робіт відбуватиметься за договірною процедурою.

Саме проєктування, експертиза і договірна процедура на визначення підрядника триватимуть не менше місяця, зазначила начальниця УБЖКГІТ Світлана Решетова.

позачергова сесія позачергова сесія

позачергова сесія

Світлана Решетова

Депутати одноголосно проголосували за виділення на капремонт покрівлі 10 млн грн. Їх перенаправлять із будівництва нової школи на вул. Симона Петлюри. «Однак уже 3 лютого під час засідання чергової сесії міської ради відбудеться перерозподіл вільних залишків і ця сума повністю повернеться на будівництво нової школи», – пообіцяв міський голова.

Зараз комунальники роблять усе можливе, щоб школа через дощ і сніг не затікала, адже тоді доведеться капітально відновлювати весь навчальний заклад.

Хто винен?

Під час сесії міський голова зазначив, що оглянув зруйнований непогодою дах і побачив причину того, чому в класах, попри опалення, було прохолодно. Ігор Сапожко вказав на неналежне утеплення покрівлі, адже мінвата по даху була хаотично розкидана, до того ж, різного розміру.

Своєю чергою депутат міськради Руслан Фірсов зазначив, що проблема покрівлі не нова, однак бажання її вирішити в керівника освітнього закладу не було. Адже, як з’ясувалося під час сесії, жодного звернення з приводу ремонту покрівлі школи до керівництва міста не надходило. При цьому Ігор Сапожко зазначив, що влітку броварські комунальники ремонтували частину даху, і саме цей шмат вітер і не зірвав.

Хто ж монтував дах у Княжицькій школі, який знесло під час буревію? І в скільки реально обійдеться його капремонт?

Під час засідання профільних комісій начальниця УБЖКГІТ Світлана Решетова повідомила, що капремонт даху Княжицької школи здійснювала місцева фірма – тепличне господарство «Камелія» за власні кошти. За словами міського голови, ремонтом даху опікувалася Княжицька сільська рада, яка і мала проконтролювати якість виконання робіт. Але, як бачимо, цього не сталося.

Як розповів журналістам «Трибуни» депутат міської ради Микола Зінченко, Княжицьку школу збудувало ДБК «Меркурій». Дах побудовано шатровий і накрито ондуліном, який із часом став непридатним. Згодом за власні кошти за певними домовленостями з керівництвом Княжичів, «Камелія» перекрила дах металопрофілем. Але змонтувала його неправильно.

Для того, щоб нині капітально відремонтувати покрівлю школи, потрібно, на думку Миколи Зінченка, який здійснює подібні ремонти, щонайменше 15-16 млн грн.

Фото – Броварська міська рада

Читайте також

  1. Зірвані покрівлі, повалені дерева і стовпи, знеструмлені села: наслідки буревію в Броварах і районі
  2. Чому злетів дах у Княжицькій школі під час буревію: Ігор Сапожко назвав причини
  3. У Бровари суне буревій. У Києві вже є перші постраждалі. ФОТО
  4. Буревій у Броварах: без жертв і травмованих, але з пошкодженими електромережами
  5. Дуже шкідливе: повітря в Броварах лишається забрудненим
Поділіться.

Залиште відповідь